Mýdlo Barbus

Mýdla, krémy a vůbec prostředky ze kterých můžeme tvořiti mydlinky
Odpovědět
gilhad
Donátor
Příspěvky: 71
Registrován: 26 pro 2011, 00:21

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od gilhad »

ja Barbus pouzivam i se studenou vodou (kdyz teplou zrovna nemam) a peni dobre, dve krabicky, kazda kupovana jinde. Mozna mate nejaky problem v technice?
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od Wiking »

Zcervenani kuze muze byt ale take alergicka reakce na nejakou chemickou slozku v mydle..
PODOTKNU: muze se jednat o jakoukoliv slozku v jakemkoliv mydle.. to neni jen zalezitost Barbusu..
Takhle na dalku se zle stanovuje diagnoza.. ale u zacatecnika to spis bude tou technikou nez alergii.. :oops:
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Test
Příspěvky: 4
Registrován: 16 črc 2012, 09:36

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od Test »

ja som členom dobrovolného hasičského zboru, a my zvikneme barbusom natierať závity na hadiciach, nech sa lachšie zapájajú :lol:
Uživatelský avatar
Pedrosjan
Příspěvky: 301
Registrován: 04 čer 2011, 22:34
Bydliště: České Budějovice

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od Pedrosjan »

Test píše:ja som členom dobrovolného hasičského zboru, a my zvikneme barbusom natierať závity na hadiciach, nech sa lachšie zapájajú :lol:
ano o tom jsem již slyšel,svatá pravda.... :P
MERKUR Solingen - 37 001
vormen
Příspěvky: 30
Registrován: 03 kvě 2012, 08:21

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od vormen »

já po nanesení barbusu cítím na tvářích pálení a lehké zarudnutí, po ošetření po oholení je to už bez problému. používám ale radějí přírodní kosmetiku, tam je to uplně bez problému.
fialda
Příspěvky: 4
Registrován: 08 črc 2012, 12:16
Bydliště: Teplice

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od fialda »

Zdravím, tak za sebou máme další týden a já jsem zase o trochu zkušenější co se Barbusu týká. Dal jsem na vaše rady, trochu si pohrál s tvorbou pěny a její konzistencí a výsledek je opravdu znát. I přes doporučení rozdělávat pěnu na tváři, jsem si pro tenhle účel pořídil skleněnou mističku. Štětku mám totiž zatím obyčejnou, se syntetickými chlupy, šmrdlání po tváří s ní tedy není moc příjemné. Používám ji pouze k tvorbě pěny, přičemž pěnu samotnou nanáším prsty. Misku hezky nahřeju, poté z ní odleju většinu vody, přičemž na dně nechám dostatečné množství na rozdělání pěny. Hotovou pěnu pěkně vmasíruju do vousů, nechám chviličku působit a pak holím. Výsledek? Zarudnutí minimální. Na tvářích vůbec. Na krku, v oblasti ohryzku, jen nepatrně. Na první, letmý pohled, prakticky nepostřehnutelné. Takže chlapy, díky moc za vaše rady. Věřím, že postupem času, s příbývajícíma zkušenostma, budu ještě zpokojenější.
Uživatelský avatar
pepson
Příspěvky: 109
Registrován: 07 zář 2012, 07:29
Bydliště: Praha

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od pepson »

Ahoj kolegové,
na podzimním setkání jsem slíbil že vložím foto dárkové sady Barbus.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Vlcak
Donátor
Příspěvky: 533
Registrován: 21 pro 2011, 08:19
Bydliště: Olomouc

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od Vlcak »

Hmm, zajímavé. Z jakého to je roku?
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od PetrS »

Ahoj pepson,
vítám Tě na zdejším foru mezi Břitevníky.
Krásná Klasika - nostalgie z dob minulých překračující v kalendáři nejen století ale dokonce i tisíciletí.
Zdravím, Petr.
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Uživatelský avatar
pepson
Příspěvky: 109
Registrován: 07 zář 2012, 07:29
Bydliště: Praha

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od pepson »

Děkuji za přivítání.

Rok výroby kolem 1970
Odpovědět

Zpět na „Mýdla a krémy na holení“