Který holící strojek je nejlepší?

...lidově bagry a kotvy.
Odpovědět
vormen
Příspěvky: 30
Registrován: 03 kvě 2012, 08:21

Re: Který holící strojek je nejlepší?

Příspěvek od vormen »

já už jsem trošku pokukoval na netu po strojcích a koupil bych si merkur s označením 15001, příp. delší verzi. s otevřenou lištou, holím se jednou za týden.
Uživatelský avatar
Pedrosjan
Příspěvky: 301
Registrován: 04 čer 2011, 22:34
Bydliště: České Budějovice

Re: Který holící strojek je nejlepší?

Příspěvek od Pedrosjan »

musím také reagovat ohledně strojků..já si nemohu vynachválit -http://webshop.total-shave.nl/epages/08 ... 1.1.01.92R
mám otevřené typy Merkur Solingen 34C a 37C,ale tam jsem se hlavně tím menším pořezal,jak kdy,zde u tohoto to prakticky nehrozí.. :o :) a to to můžu brát jak chci.Kvalita je také dobrá,jsem naprosto spokojený,holt každému vyhovuje něco jiného.. 8-)
bavil jsem se kupříkladu s kolegou Wikingem,pro něj nic moc,respkt.takový spíše "pro ženské" :lol: ,ale u mně super.Již to zde někdo vzpomínal,je skvělý např.pro začátečníky kteří "přesídlují" na žiletku!
MERKUR Solingen - 37 001
vormen
Příspěvky: 30
Registrován: 03 kvě 2012, 08:21

Re: Který holící strojek je nejlepší?

Příspěvek od vormen »

nechám si rád poradit, jde mi o bezpečnost bředevším, důkladnost nijak neřeším. spokojenost s WC zatím pokračuje, alw časem budu chtít vyměnit za železo
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Který holící strojek je nejlepší?

Příspěvek od Wiking »

Ja si myslim, ze otazka v nadpisu tohoto tematu "Který holící strojek je nejlepší?" se neda zodpovedet.
Je to jako kdyby jsme si polozili otazku: "Jake auto je nejlepsi?"
Nekomu vyhovuje Trabant, protoze nerezivi, nekomu VW Lupo co ma spotrebu 3L na 100KM, jinemu Ferrari aby dojel po 200km dlouhe dalnici za hodinu domu a jinemu zase Hummer aby mohl jezdit po lese...

Stejne tak holici strojky... Nebudu se rozepisovat o bakelitovych strojcich.. ( i slapacim autickem ujedu pul kilometru)
ale o celokovovych v cene od 500,-kc.. (Mimochodem: ve srovnani s novou Britvou je to stale smesna cena)

Je treba si ale uvedomit, ze celokovovy strojek je investice na MINIMALNE pul zivota, kdyz ne na cely.
Muj otec (rocnik 1948) pouziva denodenne stale jeho prvni ! bagr Gillette Fat Boy koupeny v polovine 60.tych let! a nic nenasvedcuje tomu, ze by potreboval v dohledne dobe koupit nejaky novy!!

A jeste jedenkrat zopakuji co jsem jiz napsal jinde:
Dle meho nazoru bagr NENI konkurenci Britvy, ale jejim fantastickym doplnkem

Pochybuji ze bych se dostal k Britve, kdybych nemel bagr.. ale to je muj subjektivni nazor..
Taktez si nedokazu predstavit, ze nekdo kdo se jeste nikdy neholil Britvou ji chytne do ruky a oholi si komplet celou tvar hned napoprve..
Ja jsem zacal (kdyz jsem se zacinal holit britvou) pomalu od kotlet jeden-dva tahy dolu, a zbytek dojel bagrem.
Pristi holeni to stejne, ale uz o 1-2 cm dale/vice.. A asi za necele 2 mesice jsem se oholil komplet! Hurra, jsem 100% britevnik! :lol:
Take jsem narazil na momenty v zivote, kdy holeni Britvou nebylo mozne, nebo by bylo alespon pomerne problematicke, napr. kdyz clovek musi na par tydnu do nemocnice, nebo kdyz se jede na vandr, tak taky volim zastrcit bagr do usarny a do kapezetky dam 1 ziletku, nez se tahat s Britvou a remenem a nebo kdyz musi nekam letet nizkonakladovou leteckou spolecnosti, kde nepovoli vzit Britvu do kabinoveho zavazadla...

Ale zpet k tematu. Ja mam ten Merkur 23C a jsem s nim velice spokojen, mel jsem jeste ten motylkovy Weishi, ale ten mi byl moc "nezny" tak jsem ho daroval sve zene. Ta je s nim velice spokojena, nebot to co me roste (tak tvrde vousy) v obliceji ji neroste nikde po tele :-)
Ten muj 23C je velmi vhodny (nejen) pro zacatecniky, kteri presedlali z tech systemovych vicebritych skrabek na bagr.
Ma uzavrenou listu a tak je vhodny pro kazdodenni holeni. Na holeni delsiho strniste se nehodi, na to je lepsi ten s otevrenou (hrebenovitou) listou.
O tech torznich modelech se nebudu rozepisovat, nebot tom jiz dobre a zcela vystizne popsal Kolega Slovak Boy v drivejsich prispevcich.
Dale jsou jeste ty nastavitelne "adjustables" kde se da nastavit napnuti ziletky od zcela nezneho stupne pres stredni stupen az po "imitaci holeni Britvou" :-)
Osobne se mi libi na firme Merkur, ze vyrabi opravdu velky pocet ruznych strojku aby vyhovovaly opravdu kazdemu muzi, i kdyz defacto se jedna o ruzne kombinace stale toho stejneho: Strojek s otevrenou/hrebenovitou listou, ze zavrenou listou, s kratkou nebo dlouho ruckou, ktera je bud tenka nebo tlusta, + ty torzni + ty nastavitelne..
Kdo si z jejich nabidky nedokaze vybrat, ten by se mel zamyslet na doby davno minule, kdyz se dal sehnat jen jeden bakelitovy typ..

S pranim klidne noci a pekneho zitrejsiho rana
Ludwig
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: Který holící strojek je nejlepší?

Příspěvek od Radgost »

Jen připomenu, že používám bagr po dědovi, který si jej pořídil v čase základní vojenské služby, v době kdy honil po horách banderovce a s oholením jsem maximálně spokojen.

Edit
...nebo vlasovce, už nevím a děda mi to už neupřesní...
vormen
Příspěvky: 30
Registrován: 03 kvě 2012, 08:21

Re: Který holící strojek je nejlepší?

Příspěvek od vormen »

chtěl bych se zeptat, jestli se dá někde na netu zjistit délka držadel u bagrů merkur, příp. jestli by to mohl někdo doma změřit. jde mi o rozdíl mezi normálním a prodlouženým držadlem, děkuji.
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Který holící strojek je nejlepší?

Příspěvek od Wiking »

Ten muj 23C ma 98mm delku (jen ta rucka bez hlavy) takze necelych 10cm. To je ten dlouhy.
Kratky ma napr. Kolega pedrosjan, tak kdyz to zmeri a zverejni.. ;) tak to nemusime hledat na netu..
Samozrejme ze jsou jen 2 delky, dlouha a kratka.. vic jich neni..
L.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Uživatelský avatar
Karliq
Příspěvky: 21
Registrován: 17 led 2011, 10:36
Bydliště: Brdy

Re: Který holící strojek je nejlepší?

Příspěvek od Karliq »

Na mé 37C je délka ručky 75,5 mm.
vormen
Příspěvky: 30
Registrován: 03 kvě 2012, 08:21

Re: Který holící strojek je nejlepší?

Příspěvek od vormen »

děkuji za odpovědi
Uživatelský avatar
Pedrosjan
Příspěvky: 301
Registrován: 04 čer 2011, 22:34
Bydliště: České Budějovice

Re: Který holící strojek je nejlepší?

Příspěvek od Pedrosjan »

Wiking píše:Ten muj 23C ma 98mm delku (jen ta rucka bez hlavy) takze necelych 10cm. To je ten dlouhy.
Kratky ma napr. Kolega pedrosjan, tak kdyz to zmeri a zverejni.. ;) tak to nemusime hledat na netu..
Samozrejme ze jsou jen 2 delky, dlouha a kratka.. vic jich neni..
L.
rád bych ručku změřil,ale bohužel za žádnou cenu nemohu najít metr... :oops: :shock: :lol:
MERKUR Solingen - 37 001
Odpovědět

Zpět na „Holící strojky“