Začátky s břitvou

... po srsti či proti...
Zamčeno
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Začátky s břitvou

Příspěvek od PetrS »

Život je krásný a mezi přáteli ještě krásnější.
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Uživatelský avatar
hans
Příspěvky: 129
Registrován: 28 říj 2011, 17:59
Bydliště: Brno,Ostrava

Re: Začátky s břitvou

Příspěvek od hans »

Tak vcera probehlo me prvni holeni pomoci britvy, ktere mi dorazily nabrousene a opravene od PetraS.

Pocity jsou porad jeste silne, bylo to velmi prijemne a nezvykle. Za sebe osobne me to chytlo vice nez holeni strojkem nebo co jsem mel doted Gilette Mach3.

Rekl bych ale ze jsem udelal jednu chybu a to ze jsem se snazil oholit jednim tahem. Priste se pokusim holit vice tahy a na nekolikrat, protoze tvar jsem mel podrazdenou po holeni a bylo to podle me tim ze jsme na britvu tlacil. Samozrejme nebylo to tlaceni tim stylem ze bych se porezal ale ted zpetne si myslim ze bych mel byt jemnejsi na britvu :oops:

Jinak prvni mydlo ktere jsem pouzil od Artifexe a i kdyz nemuzu zatim srovnavat s nicim jinym pena mi prisla docela husta a drzela az do konce holeni ( cas jsem nestopoval ale bylo to urcite 10 minut nebo vice ).
Jako dalsi vyzkousim mydlo co mi daroval Ludwig ( Wiking ) a potom Proraso.

Jinak docela jsem se u holeni i pobavil a to kdyz jsem se po druhem tahu jemne rizl u ucha tim ze jsem zabral britvou horizontalne :roll: a na tu malou ranku ktera skoro nebyla videt pouzil kamenec. Jelikoz jsem ho nepouzil nikdy pred tim tak to peklo co jsem zazil kdyz jsem ho pouzil si nezopakuji a priste radeji vykrvacim :D
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Začátky s břitvou

Příspěvek od PetrS »

Gratuluji Hansi,
Spokojené pocity po oholení Břitvou to je odměna za odvahu přiložit tak ostrý nástroj na tvář. U Tebe je ta odvaha znásobená pokusem oholit se úplně poprvé Břitvou a přitom to zkusit na JEDEN TAH. To tu ještě nebylo. :shock:
Na Břitvu vůbec netlač a používej krátké tahy a můžou být i 2-3 na jednom místě. Pokud to nestačí ke zbavení vousů na tom místě, tak to nechej na další namydlení a zkontroluj jestli tam nerostou vousy jiným směrem než holíš.
Kamenec zvaný velké AŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮ.
Všichni dobře známe a přitom jej máme rádi. Zvláště v létě je to dobrý přítel. Po oholení v parném letní dnu kdy víme, že se můžeme spotit, je to neocenitelný pomocník. Stačí jím pokožku po oholení přejet a teprve poté dát nějakou tu Šlivovicu na papulku a pak není žádné štípání od potu.
Ještě jednou - GRATULUJI - zvládl jsi to na 1* .
Zdravím. Petr.
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Uživatelský avatar
mikeborecek
Příspěvky: 121
Registrován: 27 čer 2011, 14:05
Bydliště: SK

Re: Začátky s břitvou

Příspěvek od mikeborecek »

Zdravím kolegové,
tak dnes som sa odhodlal (po povzbudení kolegov, aby som to neodkladal) k prvému oholeniu brivou.
Prvý ťah a špička brivy sa zarezala to ucha :lol: . Začal som krvácať, ale nechcel som všetko nechať, a kedže tá ranka (cca 5mm) nebola na vykrvácanie, tak som to nechal tak a "statočne" som krvácal :o . Zvyšok šlo celkom v pohode v smeru rastu chlpov. Keď som už prešiel všetko v smere rastu, tak si hovorím, keď už mám tu britvu v ruke, čo tak skúsiť proti chlpu? A šiel som do toho... všade v pohode, len keď som šiel na fúzy (pod nosom-kde mám aspoň ja viac chlpov na jednom mieste/odhliadnuc obrady - nechávam si briadku/) tak sa akosi britva "zasekla" :shock: . Asi som spanikáril, alebo čo a jemne mi trhla ruka horizontálne (rovnobežne s ostrím :? ). A hľa ďalšia ranka. Tak som to radšej dorobil bagrom.

Konečný pocit z holenia bol super - určite sa nevzdám a budem v tom pokračovať, len by som sa chcel opýtať skúsenejších kolegov - čo sa to stalo vtedy, keď som šiel pod nosom britvou proti rastu chlpov? Prečo sa britva akoby zastavila/zasekla?
A ešte jedná drobná otázočka: na ktorej strane remeňa mám na budúce obťahovať britvu? (tam kde sú "chlpky", alebo tam kde je hladká).

Za rady a odpovede vopred veľmi pekne ďakujem.
Uživatelský avatar
mikeborecek
Příspěvky: 121
Registrován: 27 čer 2011, 14:05
Bydliště: SK

Re: Začátky s břitvou

Příspěvek od mikeborecek »

...na ktorej strane a koľko krát - ďakujem
adrspach
mentor
Příspěvky: 1772
Registrován: 05 pro 2008, 21:44

Re: Začátky s břitvou

Příspěvek od adrspach »

Blahopreji k prvnimu oholeni a zaroven uprimnou soustrast. Ted to zacne jinou britvu (cti hodne britev) a nejaky ten kamen na brouseni (cti kamenolom hodny hnedouhelne panve) :lol:
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Začátky s břitvou

Příspěvek od PetrS »

Též gratuluji k prvnímu oholení :!:
Šmik do ucha je klasické políbení Kráskou. Zároveň je to láska spečetěná krví. Tam žádná chyba nebyla.
Pod nosem se hol jen dolů po chlupech a potom ne kolmo nahoru, ale zkus od prostředka do boků na obě strany. To zakousnutí znamená, že máš Břitvu dobře ostrou (tupá vždy sklouzne) a že jsi vzal nejistou rukou příliš velké sousto. Když se kousne, zační ihned odjinud a na stejné místo se propracuj jiným směrem. Jinak jsou odřezky. Tvoje holení se Ti moc povedlo a dokončování bagrem je naprosto správný postup.
Obtahování na hladké straně 4-10 tahů ale naprosto lehkých. Ta strana s chloupky se bere jako hrubá a na ni se dává červená Dovo pasta.
Zdravím, Petr.
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
misko 6
Příspěvky: 12
Registrován: 29 lis 2011, 22:13
Bydliště: Piešťany

Re: Začátky s břitvou

Příspěvek od misko 6 »

No, dnes som sa prvykrat holil s britvou, dopadlo to vcelku dobre.
zarobil som si barbus a porad som si to naniesol stetkou na tvar. Zoberem britvu do ruky a chcem si oholit, tam, kde su kotlety asi 5x urobim prehmat britvy, co som si uplne nedokazal predstavit, ze jak sa mam oholit. :D zatial, moja totalne prva mydlova pena mi uschla na tvary, takze som si ju musel ozivit nanesinim novej vrstvy. konecne som nasiel spravnu polohu a zacinam holit. (asi po 5 min.) :lol: vcelku mi to islo, ziadne rezne rany. pcham si britvu pod nos, zacinam nadavat, jak sa mam oholit pod nosom. dokazal som to! bez reznych ran, necitm ziadne podrazdenie. prechadzam na pravu stranu, samozrejme, ze musim urobit prehmat do lavej ruky. asi 5 min. skusam rozne pozicie brity v lavej ruke, nasiel som dobru poziciu, akurat, uschla mi pena potom obnovym penu a ide sa na to, prve rezne ranky na uchu, nic velkeho, asi ako ked si odskrabnete pupak. nasleduje krk, nanasam pepenu, prilozim britvu a rozmyslam: Zit, ci nezit? :lol: moju volbu poznate. podarilo sa bez kravacania. davam druhu rundu proti rastu chlpov, znova na 4x nanasam novu penu mydlovu, znova sto prehmatov a hotovo, podarilo sa bez vaznej ujmy na zdravi. :P
Nabuduce to bude snad lepsie. ;)
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: Začátky s břitvou

Příspěvek od Radgost »

Takže prijmi gratulace, kolego. :-)
adrspach
mentor
Příspěvky: 1772
Registrován: 05 pro 2008, 21:44

Re: Začátky s břitvou

Příspěvek od adrspach »

Gratulace.
Zamčeno

Zpět na „Techniky holení“