Jak se holit bagrem ? /holicim strojkem?/

Odpovědět
Davidus
Příspěvky: 6
Registrován: 12 říj 2011, 22:36
Bydliště: Praha

Re: Jak se holit bagrem ? /holicim strojkem?/

Příspěvek od Davidus »

Ano, Tomo, taky to tak vidím (čistota a hygiena).
Videí jsem už viděl dost a nevidím v tom nějaký problém. Jedna krásná stará Břitva je už na cestě ke mně. Jen bude potřebovat připravit na používání a to bude taky chvilku trvat (už aby to bylo).

Radgost: Na to se těším, že to bude pěkně klouzat. Na říznutí je potřeba s dávat pozor, to je prostě riziko práce s jakýmikoli ostrými nástroji...

Jinak jeden postřeh. Když jsem svému okolí vyjevil, že se chci holit Břitvou, první reakce byla: "Ty se chceš podřezat?" No asi to znáte...
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: Jak se holit bagrem ? /holicim strojkem?/

Příspěvek od Radgost »

Ano, známe...
Tomo
Příspěvky: 94
Registrován: 30 zář 2011, 21:28
Bydliště: Bratislava

Re: Jak se holit bagrem ? /holicim strojkem?/

Příspěvek od Tomo »

Nazor okolia je zial vsade rovnaky. Realita je vsak uplne ina. Vsimol som si, ze zeny maju k britve priam odpor. Nedavno som cital clanok resp. rozhovor so starym majstrom holicom. Hovoril, o feminizacii remesla a o zaniku remesla - holic. ucnice sa s britvou bali pracovat tak klasicki holici sa postupne stratili a novi ich nenahradili.
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Jak se holit bagrem ? /holicim strojkem?/

Příspěvek od PetrS »

Když okolí vyjevíš, že se holíš břitvou tak většina žen se na Tebe dívá jako na fakíra co nesmyslně riskuje život a muži zase mají představu "lépe nabroušeného nože". :D
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Jak se holit bagrem ? /holicim strojkem?/

Příspěvek od Slovak Boy »

Nerobte mi chute na fore o strojcekoch. Zena by ma zabila, keby som este domov dotiahol britvu.
Ja som raz skusal nabrusit na obycajnom remeni britvu svojho stareho otca. Ale nedokazal som ju nabrusit tak, aby holila.
Prave toho sa obavam. Ze by som sa s tym brusenim natrapil, ako take hovado.
S tym krkom mam na to taku metodu:
Po srsti jemne, a proti srsti znovu natriet penou a velmi, velmi jemne (len pohladit) a pomaly.
Ziletka len musi zachytit tie vycnievajuce fuzy. Obavam sa, ze ten Muehle, co je rovnaky ako 34C je malo agresivny.
Cim agresivnejsi strojcek, tym väcsie naroky na jemnost tahov, ale tym lepsie oholenie.
Pohodlnost ide na ukor kvality. Potom sa to snazime doskrabat a je z toho krvava lazen.

A priprava vodou musi byt minimalne 3 minuty, lepsie aj 5, ak je problem.
Skus to Davidus este pred tym, ako hodis flintu do zita a Muehle do kosa a dojde ti ta krasna novucicka britva.
Naposledy upravil(a) Slovak Boy dne 24 říj 2011, 16:48, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: Jak se holit bagrem ? /holicim strojkem?/

Příspěvek od Radgost »

Hoď sem fotku té břitvy.
Někdo ti ji okomentuje a případně ti ji Petr nabrousí. :-D
Mimochodem, přečti si něco o broušení břitvy - http://www.britva.cz/zacineme_s_britvou.html
Břitva se brousí na brusných kamenech, ne na kůži. Na kůži se jen obtahuje před každým holením.

EDIT - ty fotky hoď do poradny, ne sem.
Davidus
Příspěvky: 6
Registrován: 12 říj 2011, 22:36
Bydliště: Praha

Re: Jak se holit bagrem ? /holicim strojkem?/

Příspěvek od Davidus »

Slovak Boy: Díky za tipy na holení. Vyzkouším.
Mühle rozhodně házet do koše nebudu, na to byl až moc drahý.
dishtowel
Příspěvky: 2
Registrován: 31 říj 2012, 20:49

Re: Jak se holit bagrem ? /holicim strojkem?/

Příspěvek od dishtowel »

Zdravím všechny, chci se pochlubit svým prvním oholením "bagrem" Merkur Futur v kombinaci s mýdlem Barbus v tubě a jezevčí štětkou z DM. ;) Po přečtení různých diskusí a fór jsem se obával jak první holení dopadne. Díky bohu to nedopadlo až tak špatně, byl jsem rozdělal jsem pěnu, nastavil stupeň 1 a dal si velmi záležet na opatrném holení. A výsledek? Pouze pár drobných ranek na krku !! Kvalita oholení se jeví o dost lépe než pětibřitem Fusion. Ještě trošku dopilovat techniku holení a vytváření pěny a bude to super.... :D Díky kolegové za super forum a cenné rady v diskusích. :ugeek:
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: Jak se holit bagrem ? /holicim strojkem?/

Příspěvek od Radgost »

Vítej na fóru Dishtowele,
tak oholení bagrem máš za sebou k čemuž gratuluji.
Zanedlouho přijde na řadu břitva. ;)
adrspach
mentor
Příspěvky: 1772
Registrován: 05 pro 2008, 21:44

Re: Jak se holit bagrem ? /holicim strojkem?/

Příspěvek od adrspach »

Anebo dalsi bagr a stetka.
Odpovědět

Zpět na „Všeobecně o holících strojcích a holení jimi“