pomoc s výběrem první břitvy

Všeobecné dotazy na břitvy
Berseg
Příspěvky: 50
Registrován: 11 říj 2011, 12:37
Bydliště: Ostrava

pomoc s výběrem první břitvy

Příspěvek od Berseg »

Zdravím,

pár let sním o tom, že bych si pořídil břitvu a už jsem konečně dozrál. Chci si pořídit nový kousek, ale do první břitvy nechci rvát šílené peníze, takže jsem si stanovil limit cca. 1.500 Kč (je mi jasné, že nějaký peníz navíc vrazím do přebroušení). Zatím jsem si vytipoval tyto dva kousky http://www.palas-m.cz/eshop/12/473-101- ... ingen.html a tento http://www.kapesni-noze.cz/inshop/obcho ... 01581.html.
Může mi nějaký zkušený břitevník jednu z těch dvou doporučit, nebo se mám porozhlédnout jinde.

Předem díky
mons
Příspěvky: 942
Registrován: 13 led 2011, 21:30
Bydliště: Praha

Re: pomoc s výběrem první břitvy

Příspěvek od mons »

Dovo je dobrá břitva a velikost 5/8 je ideální, s touto volbou budeš spokojený. Počítej s tím, že ji zakoupíš s továrním
výbrusem. K holení potřebuješ trochu vyšší level.
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: pomoc s výběrem první břitvy

Příspěvek od PetrS »

Ahoj Bersegu,
vítám Tě na zdejším foru mezi přáteli super ostrých nástrojů - Břitev.
Tvoje rozhodnutí holit se Břitvou Ti přinese spoustu zajímavých zážitků a též relaxaci při činnosti tak prozaické jako je holení.
Základem je vybrat si Břitvu se kterou budeš spokojený. To je proces který je provázený hledáním. Někteří kolegové tento proces neustále obnovují a tak jsou ve stavu permanentního hledání. Obě Krásky které sis vybral jsou od dobré značky. Přesto bych Ti doporučoval se podívat ještě na různé další nabídky. Ne proto aby jsi našel něco lepšího, ale proto aby jsi porovnal zda jsou to ty pravé co se týká tvaru a vzhledu. Obě jsou uhlíkovky a u těch je předpoklad dosažení vysoké ostrosti. Naproti tomu je však nutno se o ně trochu více starat. K Břitvám je zapotřebí ještě další přislušenství jako například štětka na holení, mýdlo v kelímku (hlavně ne ve spreji nebo gel na holení) a též obtahovací řemen. Na ten se můžeš podívat tady. Postupně si začneš doplňovat vybavení a vychutnávat si jednotlivá spokojená holení.
Přeji Ti šťastnou ruku při výběru a zdravím, Petr.
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Berseg
Příspěvky: 50
Registrován: 11 říj 2011, 12:37
Bydliště: Ostrava

Re: pomoc s výběrem první břitvy

Příspěvek od Berseg »

Děkuji za reakce. Štětku a mýdlo používám už nějakou dobu, jen chci z žiletek přejít na břitvu :D .
Nicméně dobrou jezevčici už mám vybranou novou a co se týka řemene, ten mám v plánu dořešit s mistrem Petrem až se sním budu domlouvat na přeostření své budoucí krasavice :lol: . To už ale hodně předbíhám. Jdu dál hledat svojí bodoucí krásku.
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: pomoc s výběrem první břitvy

Příspěvek od PetrS »

Stává se velmi často, že si Tě Břiva najde sama. :D
Najednou se Ti odněkud vynoří ta pravá a Ty víš, že je to právě Ona, Tvoje První.
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
adrspach
mentor
Příspěvky: 1772
Registrován: 05 pro 2008, 21:44

Re: pomoc s výběrem první břitvy

Příspěvek od adrspach »

Tak zdravim a aby aspon nekdo primo odpovedel na tvou otazku. Obe jsou zakladni level. Tak ja osobne bych sel do te prvni. Sice se o ni musis vic starat, ale mas vic britvy za min penez. Tristrenkove strenky a pravdepopdobne stejna cepel co do kvality jako na te druhe. A to vse za min penez.
Jinak jen potvrdim podivej se okolo. Britev je k mani spousta jen najit tu pravou co te pomazli a nepokouse.
Uživatelský avatar
Japen
Příspěvky: 6
Registrován: 11 lis 2011, 17:03
Bydliště: Rakovník,Podbořany

Re: pomoc s výběrem první břitvy

Příspěvek od Japen »

Berseg píše:Zdravím,

pár let sním o tom, že bych si pořídil břitvu a už jsem konečně dozrál. Chci si pořídit nový kousek, ale do první břitvy nechci rvát šílené peníze, takže jsem si stanovil limit cca. 1.500 Kč (je mi jasné, že nějaký peníz navíc vrazím do přebroušení). Zatím jsem si vytipoval tyto dva kousky http://www.palas-m.cz/eshop/12/473-101- ... ingen.html a tento http://www.kapesni-noze.cz/inshop/obcho ... 01581.html.
Může mi nějaký zkušený břitevník jednu z těch dvou doporučit, nebo se mám porozhlédnout jinde.

Předem díky
Ahoj.Já zas přišel k břitvám uplně náhodně a to z pozůstalosti.Jsou to jěště předválečné Solingeny v bezvadném stavu.Tak jsem nějak neodolal a začal břitvu používat.Souhlasím co tu někdo psal na diskuzi že holení břitvou je uplně jiný zážitek jak běžné holení strojkem a pěnou.S tímto názorem se plně ztotožňuji.Právě proto že k uplné dokonalosti mě jěště některé propliety chybí vstoupil jsem na tyto stránky.
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: pomoc s výběrem první břitvy

Příspěvek od PetrS »

Ahoj Japen,
vítám Tě na zdejším foru, mezi Břitevníky. Je to moc fajn, když máš Břitvy u kterých znáš jejich minulost. Krásky po předcích patří mezi rodinné stříbro a když je používáš, tak pokračuje jejich Břitevnický život.
Přeji Ti stále dobré ostří a vždy pevnou ruku.
Zdravím, Petr.
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Uživatelský avatar
Japen
Příspěvky: 6
Registrován: 11 lis 2011, 17:03
Bydliště: Rakovník,Podbořany

Re: pomoc s výběrem první břitvy

Příspěvek od Japen »

Ahoj.Děkuji Ti Petře za uvítání.Koukal jsem že ty jsi v tomto oboru na profi úrovni tak rád od Tebe občas načerpám nějaké rady.Jsem sice už skoro šedesátník ale jak se říká člověk se učí až do smrti. Něco o břitvách si pamatuji z dětství když se otec i děd holili.Ale jsou to už jen takové střípky.Všiml jsem si že jste zde dobrá sestava tak jakoukoliv radou nepohrdnu.Zdravím celé fórum a jěště jednou dík za uvítání.
Ahoj Japen
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: pomoc s výběrem první břitvy

Příspěvek od PetrS »

Tak to jsi ještě stihl Klému? já až za rok Tónu :lol:
Jinak jsi tu mezi opravdovými gentlemany a pokud budeš ohledně Břitev něco potřebovat, stačí napsat.
Zdravím, Petr.
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Odpovědět

Zpět na „Břitvy“