Voda po holení návod

O všem co používáme po holení na ošetření pleti
Uživatelský avatar
Ivánek
Příspěvky: 268
Registrován: 08 bře 2012, 19:45

Voda po holení návod

Příspěvek od Ivánek »

Nechci Artefixovi kazit kšefty, ale našel jsem tento návod http://clanky.vodypoholeni.cz/domaci-vo ... plavci-292
Návod na námořnickou vodu po holení
Smíchejte velký panák vodky se dvěma lžícemi jamajského rumu. Rozdrťte k tomu dva sušené listy kvalitního bobkového listu – přírodního, ne toho z obchodů. Přidejte čtvrtinu čajové lžičky nového koření a jeden kousek sušené skořice rozdělený na malé kousky. Přimíchejte čerstvou kůru z malého pomeranče. Celou vodu po holení zamíchejte, kousíčky rozdrťte. Uzavřenou láhev nechte dva týdny odstát a pak směs přefiltrujte přes kávové filtry.
Uživatelský avatar
Vlcak
Donátor
Příspěvky: 533
Registrován: 21 pro 2011, 08:19
Bydliště: Olomouc

Re: Voda po holení návod

Příspěvek od Vlcak »

Hmm, tato voda vypadá zajímavě. Sice nebude nejlevnější. Protože suroviny na její výrobu nemám běžně doma a musel bych zakoupit jak láhev vodky tak láhev jamajského rumu. To ostatní by se už docela našlo.
Ovšem když vezmu, že zbytek suroviny bych pak dopil, tak příprava vypadá docela lákavě :mrgreen:
Uživatelský avatar
relka
Příspěvky: 721
Registrován: 21 lis 2008, 17:28
Bydliště: Praha

Re: Voda po holení návod

Příspěvek od relka »

Jen je potřeba si pročíst i komentář..prý je chyba v překladu některých ingrediencí..ale věřím že naši předci byli koumáci a dovedli si poradit s mnohým problémem.
Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: Voda po holení návod

Příspěvek od Radgost »

The Art of Manliness Book od Breta a Kate McKayových je vůbec zajímavá kniha. :lol:
Uživatelský avatar
Ivánek
Příspěvky: 268
Registrován: 08 bře 2012, 19:45

Re: Voda po holení návod

Příspěvek od Ivánek »

Rozhodl jsem se učiniti též pokus, posléze zveřejním.
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Voda po holení návod

Příspěvek od Wiking »

Myslim si ze Artifex je osoba nejpovolanejsi, k odpovidani na chemicke dotazy....
ja vim ale jen to, ze DOBRA VODA PO HOLENI musi obsahovat krome alkoholu ktery desinfikuje jeste napr. glycerin, ktery hydratuje. To je proste ta "pece o pokozku" ktera je u kazde vody po holeni jina. Stejne jako me udivuje, ze nekteri panove si na oblicej (po holeni) namazou vonavou EdT ( Eau de toalet = toaletni voda) to je jen vonava voda na bazi alkoholu, ktery ale jen vysusuje plet, a nema zadnou hydratacni slozku. Jak to nekomu muze vyhovovat, nechapu :shock: ...

Ta hydratace je ten krasny pocit po pouziti vody po holeni, kdy plet je krasne hebka a vlacna a nepocitujete ten pocit jak se kuze stahuje a je sucha.
Snad jsem to napsal srozumitelne... :?

Proto tenhle navod co napsal Kolega Ingsouta mi nejak nesedi ze 2 duvodu: moc malo alkoholu (i kdyz smichate rum a vodku atd) nedostanete se na vic jak 40%alc. leda ze by se vzal Kaptn Morgan co ma 73% a misto vodky lih co ma 80%, tak to jo.. a hlavne mi v tom navodu chybi ta hydratacni slozka, tedy glycerin, popr. propylenglykol.
L.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Uživatelský avatar
relka
Příspěvky: 721
Registrován: 21 lis 2008, 17:28
Bydliště: Praha

Re: Voda po holení návod

Příspěvek od relka »

ingsouta píše:moc malo alkoholu
Tak to mě taky zarazilo..tvrdí mořští vlci..a šméčko se slabými 40%.. Dříve se plavili na dřevěných lodích železní muži, dnes se plaví na železných dřevění muži..to se alespoň říkalo...
Naposledy upravil(a) relka dne 21 bře 2012, 13:42, celkem upraveno 1 x.
Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.
Uživatelský avatar
Ivánek
Příspěvky: 268
Registrován: 08 bře 2012, 19:45

Re: Voda po holení návod

Příspěvek od Ivánek »

Máte pravdu, ale jsem pokusník. Ukecal jsem lékárnu, že mi připraví 80-ti procentní líh. Děkuju za upozornění na glycerin, to je dobrý nápad. My jsme, když jsme dělali chlast (slast) do flašky dali tak 1-2 kapky a 5 kapek 30% peroxidu. Tím se chlast zjemní a peroxid pomůže "vystarat". Jsem zvědavý co tam dám za bylinky. Ten glycerin by taky mohl pomoci pěně v klouzavosti Břitvy.
Edit: po holení by to chtělo ne kolínskou, ale nějaký dobrý hydratační krém, např. Eucerin, mají to v lékárnách. Vůně příjemná, hydratace vynikající. Lepší jak Indulona.
misko 6
Příspěvky: 12
Registrován: 29 lis 2011, 22:13
Bydliště: Piešťany

Re: Voda po holení návod

Příspěvek od misko 6 »

To Ingsouta:
Zdar, neskúšal si už náhodičkou vyrobiť túto vodu? :?: Veľmi by zaujímal výsledok a hlavne to, či sa oplatí vyrábať. ;)
Uživatelský avatar
Ivánek
Příspěvky: 268
Registrován: 08 bře 2012, 19:45

Re: Voda po holení návod

Příspěvek od Ivánek »

Nezkoušel, ale v jednom mám jasno. Základem bude jalovec. Pak možná koriandr, kardamon a puškvorec. Já totiž strašně rád borovičku, ozajstno spišsků. Už mám 80% alkahoul, takže s chutí do práce. Ještě musím vybastlit % glycerinu.
Edit: ještě přemýšlím o tom glycerinu. Používám hydratační krém Eucerin, takže do té vody by byl asi zbytečný.
Odpovědět

Zpět na „Vody a balzámy po holení“