Kamisori - renovace škrabáním

Uživatelský avatar
Radyx
admin
Příspěvky: 1078
Registrován: 21 lis 2008, 15:39
Bydliště: Praha

Re: Kamisori - renovace škrabáním

Příspěvek od Radyx »

Hmmm, budu muset prozkoumat co ty materiály dnes umí.
No jo no, hold je jiná doba! 8-)
HonzaS
Donátor
Příspěvky: 323
Registrován: 21 lis 2008, 21:27

Re: Kamisori - renovace škrabáním

Příspěvek od HonzaS »

Pro neznalého, kde je takový plátek k mání pro člověka, který se nepohybuje kolem obrábění? Ještě stále je přede mnou ta výzva, co jsem si dovezl ze srazu..
Uživatelský avatar
cembrit
Příspěvky: 114
Registrován: 13 bře 2010, 19:41
Bydliště: Nové Město pod Smrkem

Re: Kamisori - renovace škrabáním

Příspěvek od cembrit »

Daj se sehnat po aukru a nebo nekdo kdo je strojař a vyhazujou tupý tak se stačí s nim dohodnout a když je ten človek trošku šikovej tak na tom sk platku nabrousí co je potřeba dneska sem na vlastní oči viděl jak se s nima frézoval nůž kterej byl zakalenej na 60 hrc ubíralo se skoro 3/4 milimetru plátky sice byli ohulený ale drželi pokupě a neštípli se takže si myslim že to je ideální materiál pro takový věci ;)
Jazyk je břitvou žen, proto ho nenechávají nikdy rezivět
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: Kamisori - renovace škrabáním

Příspěvek od Radgost »

Svého času jsem si soustružnické nože s SK plátkem brousil (ostřil) na kotoučové brusce. Snad bych to ještě zvládl. :)
Uživatelský avatar
cembrit
Příspěvky: 114
Registrován: 13 bře 2010, 19:41
Bydliště: Nové Město pod Smrkem

Re: Kamisori - renovace škrabáním

Příspěvek od cembrit »

No vidiš je načase obnovit svoji znalost a začít brousit výměnný plátky a nebo klidně i nějakej starej nůž ješte s natvrdo napájeným plátkem podle mě to nebude mít do toho kalenýho chybu otupíš vyměníš přebousíš a jedeš dál :lol:
Jazyk je břitvou žen, proto ho nenechávají nikdy rezivět
kono
Příspěvky: 68
Registrován: 04 dub 2012, 10:49

Re: Kamisori - renovace škrabáním

Příspěvek od kono »

...ahoj Břitevníci...pokud by jste měli zájem o SK plátky,tak si někdy zajděte na blešák,který je na místě bývalého ČKD v Práglu...pokud by jste měli zájem o několik kousků,tak můžu přenechat něco ze svých zdrojů,ale jsou to vesměs lichoběžníkové,či čtvercové tvary (na sajťáky a šropáky) ...apropó,nechtěl bych,aby to bylo bráno jako inzerce,těch plátků mám víc,ale rozloučím se maximálně s pěti kousky...asi tak...a nechci za to peníze,spíš bych uvítal kousek Zebrana (tak asi 40x 20x150 mm)...
Uživatelský avatar
relka
Příspěvky: 721
Registrován: 21 lis 2008, 17:28
Bydliště: Praha

Re: Kamisori - renovace škrabáním

Příspěvek od relka »

Plátky jsou fajn...ale když je potřebuješ brousit, je potřeba mít je čím brousit! Z "běžného" kotouče vhodného na ocel ti ubere hodně velký kus, a výsledek nemusí odpovídat námaze a nákladům.
Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.
Uživatelský avatar
Radyx
admin
Příspěvky: 1078
Registrován: 21 lis 2008, 15:39
Bydliště: Praha

Re: Kamisori - renovace škrabáním

Příspěvek od Radyx »

No to mě právě, to je to co se mi nezdá! Kdyby to bylo tak funkční, tak to už na zaškrábávání použivají profesionálové a vyrábějí na to nástroje. Zatím jsem ale o takových to nic neslyšel. Pokud máte někdo o povědomí o nástrojích na zaškrabávání s plátky, hoďte zde prosím link.
ater
mistr brusič
Příspěvky: 832
Registrován: 10 lis 2011, 22:39

Re: Kamisori - renovace škrabáním

Příspěvek od ater »

Nikdy jsem škrabání kamisori neviděl. Ale mam pocit, že se ruční nástroje z SK nedělají (nebo já žádný neznám) hlavně kvůli jejich křehkosti a vysoké ceně. Rázové namáhání je vyštipuje. Zažil jsem tedy SK plátky tak před 15ti lety na soustruhu, dost jich nemělo rádo přerušovaný řez (přerušovaný řez jsem viděl jen na šedé litině, to byly WC-Co) a zastavení soustruhu v řežu nepřežil žádný. Teď už je to možná taky jinde a možná by škrabání bylo v pohodě.

Na broušení jsme používalí zelený SiC (C49), keramické nebo pryskyřicové pojivo, polohutnou strukturu a hrubost 60 a 120 (podle ČSN). Nemam pocit, že by kotouče ubývaly o dost víc než při broušení nožů z HSS.
kono
Příspěvky: 68
Registrován: 04 dub 2012, 10:49

Re: Kamisori - renovace škrabáním

Příspěvek od kono »

...ahoj...nevím,ale mám za to,že se šábry s plátkem z SK vyráběli...a zřejmě i vyrábějí...jeden takový vlastním,je to šábr o rozměru cca 20x 5 x 250 mm a je to opravdu sériová výroba...když se k tomu dokopu,tak ho nafotím,ale zatím sem dám jeden odkaz http://www.tumlikovo.cz/zaskrabavani-pl ... #more-3310 ...jsem v oboru už 30 let,ale stejně vím,že nic nevím... :lol:..apropó,s tím šábrem jsem zaškrabával celé lože u soustruhu E2N,který koupil můj strejc za cenu šrotu...jeden šábr jsem měl já a druhý strejc...práce asi na 5 dní...ale já ho najdu...
Odpovědět

Zpět na „Dílna“