Mýdlo Barbus

Mýdla, krémy a vůbec prostředky ze kterých můžeme tvořiti mydlinky
Odpovědět
mons
Příspěvky: 942
Registrován: 13 led 2011, 21:30
Bydliště: Praha

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od mons »

Krásná věc. Ach to byla doba, kdy mi bylo o tolik méně.
maculak
Příspěvky: 95
Registrován: 06 kvě 2012, 22:23
Bydliště: Dlouhá Třebová

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od maculak »

paráda, to mne byli 3 roky :D ...
Uživatelský avatar
Pedrosjan
Příspěvky: 301
Registrován: 04 čer 2011, 22:34
Bydliště: České Budějovice

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od Pedrosjan »

maculak píše:paráda, to mne byli 3 roky :D ...
to mě skoro stejně.... :) ,ani nevím zda jsem toto u otce viděl.. ;) ,snad možná ten krém na holení ,ten snad ano... 8-)
MERKUR Solingen - 37 001
Uživatelský avatar
relka
Příspěvky: 721
Registrován: 21 lis 2008, 17:28
Bydliště: Praha

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od relka »

:shock: já ho kupoval jako dárek...tátovi.....tak to je zážitek vidět tohle znovu
Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.
OoPs
Příspěvky: 26
Registrován: 08 pro 2012, 00:47
Bydliště: Hradec Králové

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od OoPs »

Pro ty, kteří shání starou bakelitovou krabičku od Barbusu, tu je odkaz na Aukro s aukcí "kup teď"
http://aukro.cz/stara-krabicka-bakelit- ... ?source=oo
ziletka
Příspěvky: 34
Registrován: 23 čer 2011, 19:03

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od ziletka »

Ja mam stale pocit ze barbus(mam zeleny s chlorofylom) nezmakcuje fuzi tak dobre ako nejaky gel z plechovky.Nemozem si pomoct.Robim niekde chybu alebo je zeleny barbus horsi ako klasicky? Pred holenim sa vzdy sprchujem v horucej vode takze to robim spravne:) dakujem za cenne rady
ggrand
Příspěvky: 125
Registrován: 05 úno 2013, 01:17

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od ggrand »

ziletka: To je náhoda. Právě teď jsem se oholil. Jednu stranu krémem s chlorofilem a druhou stranu obličeje obyčejným mýdlem Barbus. Rozdíl je rozhodně ve vůni. Těžko popsat. Krémy jsou prý celkově voňavější, takže intenzitu neporovnám. Ale vůně verze s chlorofilem mi přišla komplexnější, širší,vlezlejší.
Ale k holení. Nepoznal jsem mezi nima rozdíl.
ziletka
Příspěvky: 34
Registrován: 23 čer 2011, 19:03

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od ziletka »

Ze by teda gel z plechovky balea mal lepsiu zmakcovaciu schopnost?
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od Wiking »

Chemicky nevim, neznam jeho slozeni.
Ale muj nazor, ciste fyzikalne: a hlavne logicky.. jakakoliv poctive vyslehana tepla pena z mydla ci kremu by mela mit lepsi zmekcovaci schopnosti nez jakykoliv produkt se spreje. (pochybuji ze se to pred pouzitim nahriva vhodnou teplotu)
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Adler
Příspěvky: 2
Registrován: 16 čer 2013, 15:11

Re: Mýdlo Barbus

Příspěvek od Adler »

Zdravím vespolek,

začal jsem používat Barbus (byť krém) cca 4 měsíce zpět. Byl to vůbec můj první krém na holení na který jsem přešel z gelů a pěn ve spreji. (Tedy pokud nepočítám pokus cca před 10-12 lety kdy jsem otci uzmul trochu krému a napatlal si jej na obličej aniž bych tušil že se má provést "štětkový obřad" :D ). Musím říct, že za tu cenu za kterou je Barbus k dostání podává velmi slušný výkon když to porovnám s gely a pěnami ve spreji několikanásobně dražšími. Ale pro mě má jednu nevýhodu a to je podrážděnost respektive mírné zčervenání při dlouhodobějším pobytu na pokožce. Není to samozřejmě nic strašného, ale ten obsah hydroxidu sodného a hydroxidu draselného ve složení je znát. Ale holt pro nás s citlivou pletí je to trochu peklíčko v tomhle ohledu. V pátek jsem přešel na Nivea Mild Rasier Creme a u něj mám pokožku bez jakéhokoliv podráždění a zčervenání a pocit po oholení je opravdu lepší... byť je fakt, že obsahuje silikon, ale prozatím kdy mám ještě obyčejnou štětku to tak nevadí. Barbus jsem jako svou prvotinu zvolil hlavně kvůli zavedené značce. Nyní jej mám vypotřebovaný cca ze dvou třetin, ale z důvodů popsaných výše se k němu již nevrátím.
Odpovědět

Zpět na „Mýdla a krémy na holení“