Parní stroj

Odpovědět
HonzaS
Donátor
Příspěvky: 323
Registrován: 21 lis 2008, 21:27

Parní stroj

Příspěvek od HonzaS »

Není to o břitvách, ale věřím, že to tu pár lidí ocení. Prostě jsem si tuto nádheru nemohl nechat pro sebe: http://www.youtube.com/watch?v=Zlp1aG1V ... creen&NR=1
Tohle bych chtěl vidět na živo.
Uživatelský avatar
Radyx
admin
Příspěvky: 1078
Registrován: 21 lis 2008, 15:39
Bydliště: Praha

Re: Parní stroj

Příspěvek od Radyx »

Krása. Před pár lety jsem jako u vytržení pozoroval na Smíchově sentinel, jak tam při nějakých slavnostech popojížděl. Syčení, vůně oleje, dunění válců na dlažbě, kouř z komína. Doteď na to vzpomínám, tak že Ti HonzoS rozumím. 8-)
adrspach
mentor
Příspěvky: 1772
Registrován: 05 pro 2008, 21:44

Re: Parní stroj

Příspěvek od adrspach »

zrovna dneska se jedu podivat na par parnich stroju. Tady je nejaka fotecka z mych predchozich vyletu. A neboj Radyxi az se zase rozhodnes me navstivit tak to naplanujem tak aby jsme zajeli na jeden z takovychto vyletu. Treba do Dorsetu tam tech stroju bude jenom par (set) :lol:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Parní stroj

Příspěvek od Wiking »

Kdyz uz zde je rec o parni technice, takl se s Vami musim podelit o moje zazitky:


http://www.ziegeleipark.de/index.php?id=43

1x rocne byva pobliz Berlina ve meste Zehdenick (zhruba 40km severne od Berlina)
takzvany DAMPFSPEKTAKEL
Pred nekolika lety, kdyz jsem jeste bydlel v Berline jsem tam byl se svoji zenou, a nelitoval jsem toho, bylo to neco fantastickeho, stovky parnich stroju, nejmensi ve velikosti krabicky cigaret, nejvetsi asi jako bagr.. delalo to vse mozne, stipalo drevo, rezalo, loupalo, jezdilo, plavalo, vrtalo drevaky atd atd.. bylo toho opravdu moc, uz si vse nepamatuji..

Proste super.. Muzu vsem milovniku pary co nejlepe doporucit.
L.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
adrspach
mentor
Příspěvky: 1772
Registrován: 05 pro 2008, 21:44

Re: Parní stroj

Příspěvek od adrspach »

Tak uz jsem zase zpatky doma. Moc tam toho nebylo, aleaspon bylanejaka zabava posledni dobou bylo hodne spatny pocasi a vetsina techto akci je kvuli promacenemu terenu zrusena. I dneska tam zapadl parnivalec a byla sranda se koukat jak se ho snazili vytahnout.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Radyx
admin
Příspěvky: 1078
Registrován: 21 lis 2008, 15:39
Bydliště: Praha

Re: Parní stroj

Příspěvek od Radyx »

Moc pěkné Adrspachu!!!
mons
Příspěvky: 942
Registrován: 13 led 2011, 21:30
Bydliště: Praha

Re: Parní stroj

Příspěvek od mons »

To je ale nádhera, napřed mi to připadalo jako lázně, tehdy i stroje byly krásné. V tehdejších kontruktérech byl i kus umělce.
rytier18
Příspěvky: 2
Registrován: 12 pro 2012, 18:52
Bydliště: Veľké Uherce

Re: Parní stroj

Příspěvek od rytier18 »

zdravim kolegov..jeden parny stroj mame aj u nas v obci velke uherce.je to hasicska parna striekacka ktora je funkcna... :!: kupil ju p.Thonet ktory u nas mal fabriku na vyrobu ohybanych stoliciek.no a obecny hasici sa o nu vzorne staraju po cele tie roky...vraj su uz len 3 funkcne kusy.je to nadherny stroj...
http://www.youtube.com/watch?v=TrwZzajcz1E
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět

Zpět na „Pokec o všem co za to stojí“