Halberd

Všeobecné dotazy na břitvy
Odpovědět
charvi
Příspěvky: 4
Registrován: 12 kvě 2012, 16:37

Halberd

Příspěvek od charvi »

Zdravím,
holení břitvou mě v posledních měsících natolik zaujalo, že jsem se rozhodl holit tímto způsobem. Poptal jsem se prarodičů a na světlo se po mnoha letech dostala tato břitva značky Halberd, kterou kdysi použival můj prapraděda. Fotka je mizerná tak ji alespoň v rychlosti popíši. Na krčku se z jedné strany nachází nápis Halberd spolu se znakem (halapartna?:) a nápisem trademark. Druhou stranu krčku potom zdobí nápis F.A.Clauberg, New -York, Made in Germany. Na střence je potom znak výrobce.
Rád bych tímto také Vás odborníky požádal o ohodnocení této břitvy popřípadě i odhad její reálné ceny (nemám zájem ji prodat jen chci vědět na čem jsem:). Zdá se mi opravdu velmi zachovalá, první holením mam za sebou a ani krev netekla!

Fotka
http://img526.imageshack.us/img526/8941 ... ie0628.jpg

Našel jsem o této břitvě něco málo na googlu (že by byla opravdu tak stará? PS: Lepší fotka než má, ale má břitva je 100x zachovalejší!)
http://straightrazorplace.com/srpwiki/i ... erd%22_5/8
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: Halberd

Příspěvek od Radgost »

Ahoj charvi,
vítej nám na fóru.
Gratuluji jak k rozhodnutí holit se břitvou, tak ke krásné dámě po prapředkovi.
Jedná se o velmi slušný kousek ve skvělém stavu.
Co se ceny týče, nebudu ji odhadovat, protože je to krapet složitější. Při prodeji záleží na povícero okolnostech, které tvoří prodejní cenu.
Doporučuji ji zaslat k nabroušení na brusných kamenech a to se teprve potom budeš divit jak holí správně nabroušená břitva. ;)
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Halberd

Příspěvek od Wiking »

Ahoj Charvi,
opravdu je to pekna Britva, pomerne malo pouzivana, tudiz malo zbrousena.

Dale Ti gratuluji k Tvemu rozhodnuti ji neprodat, nebot rodinne klenoty se prodavaji az kdyz v rodine neni na chleba, a tahle situace by doufam nemela nastat.

Myslim si ze po odbornem nabrouseni Ti tahl Britva bude slouzit vecne.

Gratuluji k vystavnimu kousku!
L.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Uživatelský avatar
Vlcak
Donátor
Příspěvky: 533
Registrován: 21 pro 2011, 08:19
Bydliště: Olomouc

Re: Halberd

Příspěvek od Vlcak »

Vítej charvi,
moc krásná břitva v dobrém stavu. Máš štěstí, tvůj prapraděda o ni opravdu krásně pečoval. Gratuluji.
Po těch letech co ležela zakonzervovaná olejem by si přebroušení zasloužila. Rozdíl v holení poznáš rychle.
Cenu si netroufám odhadovat, ale myslím, že v případě dobrého nafocení a popisu by se na ebay mohla vyšplhat celkem vysoko.
adrspach
mentor
Příspěvky: 1772
Registrován: 05 pro 2008, 21:44

Re: Halberd

Příspěvek od adrspach »

Pouze bych nosil drivi do lesa. Blahopreji k rodinemu stribru.
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Halberd

Příspěvek od PetrS »

Ahoj charvi,
vítám Tě mezi Břitevníky a zároveň dvojnásobně gratuluji. Za prvé ke získání rodinného stříbra a za druhé k úspěšnému oholení. Obojí není samozřejmostí. Tvoje Kráska je nejen zachovalá, ale soudě dle Tvého nadšení z prvního oholení ji měl Tvůj prapraděda solidně naostřenou, že Ti umožnila i po tolika letech odpočinku, spokojené oholení. Od teď už se budeš na holení dívat jinýma očima.
Přeji Ti stále dobré ostří a vždy pevnou ruku.
Zdravím, Petr.
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
charvi
Příspěvky: 4
Registrován: 12 kvě 2012, 16:37

Re: Halberd

Příspěvek od charvi »

Děkuji všem za kladné ovace!
Ještě dodám, že broušení se ujal dědův kamrád. No nakonec se zněj vyklubal pan Tupý z Brna. Jestli ji nabrousil dobře, tak to nedokáži posoudit. Oholil sem se bez větších potíží, avšak testem s řezáním vlasu neprošla... Takže pan PetrS bude nejspíše nutností!
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Halberd

Příspěvek od Wiking »

Pan Tupy z Brna je jiste dobry brusic nozu.
Ale brouseni Britvy je neco jineho.. Kamos je znackovy opravar v servisu VW, ale obycejnou motorku Jawu si opravit neumel :lol:
.. takze tak nejak..
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Halberd

Příspěvek od PetrS »

I tato zkušenost s nabroušením je zapotřebí.
Jak jinak by bylo možno porovnávat zda nově nabroušené bude opravdu ostré a dobré. :D
Navíc bude možnost dát pod mikroskop další "profesionální" nabroušení.
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Odpovědět

Zpět na „Břitvy“