Miska na penu

... štětky, misky a jiné propriety...
Odpovědět
maculak
Příspěvky: 95
Registrován: 06 kvě 2012, 22:23
Bydliště: Dlouhá Třebová

Re: Penotvor teplý

Příspěvek od maculak »

Já bych si zcela určitě jeden vzal, barva buď modrá nebo medově hnědá. Pavel
pipe
Příspěvky: 101
Registrován: 28 dub 2012, 13:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Penotvor teplý

Příspěvek od pipe »

Já ho nechám položený na umyvadle, abych ho nedodrápal tak na spodek nalepim takové ty silikonové tlumící podložky...nebo udělat ucho tak aby se dala prostrčit dlaň.
Otto Schütz
Příspěvky: 8
Registrován: 24 srp 2011, 12:46

Re: Penotvor teplý

Příspěvek od Otto Schütz »

I já bych poprosil 1 kus pěnotvoru. Také jsem pro lem na misce proti utíkání pěny (myslí si že, ideální tvar misky je tvar hlavy štětky na holení). Odvzdušňovací dirku, jak tu někdo už psal, bylo by dobré ji umístit tak, aby se touto dirkou dala přidávat voda do misky.
pipe
Příspěvky: 101
Registrován: 28 dub 2012, 13:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Penotvor teplý

Příspěvek od pipe »

Otto Schütz píše:Odvzdušňovací dirku, jak tu někdo už psal, bylo by dobré ji umístit tak, aby se touto dirkou dala přidávat voda do misky.
To asi nepude...navíc, na první namíchání si v ní vodu ponecháš, nějakou si kdyžtak nabereš z plnícího otvoru a navíc teplota do pěny přidávané vody ji až tak moc neovlivní (rozuměj teplá z kohoutku x vařicí z konve).

Každopádně jsem rád, že je nakonec zájem, v pátek zde vypíšu počet zájemců a hrnků, taktéž toto jakožto orientační údaj zašlu paní hrnčířce včetně nejspíš kapánek "vytuněného" tvaru ala 1.5 DB (uvažuju nad několika milimetrovým lemem na vnější hraně horní plochy, plocha se bude k vnitřní miste mírně svažovat a velmi mírně bude zasahovat do vnitřní misky, vše v řádu milimetrů cca, a taktéž uvažuju nad megauchem kde by se dala vsunout celá dlaň), a jelikož celý příští týden nejsem v dosahu moderních technologií (pokud se nic nevymamlasí), tak cca přespříští týden začnu vše řešit opět naplno a závazně...do té doby by snad již mohla být známa cena atd...

Mimochodem, nedávno jsem z lenosti zkusil pěnu studenou.... :? :o to byla vražda, hnus hnus hnus !
pipe
Příspěvky: 101
Registrován: 28 dub 2012, 13:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Penotvor teplý

Příspěvek od pipe »

Paní hrnčířka ze Štramberka brzy udělá vzorek a zašle foto i s cenou, z čehož vyplývá, že nic podobného asi ještě nedělala, možná proto bych preferoval Březkovi, kteřížto již s pěnotvorem zkušenosti mají, no uvidíme....
mons
Příspěvky: 942
Registrován: 13 led 2011, 21:30
Bydliště: Praha

Re: Penotvor teplý

Příspěvek od mons »

I já bych pro jeden kousek nalezl místo, proto bych se také o jeden přilásil.
Zipíno
Příspěvky: 1005
Registrován: 23 bře 2009, 08:09
Bydliště: Velim

Re: Penotvor teplý

Příspěvek od Zipíno »

Také bych jeden pěnotvor uživil, barvu prosím medovou matnou. :P
671 grains of diplomacy-.50 BMG
mons
Příspěvky: 942
Registrován: 13 led 2011, 21:30
Bydliště: Praha

Re: Penotvor teplý

Příspěvek od mons »

Páni, medová hmmm to mne nenapadlo, ale taky by se mi líbila.
pipe
Příspěvky: 101
Registrován: 28 dub 2012, 13:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Penotvor teplý

Příspěvek od pipe »

Barvy bych řešil, až budeme vědět všechny kusy a uzavřeme to, nezapomeňte, že glazování je poslední krok (a pak finální výpal, nemýlím-li se), já například chtěl původně černý, ale teď šilhám po přírodní dotmava ;)
Uživatelský avatar
hans
Příspěvky: 129
Registrován: 28 říj 2011, 17:59
Bydliště: Brno,Ostrava

Re: Penotvor teplý

Příspěvek od hans »

Taky bych si vzal rad jeden ... Barva cerna
Odpovědět

Zpět na „Pomůcky k holení“