Břitvy ve filmu a v umění vůbec

Videa naše i cizí týkající se Břitvy
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vlcak
Donátor
Příspěvky: 533
Registrován: 21 pro 2011, 08:19
Bydliště: Olomouc

Re: Břitvy ve filmu a v umění vůbec

Příspěvek od Vlcak »

Tedy ten druhý sestřih je snad ještě lepší :D
Paráda, na ty filmy se budu muset podívat, navnadil jsi mě.
Uživatelský avatar
clemo
Příspěvky: 46
Registrován: 06 říj 2010, 22:06
Bydliště: Banka (SK)

Re: Břitvy ve filmu a v umění vůbec

Příspěvek od clemo »

ted jsem uplne nestastny, ze si to nemam jak pustit, protoze jsem daleko od domova a mam net v gsmtelefonu pouze 25 MB na tyden. Zkusim se jeste napojit na wifi, pokud panove domaci tady nemaji ten bezdrat pouze s heslem.

Jinak dve stranky zpatky se resilo, ze se tema ma drzet v mezich holeni. V takovem pripade se omlouvam, protoze puvodne jsem mel na mysli jakoukoliv vyobrazenou britvu, bez ohledu na uziti a tak taky vyzniva uvodni prispevek. Kolikrat muze jit o zajimavy a hezky exemplar britvy.

V tom pripade me prekvapuje, ze se do druheho sestrihu dostal Pes Andalusky... Jinak momentalne jsem uz na devatenacte serii Simpsonu, a od te doby jsem videl opet minimalne jednou neco s britvou a uz to i prestal evidovat. Dokonce nekde v 17. nebo 18. serii je ona scena z Andaluskeho psa, posimpsonstena a kratce na to venku pred divadlem tancuji ruzne alegoricke postavy vcetne britvy v lidske velikosti.
Uživatelský avatar
Liqid
Příspěvky: 21
Registrován: 18 bře 2012, 16:27
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Břitvy ve filmu a v umění vůbec

Příspěvek od Liqid »

Tak už jste viděli Skyfall? Scéna asi na minutu, ale potěší.

Obrázek
Carpe diem
Uživatelský avatar
Uton
Příspěvky: 417
Registrován: 17 pro 2011, 01:50
Bydliště: Přerov

Re: Břitvy ve filmu a v umění vůbec

Příspěvek od Uton »

No já myslím, že tady ji museli vidět úplně všichni, vždyť je mezi ostatními ukázkami z filmů - Břitva ve filmu II. viz výše. :lol:
Břitvu ber s respektem a čistou hlavou!
Uživatelský avatar
Uton
Příspěvky: 417
Registrován: 17 pro 2011, 01:50
Bydliště: Přerov

Re: Břitvy ve filmu a v umění vůbec

Příspěvek od Uton »

clemo píše: me prekvapuje, ze se do druheho sestrihu dostal Pes Andalusky... Jinak momentalne jsem uz na devatenacte serii Simpsonu, a od te doby jsem videl opet minimalne jednou neco s britvou a uz to i prestal evidovat. Dokonce nekde v 17. nebo 18. serii je ona scena z Andaluskeho psa, posimpsonstena a kratce na to venku pred divadlem tancuji ruzne alegoricke postavy vcetne britvy v lidske velikosti.
Z Andal. psa je použito pouze obtáhnutí břitvy. Pitvání a porcování masa sem přece nepatří. To přenechme Babicovi a jeho dobrotám. :lol:

Jinak ty Simpsony, o které jde zhruba díly? Pro případný 3 díl.
Břitvu ber s respektem a čistou hlavou!
Uživatelský avatar
clemo
Příspěvky: 46
Registrován: 06 říj 2010, 22:06
Bydliště: Banka (SK)

Re: Břitvy ve filmu a v umění vůbec

Příspěvek od clemo »

Uton píše:Jinak ty Simpsony, o které jde zhruba díly? Pro případný 3 díl.
jooo, to se neda pamatovat, to si budu muset proklikat posledni sezony znovu

Jo a Skyfall jsem nevidel, cekam na DVD. Co si ale pamatuju, tak je to poprve, co ce v bondovce objevi britva. Vzdycky jsem zil v takove tajne nadeji, ze nas oblibeny britsky elegan pouziva britvu. Ted jsem ale vygooglil, ze v Goldfingerovi se holi s jakymsi Gillette Slim Handle Adjustable 1-9 Razor :?
Uživatelský avatar
clemo
Příspěvky: 46
Registrován: 06 říj 2010, 22:06
Bydliště: Banka (SK)

Re: Břitvy ve filmu a v umění vůbec

Příspěvek od clemo »

Pocita se i ustni zminka o britve ve filmu? Pro sestrih nepouzitelne ( :?: ), ale rekl bych, ze jinak jo, to je stejny, jako cist o britve v knizce. Tady mam hrdinu, ktery byl inspirovany Bondem a jsem jeho velky fanda - Indiana Jones. Pokud se dobyva do stare spinave jeskyne nebo chramu, kasle na vzhled, ale kdyz prednasi, nebo ma mit treba veceri u Pankotskeho maharadzi, tak si da zalezet, aby byl upraveny. Ve filmu Chram zkazy vidime pouze, jak krici z balkona palace "Shorty, where's my razor?" (Kratasi, kde mam britvu?)

Kdyz si to ale poustim dal, vypada to, ze ji nenasel :lol:
Uživatelský avatar
clemo
Příspěvky: 46
Registrován: 06 říj 2010, 22:06
Bydliště: Banka (SK)

Re: Břitvy ve filmu a v umění vůbec

Příspěvek od clemo »

Andaluskeho psa jsem nasel, je to v s18e14, cas 10:50 a 11:17
profor
Příspěvky: 47
Registrován: 15 zář 2012, 05:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Břitvy ve filmu a v umění vůbec

Příspěvek od profor »

Prvni pisnicka z recitalu Jiriho Sucheho z r. 65. :)
Ale holeni tam neni teda nic moc... :)
http://www.youtube.com/watch?v=l9i_FsAYBhY
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Břitvy ve filmu a v umění vůbec

Příspěvek od Wiking »

Nevite nekdo nahodou, co je to za Britvu ve filmu The Expendables: Postradatelni 2?
Ve 25:minute a 25:vterine ji tam ten cernoch v tom letadle drzi v ruce, je to detailne videt.

http://www.befun.cz/film/185/expendable ... adatelni-2

Bohuzel moje pocitacova negramotnost mi neumoznuje sem shodit ten screeshot, aby jste to vsichi videli, nebot nevim jak se to dela. Tak prikladam link na cely film.
Pripada mi to nejaky obrovsky na opravdovou Britvu.. neni to jen nejaky nesmyslny holywoodsky vymysl?
Diky za odpovedi.
L.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Odpovědět

Zpět na „Videa“