Brusne kameny Spyderco

...Naniwy, nagury, břidlice, coticule, Charnley Forest, etc., etc...
Odpovědět
jan03
Příspěvky: 82
Registrován: 16 dub 2009, 23:04

Re: Brusne kameny Spyderco

Příspěvek od jan03 »

Alespoň vím, co snese :-)

Ono by možná bylo nejlepší, kdybyste mi řekli, jaké rozměry by měl takový ideální brousek na břitvu mít a já je zkusím vyrobit.
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Brusne kameny Spyderco

Příspěvek od PetrS »

To je velice individuální. Jednak jsme většinou omezeni nabídkou výrobce a pak také každému vyhovuje něco jiného. Začínal jsem na malinkém brousku a teď mám velký 50x200x30
tak mi připadá, že tak nějak by to mělo být vyhovující zhruba pro běžné broušení. Ta tloušťka je jenom kvůli pevnosti, šířka 45-55 je taky dobrá a délka obvykle bývá kratší díky výrobci, ale těch 200 a více je tak akorát.
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
jan03
Příspěvky: 82
Registrován: 16 dub 2009, 23:04

Re: Brusne kameny Spyderco

Příspěvek od jan03 »

No a to jsem chtěl ještě sdělit - vzhledem k tomu, že mne tohle zatím neživí, můžu si zatím dovolit vyrábět i několika kusové série na zakázku. Když jsem to teď počítal, tak při současných nákladech mi vychází cca 8,- Kč za 1 cm délky toho širokého brousku, pokud nebudu muset investovat do nějakého přípravku nebo stroje na broušení.
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Brusne kameny Spyderco

Příspěvek od PetrS »

Ta cena je velice přijatelná, vzhledem ke kvalitě brousku a jeho životnosti. Pokud by bylo možno vyrobit oba brousky v délce cca 240 -250 mm, a přibližnou šířku 50 mm tak jsem při objednávání v pořadníku. 8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
adrspach
mentor
Příspěvky: 1772
Registrován: 05 pro 2008, 21:44

Re: Brusne kameny Spyderco

Příspěvek od adrspach »

Sam ted koukam po kamenech a osobne bych preferoval sirku kamene okolo 70mm a delku 200mm akorat malo ktery vyrobce je vyrabi. Budu koukat jak se tyto kameny ukazou.
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: Brusne kameny Spyderco

Příspěvek od Radgost »

Také raději preferuji širší.
jan03
Příspěvky: 82
Registrován: 16 dub 2009, 23:04

Re: Brusne kameny Spyderco

Příspěvek od jan03 »

Bohužel šířku 70 mm nedovedu :-( , jedině že bych je nechal udělat na velkém lisu, ale to znamená dost vysoké vstupní náklady a myslím, že by se asi nevyplatilo. Ale odedneška od večera se už suší brousky široké 50 mm v délkách od 20 do 30 cm, těch dlouhých jsem udělal jen pár, takže kdo bude mít zájem, tak mi napište, cca. za čtyři týdny by měly být hotové.
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Brusne kameny Spyderco

Příspěvek od PetrS »

Tak to si objednávám jeden nejjemnější a jeden drsnější v délce 25 nebo delší. Díky Petr.
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
vaseek
Příspěvky: 9
Registrován: 07 kvě 2009, 21:24

Re: Brusne kameny Spyderco

Příspěvek od vaseek »

Máte už někdo zkušenosti?
Uživatelský avatar
relka
Příspěvky: 721
Registrován: 21 lis 2008, 17:28
Bydliště: Praha

Re: Brusne kameny Spyderco

Příspěvek od relka »

V současné době výrobce dolaďuje rovinu vypálených kamenů. Zároveň čeká na nový diamantový kotouč. Pokud bude něco nového, poreferuji
Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.
Odpovědět

Zpět na „Brusné kameny“