Samodomo vyroba holici stetky

... štětky, misky a jiné propriety...
anton
Příspěvky: 16
Registrován: 12 pro 2011, 07:04
Bydliště: Hlohovec, SVK

Samodomo vyroba holici stetky

Příspěvek od anton »

Ahoj.

Kedze som v situacii, kedy nemozem vyhadzovat vela eur na vybavu k holeniu, uvazujem nad vyrobou kvalitnej stetky na holenie z jazveci srste.
Vedel by som zohnat spracovanu vycinenu srst z jazvece, mam doma sustruh, takze som nadobudol mozno naivne presvedcenie, ze vyrobit i kvalitnu stetku by nemal byt problem. Rucka z hruskoveho dreva, krasne namorena napriklad kameliovym olejom a z nej trciace chlpky z jazveca :)

Co si o tom myslite?
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: Samodomo vyroba holici stetky

Příspěvek od Radgost »

No vyzkoušet to můžeš. :P
Ale nevím, nevím.
Nebude jednoduché, bez zkušeností skládat chlup ke chlupu tak aby vznikl uzel vhodný k nanášení pěny.
Ssyx
Příspěvky: 127
Registrován: 15 úno 2009, 11:59

Re: Samodomo vyroba holici stetky

Příspěvek od Ssyx »

Ale pokud budeš mít štěstí a zjistíš, že máš pro výrobu štětek nadání, tak tu možná budeme mít takřka domácího výrobce :D
Za zkoušku to stojí. ;)
"Kdo dlouho do propasti hledí, toho propast pohltí." Nietzsche
  ▼
▼ ▼
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Samodomo vyroba holici stetky

Příspěvek od Wiking »

Sam jsem stetku nikdy nevyrabel, takze muzu rict jen muj nazor, co si myslim:
Vyrobit podomacku stetku, bez predchozich zkusenosti, to nebude jiste lehke!

Osobne mam v umyslu neco podobneho, ale podstatne jednodussiho. Koupil jsem si stetku Balea z jezevcich chlupu, (Drogerie DM, za asi 180,-kc) a pokusim se nejak odtranit tu extremne nechutne hnusnou plastikovou modrou trihranou rukojet, a cely uzel nejak vlozim do vlastnorucne vysoustruzene rukojeti z pekneho dreva.
Kamos pracuje se drevem a ma soustruh, tudiz budu mit odborneho poradce.
Jen premyslim, jak co nejsetrneji odstranit tu umelou hmotu, abych nenapachal vic skody nez uzitku :idea: :?:
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
ater
mistr brusič
Příspěvky: 832
Registrován: 10 lis 2011, 22:39

Re: Samodomo vyroba holici stetky

Příspěvek od ater »

Ahoj,

není to nijak extra náročné na znalosti a vybavení a určitě to zvládneš. Chce to ale mít chlupy, trpělivost třídit a skládat. Štětky nejsou žádná magie. Na zahraničních WEBech najdeš i návody. Třeba tady je pár obrázků http://www.shaveinfo.com/shaving-inform ... istles.htm

Až budeš hotov dej sem fotku. .-)
adrspach
mentor
Příspěvky: 1772
Registrován: 05 pro 2008, 21:44

Re: Samodomo vyroba holici stetky

Příspěvek od adrspach »

Velice dobry link.
misko 6
Příspěvky: 12
Registrován: 29 lis 2011, 22:13
Bydliště: Piešťany

Re: Samodomo vyroba holici stetky

Příspěvek od misko 6 »

Prva vec, co mi napadla, ked som dostal britvu bolo:
1. navoskovat strienky s vcelim voskom, az sa mi vrati od Maestra. (krasne to zvyrazni kresbu dreva) ;)
2. urobit si vlastnu stetku, problem je, ze netusim odkial zohnat jazvecie stetinky, nevedel by si toho zohnat trosku viac aj pre spoluforistu? :)
anton
Příspěvky: 16
Registrován: 12 pro 2011, 07:04
Bydliště: Hlohovec, SVK

Re: Samodomo vyroba holici stetky

Příspěvek od anton »

Pozdravujem do Piestan,

napis mi na mail anton bodka drimaj zavinac gmail kom
Rad si vymenim skusenosti, resp. ja nemam ziadne ale rad pokecam, do PN chodim pomerne casto, som od Hlohovca.
Ahoj
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Samodomo vyroba holici stetky

Příspěvek od Wiking »

Vazeni a mili Kolegove,
nebot se jiz delsi dobu vazne rozhoduji nad domaci vyrobou nejake hodne pekne!! stetky, musim jeste par slov napsat.
Samozrejme ze nezamyslim skladat uzel jezevcich chlupu podle velikosti, ale spis jsem mel na mysli vyrobit si (za pomoci kolegy truhlare ktery ma ruzna dreva a soustruh) nejakou hodne peknou rukojet (chci drevenou, umelou hmotu, kov atd nemam moc v oblibe) a do ni jen vsadit uz nejaky hotovy uzel.
Ted jsem nasel jednu ~asi americkou~ stranku, ktera nabizi presne to co ja hledam.
Vzhledem k tomu ze neumim anglicky tak doufam, ze se nejak nemylim!
Osobne jsem toho nazoru, ze napr. 28mm uzel z vysoce kvalitniho "Sillberspitz" (stribrnych spicek) za 27,95$ je cena velmi, velmi lidova. ( Dle dnesniho kurzu asi 535,-kc/necelych 22,-€!!)
Podivejte se zde:
http://www.thegoldennib.com/index.php?m ... 4254e130bf
Zcela konkretne mi jde o : 28mm Finest Badger Knot XH $27.95
Zde detail: http://www.thegoldennib.com/index.php?m ... ge&pID=695
Jelikoz nic podobneho nevlastnim,zeptal bych se tech kdo takovou luxusni stetku jiz maji, co si mysli o kvalite a cene za tenhle produkt.
Dekuji Vam vsem za odpovedi. Ludwig
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
jiri.k
Příspěvky: 143
Registrován: 25 říj 2009, 09:45
Bydliště: ceska skalice
Kontaktovat uživatele:

Re: Samodomo vyroba holici stetky

Příspěvek od jiri.k »

Tyy vogo, tam to maj pekny...
Ženy a břitvy mají jedno společné. Tupé nestojí za nic...
Darovane břitvě na zuby nekoukej.
Odpovědět

Zpět na „Pomůcky k holení“