Obtahování na řemeni

...kterak správně ostří břitvy na řemeni sobě obtáhnouti.
Odpovědět
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Obtahování na řemeni

Příspěvek od PetrS »

Ostří máš velice pěkně vypracované a bez rýh. To je moc dobře, jen je moc úzká plocha toho břitu. To právě je díky tomu velkému úhlu při broušení. Dotýká se Ti hřbet kamene při broušení?
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
snawe
Příspěvky: 19
Registrován: 13 dub 2009, 17:51

Re: Obtahování na řemeni

Příspěvek od snawe »

Ano hřbet se mi dotýká kamene, asi to bude chtít vícekrát přebrousit než se ostří spraví :(
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Obtahování na řemeni

Příspěvek od PetrS »

Ta náprava je velice zdlouhavá práce. Budeš muset mít spoustu trpělivosti, ale pokud vytrváš tak se Ti to podaří a uvidíš jak perfektní ostří dosáhneš. Držím Ti palce aby jsi vytrval.
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
snawe
Příspěvky: 19
Registrován: 13 dub 2009, 17:51

Re: Obtahování na řemeni

Příspěvek od snawe »

Mockrát Ti děkuju za rady ;) třeba se mi konečně podaří docílit kýženého výsledku :D Postupně sem doplním další fotky jak probíhá náprava břitu a fotky ostří pod mikroskopem :D
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Obtahování na řemeni

Příspěvek od PetrS »

Mikroskop je vynikající pomocník, ale až uvidíš ty Karpaty na ostří tak se budeš divit jak to vůbec může holit. :lol:
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Uživatelský avatar
sparq
brusič
Příspěvky: 530
Registrován: 10 úno 2009, 17:04

Re: Obtahování na řemeni

Příspěvek od sparq »

Jak jiz kolegove vysvetlili, hrbet se nesmi zvedat pri brouseni ani obtahovani, to vede k zarucenemu neuspechu. Paklize je uhel brouseni prilis maly kvuli tvaru brusu ci tenkemu hrbetu, doporucuji prelepit hrbet jednou/dvema vrstvami pasky pro elektrikare a brousit s paskou. Pro obtahovani neni pasky treba ale jakmile se jednou pouzije, musi se s ni brousit i v budoucnu.

Nejlepsi zpusob, jak zjistit, kde kamen ubira pri brouseni ocel, je zacernit cele ostri cernym fixem. Po dvou-trech tazich bude zrejme, kde se kamen ostri dotyka. Dokud se nedotyka celeho ostri po cele delce, britva neni ostra a nema smysl ji lestit/obtahovat.
snawe
Příspěvky: 19
Registrován: 13 dub 2009, 17:51

Re: Obtahování na řemeni

Příspěvek od snawe »

Takže nechtělo se mi čekat než mi příjde poštou mikroskop, tak jsem zkusil brousit i bez něj. Brousil sem asi dvě hodiny a pořad to neholí :( Zkusil jsem tedy podle rady Sparqa natřít ostří fixem a dvakrát přejet po brusném kameni. Když jsem se podíval pod lupu málem mě kleplo :x
Keramická tyčinka zbrousila pouze nepatrnou část :( (Je to vidět i na prvním snímku, za ostřím je taková černá lajna). Budu asi muset koupit nějaky pořádný diamantový brousek :|
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: Obtahování na řemeni

Příspěvek od Radgost »

Na jakém kameni brousíš?
Myslím tím jeho zrnitost.
adrspach
mentor
Příspěvky: 1772
Registrován: 05 pro 2008, 21:44

Re: Obtahování na řemeni

Příspěvek od adrspach »

Rikal jsi keramicka tycinka? Zkus vodni kamen a zacni tak s 1000 zrnitost navod tady nekde je. Zrovna mam podobny problem, ale s britem do hobliku, 3 hodiny brouseni a stale jsem se nedostal na rovinu.
snawe
Příspěvky: 19
Registrován: 13 dub 2009, 17:51

Re: Obtahování na řemeni

Příspěvek od snawe »

Brousím na keramické tyčince která byla původně určena na přebroušení skalpelů. Zrnitost bohužel nevím ale podle toho jak to bere tak asi kolem 2500. Posílám foto.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět

Zpět na „Techniky obtahování na řemenu“