Poradna

Dotazy na vše co se holení týče.
Odpovědět
mons
Příspěvky: 942
Registrován: 13 led 2011, 21:30
Bydliště: Praha

Re: Poradna

Příspěvek od mons »

Udajně jedno z nejlepších mýdel současnosti, cena tomu odpovídá.
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Poradna

Příspěvek od Wiking »

OK. Dekuji vsem za rady.
Takze se jedna o "normalni" ridsi mydlo na holeni, neco jako obycejna mydla v tube.
Ja jsem myslel ze je to nejake specialni nepenive mydlo, uz jsem o tom nekde cetl ze nekteri lide (ja osobne neznam zadneho) pouzivaji misto mydla ruzne holici oleje "Shaving oil" popr. jine pripravky, ktere sice klouzou a tim je oholeni s nimi mozne, ale nepeni.
Ja si oholeni bez naslehane peny neumim ani predstavit a jaksi nemam v umyslu takove novinky ani praktikovat.
Proste: "Neni nad klasiku, pravil klasik!" :lol:
Jeste 1x dekuji vsem za odborne rady.
Ludwig
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
adrspach
mentor
Příspěvky: 1772
Registrován: 05 pro 2008, 21:44

Re: Poradna

Příspěvek od adrspach »

S tim holicim olejem (Shaving oil) to nevidim tak zhave. Kdysi jsem si koupil T&H a nic moc. Stejne jako u mydel jsou i ne moc penive kremy na holeni. Vetsinou na kremy se pouzivaji mekkci stetky s delsim vlasem. Ja osobne mam na to Old Vulfix Superbadger. Mam za to ze Zipino ma stejny.
Uživatelský avatar
Pedrosjan
Příspěvky: 301
Registrován: 04 čer 2011, 22:34
Bydliště: České Budějovice

Re: Poradna

Příspěvek od Pedrosjan »

takový můj dotaz do poradny... ;) -nevím zda se to tu někde řešilo,ale jak vlastně je nejlepší uchovávat žiletku ve strojku,tím mám samozřejmě na mysli šroubovací typ,ne typ "motýlek".tak dejme tomu tento třeba-http://www.palas-m.cz/eshop/16/203-23-0 ... ingen.html
Je lépe po skončení a opláchnutí ji opět pevně sevřít,či spíše povolit?Já volím volbu tzn,"povolení"aby si žiletka "odpočinula" od napětí,ale to je asi u každého univerzální.A těsně před dalším holením opět utáhnu. ;)
MERKUR Solingen - 37 001
ater
mistr brusič
Příspěvky: 832
Registrován: 10 lis 2011, 22:39

Re: Poradna

Příspěvek od ater »

Já žiletku použiju tak jednou za čtvrt roku a dle vzoru svého otce vždy povolím a nechám v bagru.
Uživatelský avatar
Pedrosjan
Příspěvky: 301
Registrován: 04 čer 2011, 22:34
Bydliště: České Budějovice

Re: Poradna

Příspěvek od Pedrosjan »

ater píše:Já žiletku použiju tak jednou za čtvrt roku a dle vzoru svého otce vždy povolím a nechám v bagru.
to chceš kolego naznačit "čtvrtletní holení"? :o :) No potěš ...,ale ty zřejmě myslíš že dáváš přednost jinému druhu-břitva,"trojbřiťák" :? či dokonce "elektrika"? :?
MERKUR Solingen - 37 001
ater
mistr brusič
Příspěvky: 832
Registrován: 10 lis 2011, 22:39

Re: Poradna

Příspěvek od ater »

:) Dávám přednost břitvě, vždy jsem se holil nerad, ale čtvrt roku by mi byla nepříjemná. Už tak po 3 týdnech neholení se cítím blbě a musím se oholit. Když nemam moc čas a nebo jsem na cestách tak se holím bagrem. No někdy i podle nálady.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní dotazy“