Kupa prvej britvy

Všeobecné dotazy na břitvy
Odpovědět
Natan
Příspěvky: 4
Registrován: 26 pro 2011, 12:27

Re: Kupa prvej britvy

Příspěvek od Natan »

Prvně zdravím všechny přítomné a přji příjemný den. Po několika měsících okukování těchto stránek, které mou chuť k holení Břitvou jen podpořily(jak už kvalitním vysvětlením mnoha úskalí tak i společností zde se vyskytujících a debatujících lidí), nakoupení 5 starých polorozpadlých břitev každou s nějakým jimým postiženám abych se na nich učil + mám pocit že si je musím dát dohromady, abych se mohl poprvé pokusit spokojeně oholit aniž by mě odradilo v mém případě jisté budoucí silné pořezání (podřezání). Jenže připomínka že tato Břitva už tuto cenu nemá mě vede k otázce:

Jak my, prvotní začátečníci, jsme schopni odhadnout cenu Břitvy?(ano koukám po ebay, aukro, a všude možně takže odhadnu pomalu kam se budou ceny šplhat a jaké značky jsou v oblibě- ale nějak tomu stejně nerozumím pokud přijdu do vetešnictví(jsou tam běžnější Břitvy) ) Jsou nějaké univerzální poučky, aby jsme nepřepláceli? Při mých nákupech a běhání po vetešnictvích se ceny až abnormálně lišily. Někde chtěli za vylámanou břitvu 500 a s menším postižením 1000 a pak zas někde nabízí břitvu v dobrém stavu za 100 kč.

Jaké by měly, podle vás, být přijatelné ceny za průměrnou Břitvu, hezkou Břitvu?

Díky moc
Uživatelský avatar
valentin75
Donátor
Příspěvky: 437
Registrován: 04 dub 2011, 13:09

Re: Kupa prvej britvy

Příspěvek od valentin75 »

Jaké by měly, podle vás, být přijatelné ceny za průměrnou Břitvu, hezkou Břitvu?
To je podľa mna silne individuálne.Ide hlavne o to aby si mal z kúpenej veci radosť a nelutoval si peniaze.
Moja najdrahšia britva stála 147€,bol to nový "Le Grelot",najlacnejšia asi 4,7€+nabrúsenie.Práve v tejto chvíli
ich mám asi 22.
Potrebujem ich?
Nie.Chcem ich.
Kúpim si dalšie?
Ano,ale nie tento rok(možno len pár).Nepočítam koľko ma stáli spolu.Viem že by to bolo veľa,ale nelutujem to
Ale veľa znamená pre každého niečo iné.Som ochotný zaplatiť za britvu 150-200 možno viac €,ale nie som ochotný
zaplatiť za nový telefon viac ako 50€. A niekto to má práve naopak.
Ja som vo fáze života,ked si kupujem veci pre svoje potešenie.Mám v skrini veľký revolver?Potrebujem ho?Nie.
Záleží len na Tebe koľko si ochotný minúť penazí.Ked budeš sledovať aukcie,alebo si nájdeš predajcov,reštaurátorov
na nete,budeš mať približný prehľad koľko stoja.Britva nemusí byť drahá,hlavne aby bola v dobrom stave.Na druhej
strane netreba kupovať lacný kúsok,ked už na pohľad vidieť že je na konci života.Máš kopu času,sleduj priebežne
net,ked Ti dačo padne do oka,prihadzuj,kupuj,ked sa to nepodarí tak sa to podarí inokedy.
Ty si určíš koľko chceš do britvy dať,kde máš strop.
Ked si pozrieš moje britvy,sú tam dve "japonky" cena za každú bola približne 35€ vrátane pošty z Japonska a nabrúsenia.
Podľa mna to nie je až tak veľa a sú v celkom dobrom stave.A u Petra je teraz jeden J-A-Hellberg za 4,7€ s poštou,môže
potvrdiť že je vo veľmi dobrom stave.Takže netreba veľa penazí,ale trpezlivosť.
S pozdravom,Palo.
Palo
adrspach
mentor
Příspěvky: 1772
Registrován: 05 pro 2008, 21:44

Re: Kupa prvej britvy

Příspěvek od adrspach »

Tak, tak.
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: Kupa prvej britvy

Příspěvek od Radgost »

Napsáno tak, že se pod to mohu podepsat.
bozole_sk
Příspěvky: 6
Registrován: 17 led 2012, 23:22

Re: Kupa prvej britvy

Příspěvek od bozole_sk »

OK Dik zatim za rady :) co vravite na tuto? :)
Obrázek
Obrázek
adrspach
mentor
Příspěvky: 1772
Registrován: 05 pro 2008, 21:44

Re: Kupa prvej britvy

Příspěvek od adrspach »

Z tech fotek bych nerekl ze je tam moc spatne. Puvodni majitel vic tlacil na spicku pri brouseni. Podle ceho myslis ze ma zvlnene ostri? Muzes ukazat fotku toho zvlneni?
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Kupa prvej britvy

Příspěvek od PetrS »

Ahoj Natane,
vítám Tě na zdejším foru. Cena Břitvy je pevně stanovená Tvojí touhou po jejím vlastnictví.....
A jak Tě infikuje Bacilus Břitvomilus, tak ta cena roste do závratných výší.
Tak ti přeji co největší imunitu :D
Zdravím, Petr.
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
gilhad
Donátor
Příspěvky: 71
Registrován: 26 pro 2011, 00:21

Re: Kupa prvej britvy

Příspěvek od gilhad »

Natan píše:Jak my, prvotní začátečníci, jsme schopni odhadnout cenu Břitvy?
Jaké by měly, podle vás, být přijatelné ceny za průměrnou Břitvu, hezkou Břitvu?
Nováček zdraví nováčka :)

Obecně se dáříct, že cena Břitvy se skládá z více položek - cena za funkci a cena sběratelská. Obě tyto ceny jsou navíc individuální, liší se člověk od člověka, takže přesnou radu ti asi nikdo dát nemůže.
Orezlé torzo první sériově vyráběné Břitvy, s polámanými střenkami v polámané krabičce s vlastnoručním věnováním výrobce bude mít mezi zasvěcenými sběratelskou hodnotu nesmírnou. Ale pro začátečníka jako já, který si více váží funkčnosti to bude jen "hezká blbinka" za kterou by i v případě pravosti víc jak stovku-dvě korun nedal.
Břitvy které mám já jsou průmyslově vyráběné, novodobé, ve stavu nikterak dobrém, poškrábané a poznačené používáním. Pro běžného sběratele valné hodnoty nemají, podobných je asi všude milión, v lepším stavu a za pár korun. Ale tyto konkrétní Břitvy jsem dostal od otce, který je dostal od svého otce a tudíž pro mě mají cenu velice vysokou.
Pokud by teď někdo natočil film třeba o Jacku Rozparovači, který by se stal trhákem a v úvodní scéně by se hlavní hrdina holil Břitvou, kterou by si kameraman vychutnal, tak se právě tato značka (potažno aspoň tento tvar) najednou stane silně populární a fanoušky filmu vyhledávaný (a tudíž ceněný značnými částkami).
A konečně Břitva ostrá, pohodlného tvaru a bez jediného kazu bude mít pro toho, kdo se jí chce holit cenu větší než Břitva tupá, rezavá a nepohodlná.

U všech těchto položek, s výjimkou poslední, lze "správnou cenu" určit toliko hlasováním těch, kterých se to týká (sběratelů, potomků, fanoušků ...) a porovnáváním s cenami, které už někdo za obdobný kus z obdobného důvodu zaplatil. Tady začátečník se snad jen může zeptat zkušenějších, pokud něco takového prodává, na cenu konkrétního kusu, aby neprodal Modrého Mauricia za cenu makulatury.

Takže objektivně lze mluvit jen o položce poslední srovnáním s cenami nových Břitev a Břitev běžně dostupných. Přiznávám se, že nemám přehled ani zde. Co se nových Břitev týče, tak je dobré najít si nějakou recenzi - některé čínské kopie "fšechno sa čista-pade" se nejspíš začátečníkovi nevyplatí ani zadarmo, pokud je Břitva kvalitní, tak lze použít google-fu.

Ale také bych uvítal, kdyby někdo zkušený, kdo tyto věci sleduje, tu nadhodil aspoň pár základních kategorií, jako že Břitva z bazaru zachovalá lze sehnat od asi xyz, Břitva poškozená, renovaci potřebující od zxy a Břitva nová od abc, zatímco Břitva nová značková od bca (samozřemě jen obloha je stropem, jsou modely plátované zlatem a osázené diamanty, ale tady jde spíš o tu užitnou složku, o dobrého pracanta)
adrspach
mentor
Příspěvky: 1772
Registrován: 05 pro 2008, 21:44

Re: Kupa prvej britvy

Příspěvek od adrspach »

Tak to spis dostanes cisla na loterii nez pozadovane ceny. Existuji knizky o cenach britev a navody jak je ocenit, ale i tak britvy se kterymi se normalne setkas nejsou nikde v techto knihach a navodech je taky nenajdes, protoze vetsinou uz maji jen cenu srotu a zadny z profesionalnich restauratoru britev by se s nimi nezaobiral z duvodu pracnosti (protoze za ty penize uz by sis koupil novou). Tady zatim maji lide stesti ze tyhle uz relativne bezcenne britvy si bud zrestauruji do funkcniho stavu sami pro zabavu anebo vyuziji sluzeb pana Mistra, ktery to dela taktez pro zabavu protoze za jeho ceny by se tim neuzivil.
gilhad
Donátor
Příspěvky: 71
Registrován: 26 pro 2011, 00:21

Re: Kupa prvej britvy

Příspěvek od gilhad »

Takže když chci levnou břitvu na holení, tak jde říct, že v bazaru může stát 100-300 podle toho, kolik si bazar bere marži a původní majitel uhádal a nová se dá sehnat okolo 3.000 ? Nebo jsou ta čísla řádově mimo? (Jde jen o jakoukoli Břitvu, která je použitelná (po nabroušení) k holení)

(Čili nejde o to, zda tato konkrétní Břitva od konkrétního výrobce v konkrétním stavu tu cenu má či nikoli, ale kolik musím počítat na výdaje, když si chci koupit cokoli levného a je mi celkem jedno co, jsem ochoten oběhnout pár obchodů a pak si to doma dobrousit)
Odpovědět

Zpět na „Břitvy“