darovaná břitva

Všeobecné dotazy na břitvy
Zinzan
Příspěvky: 6
Registrován: 06 pro 2011, 00:01
Bydliště: Liberec

darovaná břitva

Příspěvek od Zinzan »

Dobrý den břitevníci,
pro neustálé podráždění krku při holení ať už žiletkami nebo el. strojky jsem rozhodl pro břitvu. Nejdříve jsem si chtěl koupit novou, ale nyní jsem od otčíma dostal tuto. Chtěl bych Vás tedy poprosit o radu, zda je tato břitva vhodná pro začátečníka a vyplatí se provést její renovaci. Předem děkuji za odpovědi.

Přidávám pár fotek

http://zinzan.rajce.idnes.cz/briva
Uživatelský avatar
Vlcak
Donátor
Příspěvky: 533
Registrován: 21 pro 2011, 08:19
Bydliště: Olomouc

Re: darovaná břitva

Příspěvek od Vlcak »

Ahoj Zinzane,
především tě vítám tu na fóru při tvém prvním příspěvku. Nejsem žádný velký odborník, ale tato břitva již má opravdu hodně za sebou. Netuším, jakou šířku měla původně, ale nyní v podstatě klínový výbrus s šírkou menší jak 2/8 palce. Břit na ní asi ještě nabrousit půjde, to ať se vyjádří brusiči s většími zkušenostmi, ale holení asi nebude pohodlné. Úzké břitvy (2/8 či 3/8) se používají na velmi tvrdé a nepoddajné vousy. Pokud máš vousy řekněme normální síly a tvrdosti tak bych doporučil nějakou s trochu širší čepelí. Mě osobně se s 5/8 lépe drží a kontroluje správný úhel potřebný k holení. Na širší (6/8 či 7/8) jsem si zatím netroufnul a žádnou nemám.
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: darovaná břitva

Příspěvek od Radgost »

Ahoj Zinzane,
vítej nám na fóru.
Jak praví Vlcak, ulož tuhle dámu do šuplíku a poohlídni se po jiné.
Ne, že by s ní nešlo pracovat, ale babička už je jaksi za zenitem.
Zinzan
Příspěvky: 6
Registrován: 06 pro 2011, 00:01
Bydliště: Liberec

Re: darovaná břitva

Příspěvek od Zinzan »

Děkuji za přivítání,

tu starou dámu vrátím tedy do šuplíku. Jen bych k ní měl přeci jeden dotaz. O jakou značku břitvy jde? Poslední tři písmena jsou ...SON. Nikde na fóru jsem značku, co by končila stejnými písmeny neviděl.

Ještě bych Vás chtěl poprosit o radu. Jak jsem již psal, tak si chci koupit břitvu, včetně celého vybavení. Na kolik toto prosím vyjde? Rodinná finanční situace není špatná, ale taky nejlepší. Jde mi o to, zda chvíli počkat s nákupem. Finanční limit si nedávám. Raději nic než nějaký méně kvalitní výrobek.
Uživatelský avatar
marcík
Příspěvky: 7
Registrován: 17 říj 2011, 13:06

Re: darovaná břitva

Příspěvek od marcík »

Zinzan píše:Děkuji za přivítání,

tu starou dámu vrátím tedy do šuplíku. Jen bych k ní měl přeci jeden dotaz. O jakou značku břitvy jde? Poslední tři písmena jsou ...SON. Nikde na fóru jsem značku, co by končila stejnými písmeny neviděl.

Ještě bych Vás chtěl poprosit o radu. Jak jsem již psal, tak si chci koupit břitvu, včetně celého vybavení. Na kolik toto prosím vyjde? Rodinná finanční situace není špatná, ale taky nejlepší. Jde mi o to, zda chvíli počkat s nákupem. Finanční limit si nedávám. Raději nic než nějaký méně kvalitní výrobek.

to máš Břitvu, štětku,kolínskou, soap, brusné kameny.... nemám to první už jsem na 4,5tis
Uživatelský avatar
Vlcak
Donátor
Příspěvky: 533
Registrován: 21 pro 2011, 08:19
Bydliště: Olomouc

Re: darovaná břitva

Příspěvek od Vlcak »

No zhruba absolutní minimum na začátek:

1) břitva - nová solidní se dá pořídit řekněme od 1500 Kč, starší již od 200 Kč když má člověk štěstí
2) štětka - jezevec již od 180 Kč - Balea v DM drogerii
3) mýdlo - Barbus, Pitralon - pár korun v různých drogeriích
4) řemen - buď nový za pár stokorun nebo starší vojenský za pár korun

No a dále jak uznáš postupně za vhodné doplňovat a rozšiřovat.
Takže začátek nemusí být vůbec nákladný a můžeš se spokojeně holit.
Kameny nemusíš pořizovat. Stačí nechat si břitvu např. u PetraS poprvé nabrousit a pak udržovat na řemenu.
adrspach
mentor
Příspěvky: 1772
Registrován: 05 pro 2008, 21:44

Re: darovaná břitva

Příspěvek od adrspach »

K uerceni britvy. Jsou tam nejake hvezdicky nad tim jmenem?
Jinak z toho co jsem videl tak bych tipl ze ta britva byla udelana priblisne stejne velikosti jak je ted. Urceni na umelecke doholovani blbe pristupnych mist a tvaru. Pro zacatecnika neni moc vhodna. radeji se podivej na neco okolo 5/8 (asi15mm)
Jinak budes asi na ni potrebovat novy strenky protoze ti cepel projizdi skrz a to je o pruser. Nech si ji na pozdeji az budes mit chut na necem spojenem s rodinou pomakat.
Zinzan
Příspěvky: 6
Registrován: 06 pro 2011, 00:01
Bydliště: Liberec

Re: darovaná břitva

Příspěvek od Zinzan »

adrspach píše:K uerceni britvy. Jsou tam nejake hvezdicky nad tim jmenem?
Ano, nad písmeny jsou hvězdičky.
adrspach
mentor
Příspěvky: 1772
Registrován: 05 pro 2008, 21:44

Re: darovaná břitva

Příspěvek od adrspach »

Sheffieldsky George Johnson & CO.
Tady je link:
http://strazors.com/index.php?id=129&do ... _sheffield_

Volny preklad: Firma zacala jako vyrobce stolu a zaviracich nozu ve Furnival Street Sheffield.. Od roku 1822 vyrabeli noze, britvy a skalpely. Behem dvacatych a zacatkem tricatych let 19 stoleti v Tudor Street.
Od 1837 George Johnson & Co presidlila do Porter St. Odtu pokracovala vyrob dalsich 40 let.
G. Johnson zemrel 5/3/1867. Jeden z jeho synu taktez George Johnson zemrel ve veku 61 dne 10/4/1880. Dalsi syn Sidney Johnson zemrel ve veku 69 dne 9/1/1887.
Od roku 1888 jmeno a vyrobni znacka vypada ze byla vlastnena Arthurem Lambertem ktery byl vyrobcem britev.
Vyrobni znacky Johnson byly od roku 1835 sedm hvezdicek a od roku 1698 jilova fajfka se sipkou.
Od roku 1895 firma byla vedena jako vyrobce britev a nozirstvi v Union Lane a Porter St. a o tri roky pozdeji presidlilado Norfolk Lane. Firma zmizela okolo roku 1904.

Pozn.Zatim vsecny Johnsony co mam anebo jsem videl meli hvezdicky a kladivo. Tu fajfku jsem na nich jeste nevidel.
Zinzan
Příspěvky: 6
Registrován: 06 pro 2011, 00:01
Bydliště: Liberec

Re: darovaná břitva

Příspěvek od Zinzan »

adrspach píše:Sheffieldsky George Johnson & CO.
Děkuji.
Odpovědět

Zpět na „Břitvy“