KLAR - Kabinett

Mýdla, krémy a vůbec prostředky ze kterých můžeme tvořiti mydlinky
Odpovědět
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: KLAR - Kabinett

Příspěvek od Radgost »

Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: KLAR - Kabinett

Příspěvek od Radgost »

Mimochodem, čekám, kdy se tohle mýdlo objeví v některém z českých eshopů.
ondrej22
Příspěvky: 51
Registrován: 03 lis 2012, 13:56
Kontaktovat uživatele:

Re: KLAR - Kabinett

Příspěvek od ondrej22 »

Zdravím,

včera jsem obrdžel svůj příděl mýdla a dnes ho netrpělivě vyzkoušel. První poznámka. Pokud tu kolegové říkaji, že ho stačí opravdu málo, tak to opravdu je OPRAVDU málo. Osobně bych doporučil nastrouhat si mýdlo do konzervy, jak uvádí Wiking, jinak my to příjde jako plýtvání...

Co se týče pěny jako takové, tak ve srovnání s barbusem my přijde opravdu lehounká. Ten pocit podporuje i velmi nenápadná vůně po růžích. Oproti barbuše jsem zaznamenal i lepší kluznost a rozhodně menší vysušení pleti.

Celkově to byl příjemný zážitek...
kralp
Příspěvky: 6
Registrován: 08 lis 2012, 22:28

Re: KLAR - Kabinett

Příspěvek od kralp »

Radgost píše:Nebo tady:
viewtopic.php?f=16&t=1269
chlapi, děkuju za odkazy, jsem slepej. Vyzkouším to naštosovat do té plechovky ;-)

kralp.
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: KLAR - Kabinett

Příspěvek od Radgost »

Teda, štosovat mýdlo do plechovky není zrovna můj šálek kávy.
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: KLAR - Kabinett

Příspěvek od Wiking »

Kdyz nekoho nebavi (nema rano cas, naladu atd) si pokazde z 250gr mydlove tyce ustrouhavat hoblinky do misky, muze byt skutecne jedine rozumne reseni to napechovat do te misky. Vyhoda mydel v misce na rozdil od hoblinek je
ta, ze neni rano neni treba cekat 10-20 min nez ty hoblinky zmeknou. Konkretne u mydla Klar ktere uz je v misce staci nanejvys 5-10x zatocit stetkou (takze 5-10 vterin + max jednu minutu slehani) a je peny azaz.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Chester
Příspěvky: 60
Registrován: 19 črc 2012, 19:40

Re: KLAR - Kabinett

Příspěvek od Chester »

Wiking píše:... z 250gr mydlove tyce ...
Líbí se mi, že jsi napsal TYČE, a ne tyčky, protože to je fakt pořádný kus mýdla. Z fotek to tak nevypadá, ale tak na dva roky to mít budu :lol:
Teď čekám, až mi narostou chlupy, abych ho mohl vyzkoušet, jsem na něj zvědavej.
Napadlo mě, že bych si ho také nastrouhal, ale asi do plastové misky, mohlo by to nějak vadit mýdlu, nebo misce? Aby jedno od druhého nechytalo nějaký látky. Jde mi tedy spíš o to, aby mýdlo něco nechytlo, na misce mi až tak nezáleží ;)
ater
mistr brusič
Příspěvky: 832
Registrován: 10 lis 2011, 22:39

Re: KLAR - Kabinett

Příspěvek od ater »

Ahoj Chester,

mam v umělohmotné misce mýdlo Arko, je to taková malá válcová krabička na jídlo se zamačkávacím víkem. Během půl roku nic na misce ani mýdlu nepozoruju. Max. by asi mohl vadit smrad nějakého plastu. Jinak hodně krémů se běžně prodává v umělohmotných krabičkách, které mají víko šroubovatelné a taky nepozoruju, že by plast měl na krém nějaké negativní účinky. To jedině nějaké skryté oku a nosu. :-)
Chester
Příspěvky: 60
Registrován: 19 črc 2012, 19:40

Re: KLAR - Kabinett

Příspěvek od Chester »

Díky za info, Atere. Zkusím tam nastrouhat třeba jen půlku a uvidím, ale jak říkáš, asi by se nemělo nic stát, díky.
Uživatelský avatar
relka
Příspěvky: 721
Registrován: 21 lis 2008, 17:28
Bydliště: Praha

Re: KLAR - Kabinett

Příspěvek od relka »

Kdysi..si kamarád do jídelní plastové misky v batohu pro úsporu místa dal dobře zabalený krém na boty. Všechna jídla mu ten týden voněla po krému na boty.. :lol: Ale tehdy to byly jiné plasty ;)
Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.
Odpovědět

Zpět na „Mýdla a krémy na holení“