Kamene pre zaciatocníka

Všeobecné dotazy na řemeny, brusné kameny a...
Zamčeno
LUDEK123
Příspěvky: 29
Registrován: 10 kvě 2012, 18:43

Re: Kamene pre zaciatocníka

Příspěvek od LUDEK123 »

Ještě se jednou zeptám ptal jsem se ve Ždáře nad sázavoou a tam mě v brusivech nabízel brus 220/1000 A pak až arkancas
myslíte si že na začátek by stačilo mít 220/1000 a pak na finish břidlici ???
Zipíno
Příspěvky: 1005
Registrován: 23 bře 2009, 08:09
Bydliště: Velim

Re: Kamene pre zaciatocníka

Příspěvek od Zipíno »

Možné by to bylo, ale připrav se na to, že na té břidlici strávíš mládí! :lol: Je to dost velký skok. Asi bych si tu břidlici nechal na jedné straně hrubší a na druhé straně jemně lapovanou. Ale obě strany musí být rovné.
671 grains of diplomacy-.50 BMG
adrspach
mentor
Příspěvky: 1772
Registrován: 05 pro 2008, 21:44

Re: Kamene pre zaciatocníka

Příspěvek od adrspach »

Koukam ze internet mas tak proc se radeji nepodivas co je k mani okolo. Sorac z tvyho popisu bych i tipl ze ten arkansa ani nebude vys jak 1000.
LUDEK123
Příspěvky: 29
Registrován: 10 kvě 2012, 18:43

Re: Kamene pre zaciatocníka

Příspěvek od LUDEK123 »

Něak jsem nepochpil co jste tim myslel ale arkancas má zrno kolem 6000-8000 grit V okolí jsem nic nesehnal ale ted jsem byl v kamenictvý a mám tam vybraný kus břidlicového obkladu tak uvidím co s toho vznikne.
Uživatelský avatar
Radyx
admin
Příspěvky: 1078
Registrován: 21 lis 2008, 15:39
Bydliště: Praha

Re: Kamene pre zaciatocníka

Příspěvek od Radyx »

No LUDEK123, musím k tomu něco napsat.
Arkansasy jsou v širším rozsahu zrnitosti, setkal jsem se s údaji kolem 3K-12K ale...
Ale je důležité se podívat na to, v jakých normách se tato zrnitost udává.
Například u translucent 8K-12K ale v JIS! 8-)
Převádí to pak na AINSI a najednou mají 2K-3K ;)
Poznatek z praxe, tím, že se na nich dělá na oleji tak se broušená plocha hodně leskne ale není tak vyhlazený jako po jemných kamenech!!! Jako finišer na dlátka je to super, ale na břitvy by se musel vybrat nějaký hodně jemný a ten na krámě hned tak nekoupíte.
Něco málo z webu od lidí co o tom něco vědí:
http://www.danswhetstone.com/stone_grades_101.htm
Prostě přírodní kámen, břidlice je taky 3K-12K
A pozor, na Arki se dělá na oleji!

Proto kolegové pro začátek doporučují syntetiky, kde je to přehledné, garantované a funkční.
S příroďáky to oproti nim to není tak jednoduché.
adrspach
mentor
Příspěvky: 1772
Registrován: 05 pro 2008, 21:44

Re: Kamene pre zaciatocníka

Příspěvek od adrspach »

Mozna bude nejlepsi aby jsi kameny zatim odlozil na pozdeji a pockal az budes mit moznost si nejake vyzkouset napr. na Setkani andbo se domluvit s nekterym z kolegu abe te nechali zkusit na jejich kamenech a pak uvidis.
janekb
Příspěvky: 7
Registrován: 04 črc 2012, 09:59

Re: Kamene pre zaciatocníka

Příspěvek od janekb »

já osobně požívám DMT 8. Myslím, že pro začátečníka je to celkem vhodný syntetický kámen. A nebil ani tak drahý (pouhých 600)
adrspach
mentor
Příspěvky: 1772
Registrován: 05 pro 2008, 21:44

Re: Kamene pre zaciatocníka

Příspěvek od adrspach »

Jen se zeptam jakeho gritu? A coze tim brousis? DMT 8 je osmipalcovy kamen.
janekb
Příspěvky: 7
Registrován: 04 črc 2012, 09:59

Re: Kamene pre zaciatocníka

Příspěvek od janekb »

brousím tím břitvy po dědovi, k holení jsem se ještě neodvážil :? rozměry jsou 8 na 3 palce a 9 mikronů 1200 mesh.
adrspach
mentor
Příspěvky: 1772
Registrován: 05 pro 2008, 21:44

Re: Kamene pre zaciatocníka

Příspěvek od adrspach »

Pokud trosku poctes tak zjistis ze na tomto kamenu jsi jeste nezacal ostrit britvu. Ja vim ze vyrobce udava ze tento kamen je na nabrouseni "ostre jako britva" coz je zavadejici. Tento kamen se pouziva na britvach na vytvoreni fazety a az po nem prijdou kameny vyssich gritu na samotne brouseni a lesteni/ finisovani ostri. Tady je rozdil hodne lidi co s brousenim zacinaji si nechaji tu britvu prvne nabrousit nekym kdo to umi aby meli co porovnavat az to budou sami zkouset pozdeji. Pak britvu pouzivaji do te doby nez zacne tahat a az pak zacinaji s vlastnim brousenim. To jest prvne na dolesteni, to delaji az do doby kdy se britva musi uz i nabrousit, protoze dolesteni uz neni co platne a az po delsi dobe i na vytvoreni fazetky. Kvuli tomku ty kameny potrebuji presne naopak nez probiha brouseni.
Zamčeno

Zpět na „Obtahování a broušení“