Čepelky ASTRA

Vše o čepelkách
Odpovědět
Zinzan
Příspěvky: 6
Registrován: 06 pro 2011, 00:01
Bydliště: Liberec

Re: Čepelky ASTRA

Příspěvek od Zinzan »

Mohl by prosím někdo zhodnotit jaké jsou žiletky ASTRA KERAMIC Platinum oproti zeleným Astrám. Jsou keramicy nějaký posun v kvalitě? Předem děkuji
Uživatelský avatar
Ivánek
Příspěvky: 268
Registrován: 08 bře 2012, 19:45

Re: Čepelky ASTRA

Příspěvek od Ivánek »

Koupil jsem žiletky Astra superior platinum na eBay, 100 ks. Cena za jednu i s dopravou 3,60 Kč. http://www.ebay.com/itm/170781781358?ss ... _589wt_901 na základě zdejších vyjádření. Až mi přijde z Argentiny bagr argentinského námořnictva, dám vědět výsledek.
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Čepelky ASTRA

Příspěvek od Wiking »

Kolega Berseg mi 2 Keramicke Astry venoval.. prave jsem ve fazi testovani.... prosim o par dni strpeni, nez napisu recenzi do sveho dlouhodobeho testu..... casteji jak 1x denne se odmitam holit :lol:
Prvni dojem je ale takovy, ze ty klasicke zelene astry nejsou horsi, spis naopak..
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Čepelky ASTRA

Příspěvek od Slovak Boy »

Poslednu dobu som sklamany z Astra ziletiek. Aj modre aj zelene su ostre len pri prvom holeni a hned su aj "ruppig". Nemaju rovne ostrie. Prechadzam pomaly na Wilkinsony, ktore sice idu tazsie po pokozke, ale su stabilnejsie a oholia dostatocne dobre. A su hladuke.
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Čepelky ASTRA

Příspěvek od Wiking »

:shock: :shock: :shock: Ja sem toho nazoru, ze Wilkinsony jsou jen pro sebeposkozovace :roll: :roll: :roll:
Ja jsem vyzkousel celou krabicku, a uz nemam v umyslu je kupovat ..
Zatim jsem u zelenych Aster nejakou zmenu k horsimu nezpozoroval.. ale nez Astru za 5,-kc kterou se oholim 6x, tak radsi Derby za 2,50, kterou se oholim 5x..
Pravda je ale ze moje posledni Astry jsem kupoval tak pred rokem. Ale nebud smutny..
Je plno skvelych ziletek, tak nema cenu se vazat na jednu znacku..
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Čepelky ASTRA

Příspěvek od Slovak Boy »

Aj ja som prekvapeny. Modre Astry su teraz v nejakom novom baleni a su zvinute v takej stvorcovej papierovej krabicke. Kdesi na nemeckom fore som cital, ze ich uz nerobia v Rusku, ale v Turecku. Mali nejaky divny povrch, akoby stopu, pas po nejakom pogumovani, alebo tmavom oleji na plechu. Proste ine, ako tie pred tym. Ale dnes som aj u zelenych zbadal presne rovnake zhorsenie hladkosti ostria. Zajtra skusam dalej Wilkinsony a preverim este tie Astry. Ked zistim nejaky rozdiel, dam vediet. Zatial to berte ako zistenie na 3 balickoch ziletiek Astra a jednom Wilkinson.

Stav: 13.07.2012: Zistil som, ze oba typy ziletiek holia lepsie pri druhom holeni. Ako keby bola pri prvom holeni na ostri nejaka ostrina, alebo otrep. Stale su to moje najpouzivanejsie ziletky a holia ma do hladka.
Uživatelský avatar
Pedrosjan
Příspěvky: 301
Registrován: 04 čer 2011, 22:34
Bydliště: České Budějovice

Re: Čepelky ASTRA

Příspěvek od Pedrosjan »

tak jsem měl opět tak jako převážně všechny žiletky od kolegy Wikinga "na ukázku" čest použít žiletky Astra.Můj první dojem oholení Astra Superior Stainless čili "modrá"-docela slabota... :? ,nic moc ikdyž zřejmě nejsem sám potvrdilo to myslím pár kolegů,jinak Astra Superior Platinum čili "zelená" tak to je již lepší zdá se.Ikdyž zase musí se brát v potaz tvrdost vousů atd...,každému holt vyhovuje něco jiného... ;)
k dnešnímu dni tedy 24.8-no jak píše Slovak boy opravdu mi připadá že jsem dnes podruhé použil zelenou Astru a spokojenost docela,jakoby "opravdu se jakoby ostří zatáhlo nebo co.. ;) ",tedy po dalším holení.Nu uvidíme... ;)
MERKUR Solingen - 37 001
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Čepelky ASTRA

Příspěvek od Slovak Boy »

Reagujem po dlhom čase: Tú sadu modrých Astier som doholil a prešiel som na Sputniky za 23 centov z Ukrajiny a na zelené Astry. Maximálne som spokojný. Tak to bola asi nejaká zlá šarža. Na tých Astrách mi ale vadí to lepidlo. Samotné lepidlo mi nevadí, a má význam, ale nanášajú ho až na ostrie niekedy a to tam nemá byť, ja to potom radšej opatrne otriem preč.
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Čepelky ASTRA

Příspěvek od david_ul »

Radgost píše:Úplně mi uniklo, že majitelem značky žiletek Astra už není Česká firma, ale firma Gillete. :cry:
Jako lokální patriot jsem kupoval zásadně jen Astry a to s pocitem, že podporuji český výrobek. :roll:

Zdravím Tě Radgoste,


tak Ti udělám jako patriotu radost. Natočil jsem a nafotil Astra Superior Stainless, Astra Superior Platinum a Stainless Blades Excelsior.

Všechny to jsou ještě Made in Czechoslovakia, žádné Rusko nebo Turecko.

Dostal jsem nabídku na odkup několika žiletek tak proto vzniklo to focení a natáčení.

Astra Superior Stainless box plastic box 5 pcs
http://youtu.be/z5poLqeuCr8

Astra Superior Platinum box 20 x 5 pcs Made in Czechoslovakia
http://youtu.be/ZLDtCt9-k6c

Astra Superior Stainless box paper 20x5 pcs
http://youtu.be/ZzO7hTRmiHE

Astra Superior Platinum box 5 pcs.
http://youtu.be/RgDU7EdAtcs

Astra Superior Stainless Display means sales, Make use of this display carton
100 pcs Astra Superior Stainless 20 x 5 pcs.

http://youtu.be/bcShpJk-QDI

Edit: 08.06.2013 09:40
přidáno další video

Excelsior Stainles Blades plastic box 5 pcs ( Tyto žiletky jsou vývozní typ z Astry DIU Jevíčko. Žiletky směřovali do Anglie. Ale ještě vše prověřuji jak to bylo). Srovnání kvality: údajně je žiletka broušena stejně jako Astra Superior Platinum. Materiál je, ale stejný jako Astra Superior Stainless. Takže takový klon obou žiletek. Ale jak píši, vše zatím prověřuji.
http://youtu.be/ligbj81sBu4


To jen tak pro zajímavost.

David
Naposledy upravil(a) david_ul dne 08 čer 2013, 09:45, celkem upraveno 1 x.
David a jeho žiletky
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Čepelky ASTRA

Příspěvek od Wiking »

Ahoj Kolego..
zhlednul jsem ty vsechny videa na youtube..
Jsou nadherny.. ale.....
Nemuzu se ubranit pojmum jako "trhlina v casoprostoru", "cervi dira" atd..
Veskere videa ktere jsem shlednul prezentuji domu davno minulou.. ac vsechny ziletky v nich prezentovane vypadaji jako kdyby teprve vcera sjely z vyrobni linky, jsem toho nazoru ze se jedna o vyrobky ktere jsou stare alespon CTVRT STOLETI....... NEJMENE!!!

Je neuveritelne jak vypadaji.. kde jsi tyhle ziletky sehnal?? Jsou v 1A stavu, jsou jako nove.. ale jsou to sberatelske rarity, ktere se jiz davno nevyrabi..
To je muj nazor..
Mylim-li se, prosim, opravte me!
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Odpovědět

Zpět na „Čepelky (žiletky)“