Cella - Crema Sapone Extra Extra Purissima

Mýdla, krémy a vůbec prostředky ze kterých můžeme tvořiti mydlinky
Uživatelský avatar
Pedrosjan
Příspěvky: 301
Registrován: 04 čer 2011, 22:34
Bydliště: České Budějovice

Re: Cella - Crema Sapone Extra Extra Purissima

Příspěvek od Pedrosjan »

nevím zda si to toto mýdlo zaslouží,ale objevil jsem Purissimy bratříčka :) ,další z kilových bloků 8-) .Přikládám odkaz-http://www.tonsus.at/rasur/rasierseife/ ... seife-1-kg
;)
MERKUR Solingen - 37 001
Chester
Příspěvky: 60
Registrován: 19 črc 2012, 19:40

Re: Cella - Crema Sapone Extra Extra Purissima

Příspěvek od Chester »

Pedrosjan píše:nevím zda si to toto mýdlo zaslouží,ale objevil jsem Purissimy bratříčka :) ,další z kilových bloků 8-) .Přikládám odkaz-http://www.tonsus.at/rasur/rasierseife/ ... seife-1-kg
;)
A tam je dokonce jen 7 přísad! :o
Uživatelský avatar
Pedrosjan
Příspěvky: 301
Registrován: 04 čer 2011, 22:34
Bydliště: České Budějovice

Re: Cella - Crema Sapone Extra Extra Purissima

Příspěvek od Pedrosjan »

Chester píše:
Pedrosjan píše:nevím zda si to toto mýdlo zaslouží,ale objevil jsem Purissimy bratříčka :) ,další z kilových bloků 8-) .Přikládám odkaz-http://www.tonsus.at/rasur/rasierseife/ ... seife-1-kg
;)
A tam je dokonce jen 7 přísad! :o
co je navíc dobré že ty přísady-Inhaltstoffe:
Stearic Acid, Aqua (Water), Cocos Nucifera, Potassium Hydroxide, Soedium Hydroxide, Parfum, Potassium Carbonate-by měli být dobré,neškodné což jsem zjistil zde-http://www.codecheck.info/
MERKUR Solingen - 37 001
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Cella - Crema Sapone Extra Extra Purissima

Příspěvek od Wiking »

"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Chester
Příspěvky: 60
Registrován: 19 črc 2012, 19:40

Re: Cella - Crema Sapone Extra Extra Purissima

Příspěvek od Chester »

Právě jsem dokončil druhé holení tímto mýdlem a musím říct, že nejsem nějak unešen.
Vůně je krásná, příjemná, pěna se dá vyšlehat taktéž šlehačkovitá, ale co se týče změkčení, to se mi nezdá příliš dobré. Srovnávám to s Klar Kabinettem, kde je mnohem více přísad, takže je to možná tím. Další možnosti jsou, že jsem málo obtáhl břitvu, měl moc suchou/mokrou pěnu, špatný sklon břitvy... Proto budu mýdlo ještě testovat, díky Karlovi ho mám dost (děkuji :)), takže se mi snad podaří použít jej tak, abych na něj mohl změnit názor.
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Cella - Crema Sapone Extra Extra Purissima

Příspěvek od Wiking »

Nejvetsim problemem Celly je nestabilita peny, kdyz ma clovek v penotvoru prilis teplou vodu !!
To pak ta pena mizi jak para nad hrncem.
Pokud je clovek s penou u Celly spokojen, pak by nemel na nic jineho narikat :lol:
Dle meho nazoru je zmekceni vousu u Celly zlaty, normalni prumer.. na rozdil od Klar, kde je zmekceni fenomenalni.
Stare zname prislovi rika, ze z luxusu se tezko odvyka, a to zde sedi 100%. :P
Kdo 1x vyzkousel mydlo Klar, ten uz bude horkotezko hledat mydlo, ktere by se mu zmekcenim mohlo rovnat..
Ano, jiste jsou i dalsi mydla ktere dobre zmekcuji, ale srovnavat Cellu a Klar, co se tehle vlastnosti tyce, to proste nejde.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
OoPs
Příspěvky: 26
Registrován: 08 pro 2012, 00:47
Bydliště: Hradec Králové

Re: Cella - Crema Sapone Extra Extra Purissima

Příspěvek od OoPs »

Wiking píše:...Kdo 1x vyzkousel mydlo Klar, ten uz bude horkotezko hledat mydlo, ktere by se mu zmekcenim mohlo rovnat..
Souhlas. Od Wikinga mám doma celkem 4 druhy mýdel a Klar je nejlepsi.
Chester
Příspěvky: 60
Registrován: 19 črc 2012, 19:40

Re: Cella - Crema Sapone Extra Extra Purissima

Příspěvek od Chester »

Je to tak, Wikingu.
Klar je asi mýdlo, u kterého už zůstanu. Budu testovat další, ale nebudu si kupovat celá mýdla, vždy jen kousek, protože už teď mám problém dodělat Barbuchu a Cellu, páč pořád sahám po Klaru.
Nicméně dneska se budu holit znovu, sice mám kraťoučké vousky, ale zkusím Cellu ještě jednou, třeba to bude jiný (a možná i lepší) :)
Uživatelský avatar
Pedrosjan
Příspěvky: 301
Registrován: 04 čer 2011, 22:34
Bydliště: České Budějovice

Re: Cella - Crema Sapone Extra Extra Purissima

Příspěvek od Pedrosjan »

Wiking píše:Nejvetsim problemem Celly je nestabilita peny, kdyz ma clovek v penotvoru prilis teplou vodu !!
To pak ta pena mizi jak para nad hrncem.
Pokud je clovek s penou u Celly spokojen, pak by nemel na nic jineho narikat :lol:
Dle meho nazoru je zmekceni vousu u Celly zlaty, normalni prumer.. na rozdil od Klar, kde je zmekceni fenomenalni.
Stare zname prislovi rika, ze z luxusu se tezko odvyka, a to zde sedi 100%. :P
Kdo 1x vyzkousel mydlo Klar, ten uz bude horkotezko hledat mydlo, ktere by se mu zmekcenim mohlo rovnat..
Ano, jiste jsou i dalsi mydla ktere dobre zmekcuji, ale srovnavat Cellu a Klar, co se tehle vlastnosti tyce, to proste nejde.
jak již jsem to jednou napsal,ale nezbývá mě než se pod tyto slova podepsat,jelikož opravdu ta nestabilita pěny je vidět opravdu,ale není to zase nic tak strašného... 8-) ,jinak vypěnění výborné,změkčení vousu myslím si super,jen ta stabilita se musí hlídat...
MERKUR Solingen - 37 001
Bob76
Příspěvky: 477
Registrován: 15 dub 2016, 09:38
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Cella - Crema Sapone Extra Extra Purissima

Příspěvek od Bob76 »

Dnes poprvé Cella,zatím nemám vychytáno množství kolik a tak pěna byla dost vodová a tak to zkrátka nebylo ono /vina na mé straně/.Vidět,že spotřeba bude trochu vyšší oproti tvrdým mýdlům.Moje Cella je konzistencí skoro jako krém.Vždy je ta konzistence tak měkká ?
Uchováváte tu Cellu kluci v lednici či normálně při pokojové /koupelnové/ teplotě?
Trpělivost a čas udělají více než hněv a síla. Jean De La Fontaine
Všichni musíme čelit rozhodnutí mezi tím, co je správné a co je snadné . J.R.
Odpovědět

Zpět na „Mýdla a krémy na holení“