Kamenec

O veškeré další pánské kosmetice
Odpovědět
Zipíno
Příspěvky: 1005
Registrován: 23 bře 2009, 08:09
Bydliště: Velim

Re: Kamenec

Příspěvek od Zipíno »

Některá fóra mají omezení času, po který je editace možná. :evil:
671 grains of diplomacy-.50 BMG
pipe
Příspěvky: 101
Registrován: 28 dub 2012, 13:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Kamenec

Příspěvek od pipe »

Zdravím, mám kamenec Balea (DM), věřím, že kamenec je vždy kamenec a né nic jiného.
Poprvé po oholení téměř neštípal, používaje tehdy (týden zpátky) ještě plastový bagr wilkinson, vody po holení Alpa Windsor (přítelkyni smrdí) a Christian Dior Fahrenheit (zajímalo by mě, které krom vůně lépe hydratuje atd... :?: , dior voní božsky), a těšíce se až zase vemu do ruky štětku a ten mikrometr vousů sundám, jsem si asi přílišnými tahy toho bakelitu podráždil pokožku tak, že po použití kamence jsem se málem… a po použití vody po holení jsem se už .... . (čti štípalo to fest, Kevin hadra).
Pokožka pak vypadala jak Stalingrad po bombardování, samé rudé skvrny.
Zakoupil jsem tedy Merkur 37c Slant, vous nechal dorůst, oholil natřikrát (pokožka byla stále ale před holením podrážděná) a opět jsem si v koupelně po použití dua kamenec voda pěkně od plic zařval. Nechal jsem tedy vous dorůst více dnů, až mě pokožka neštípala jak jsem přes ni proti vousům rukou přejel a znovu se oholil oním Merkurem (nejlepší strojek, co jsem kdy držel v ruce :!: ) a pro jistotu snížil počet tahů na dva (po a proti), netlačil jen holil vlastní vahou strojku. No tvář jak dětská prdelka.
Kamenec opět jen mírně štípal (no víc než napoprvé, ale bylo to už lepší), tvář již téměř nezrudla, voda po holení neštípala vůbec. Mohl tedy onen nepříjemný pocit pekelného štípání a následné zarudnutí být způsoben aplikací kamence a vody na velice podrážděnou pokožku? A časem se to opět vrátí do normálu? Nebo je Balea kamenec né úplně čistý kamenec? (to zní blbě)
Potírat kamencem tvář vždy po holení? Navíc mám pocit, že je rozdíl, navlhčí-li se ve studené nebo teplé vodě (po teplé víc štípal).
Uf, děkuji...
maculak
Příspěvky: 95
Registrován: 06 kvě 2012, 22:23
Bydliště: Dlouhá Třebová

Re: Kamenec

Příspěvek od maculak »

S kamencem z DM nemám osobně problém, ale mladej si stěžoval, že ho to příšerně pálí, bylo to jeho první oholení bagrem. Nechal jsem si teď poslat kamenec přímo z krystalu, francouzský tak zkusím porovnat...
mons
Příspěvky: 942
Registrován: 13 led 2011, 21:30
Bydliště: Praha

Re: Kamenec

Příspěvek od mons »

Zkusil jsem úprovnat Baleu a Osmu. Výsledek přibližně totožný. :oops:
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Kamenec

Příspěvek od Wiking »

pipe píše:věřím, že kamenec je vždy kamenec a né nic jiného.
Ahoj Pipe.

Odpovim na Tvoje tvrzeni jen 2 slovama: NE, NENI!!

Jsou 2 druhy kamencu (obvykle)

Ty tycinkove, a ty v bloku.

:idea: Ty tycinkove jsou z tohoto: http://cs.wikipedia.org/wiki/S%C3%ADran_hlinit%C3%BD

:idea: Ty blokove jsou z tohoto: http://cs.wikipedia.org/wiki/Kamenec_dr ... init%C3%BD

Ja mam oba dva, ale ten blokovy mi nevyhovoval, tak jsem jej daroval sve zene. :!: Je to super vec proti poceni (konkretneji: zapachu z potu) v lete. :!:
Ten blokovy se pouziva tak, ze se po oholeni namoci a potira se jim cela tvar ktera se holila, nezavisle an tom, jestli se clovek porezal nebo ne. Ten pocit na tvari mi vzdy pripomel lokalni anestezii po subkutannim podani Procainu, a to pro me neni zrovna prijemny pocit.
Ten tycinkovy pouzivam jen kdyz se riznu, a jen na tu ranku a nejblizsi okoli, jinak ne.
Je to fakt dobra vec, kterou by mel kazdy britevnik mit.
L.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
vormen
Příspěvky: 30
Registrován: 03 kvě 2012, 08:21

Re: Kamenec

Příspěvek od vormen »

já mám teda ten blok z DM a problém s ním nemám. když jsem používal bagr wilkinson, tak to mírně štípalo, teď s merkurem 23 necítím nic, jen na pár místech. je fakt, že někdy nemůžu skoro mluvit jak to stahuje :D takže až pořádně oschnu, lehce poplácám obličej lehce vlhkým ručníkem a následně vodu po holení a výsledek super.

a když už tady padla řeč o tom, co voní, tak mojí partnerce nevoní moje mýdla. Speick ani barbus :D dá se sehnat něco za rozumnou cenu, co by ženské fakt vonělo?
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Kamenec

Příspěvek od Wiking »

Mydlo na holeni ma za ukol zmekcit vousy a pripravit je na oholeni. Vune mydla je druhorada zalezitost a stoji spise v pozadi. Prijemnou vuni na dlouhe hodiny doda voda po holeni. Ta 100% prebije zbytek vune, ktery zustal po tom mydle.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
vormen
Příspěvky: 30
Registrován: 03 kvě 2012, 08:21

Re: Kamenec

Příspěvek od vormen »

mně to je jasný, že to takhle funguje, ale doma to nějak nemůžu prosadit :D
Berseg
Příspěvky: 50
Registrován: 11 říj 2011, 12:37
Bydliště: Ostrava

Re: Kamenec

Příspěvek od Berseg »

Mám kamenec s DM drogerie. Chvilku jsem s ním experimentoval po holení a přišel jsem na jednu jeho nežádoucí vlastnost. Když jsem si tvář potřel kamencem a poté jsem chtěl na tvář aplikovat balzám po holení (v mém případě NIVEA), balzám okamžitě po dotyku s pokožkou (potřenou kamencem) zvodnatěl a ztratil své původní vlastnosti. Nevím jestli je to normální jev nebo je na vině stáří balzámu, ale bez použití kamence je balzám naprosto v pohodě.
Dnes používám kamenec jen jako antiperspirant.
pipe
Příspěvky: 101
Registrován: 28 dub 2012, 13:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Kamenec

Příspěvek od pipe »

Antiperspirační vlastnostu testuju dneska, nejsem sice v moc velkém záběru jako obvykle ale nestačím se divit.

Který tedy používat? Pokud zjistím, že mi vadí tak asi zastavovač krvácení, což by měl být ten tyčinkový kamenec jen na rány a pak balzám či vodu po holení?
Odpovědět

Zpět na „Ostatní kosmetika“