Wikinguv dlouhodoby TEST ZILETEK.

Vše o čepelkách
Odpovědět
maculak
Příspěvky: 95
Registrován: 06 kvě 2012, 22:23
Bydliště: Dlouhá Třebová

Re: Wikinguv dlouhodoby TEST ZILETEK.

Příspěvek od maculak »

Na to je jednoduche reseni - vykaslat se na ne :x
mdok1
Příspěvky: 17
Registrován: 09 bře 2012, 14:15

Re: Wikinguv dlouhodoby TEST ZILETEK.

Příspěvek od mdok1 »

Tiež si myslím, včera mi kolegyňa mojej ženy doniesla z Ukrajiny 50 ks žiletiek Sputnik a 20 ks žiletiek Rapira, všetko ruská výroba a stálo ma to 5 €...to je pre porovnanie
ater
mistr brusič
Příspěvky: 832
Registrován: 10 lis 2011, 22:39

Re: Wikinguv dlouhodoby TEST ZILETEK.

Příspěvek od ater »

Tento test je super. Děkuji Wikingu za něj. Koupil jsem si na základě něho Perma Sharp a jsem maximálně spokojený. Před tím jsem používal Derby a přijde mi, že jsem cítil po oholení podráždění. S Perma žiletkami se cítím skoro stejně jako po břitvě. Jediné co mě zarazilo je hodně lepidla na žiletkách, ale z funkčního hlediska to nemá vliv. No a taky vydrží hrozně dlouho tak je rozdávám lidem na vyzkoušení (za 3 měsíce jsem spotřeboval 1 kus, bagr používám spíš výjmečně).
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Personna Super

Příspěvek od Wiking »

K640_bP.JPG
Personna Super

Taktez nazyvana MODRA Personna.

Ziletka USA vyroby, alespon dle napisu na obalu a tisku na samotne ziletce.

O neco horsi kvalita nez CERVENA Personna, ale samozrejme stale velmi dobra popr. spise nadprumerna ziletka.

K sehnani jen pres internet (e-bay) v kamennych obchodech jsem ji jeste nikdy nevidel.

Cena: velmi promenliva, dle mnozstvi, zhruba ale od 3,-kc do 6,-kc / kus.

S touto ziletkou jsem dosahl 10 solidnich oholeni. Ac nepatrne horsi nez cervena Personna, muzu tuhle ziletku doporucit jako dobrou.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Racer Super Stainless

Příspěvek od Wiking »

K640_Racer.JPG
Racer Super Stainless

Ziletka egyptske vyroby. Sice to neni az tak zname, ale Egypt je pomerne solidni ziletkova velmoc. Jejich ziletky Lord (je jich velmi mnoho druhu) jsou prevazne velmi kvalitni. Ale i mnohe dalsi znacky ktere se jen obtizne shani jsou velmi dobre.

No, ale nektere znacky jsou prumerne az nic moc.

S ziletkou Racer jsem dosahl 5 oholeni, ale vsechna byla jen prumerna, ziletka neni az tak ostra a bere vousy pomerne nedukladne. Osobne jsem s ni nebyl az tak spokojen

Cena: ?? (mel jsem jen 1 balicek jako darek)


Muj nazor: Vyzkouset ano, 5 oholeni taky zvladne, ale ze by u ni nekdo zustal, to silne pochybuji. Lehce podprumerna ziletka.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Uživatelský avatar
Pedrosjan
Příspěvky: 301
Registrován: 04 čer 2011, 22:34
Bydliště: České Budějovice

Re: Wikinguv dlouhodoby TEST ZILETEK.

Příspěvek od Pedrosjan »

zrovna dnes jsem Wikingu od tebe rozbalil jednu a zkusil,ale jo.... ;) ,myslím že tvá recenze plně odpovídá.. 8-) .Takový zhruba průměr.
MERKUR Solingen - 37 001
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Elios Inox

Příspěvek od Wiking »

K640_IMGP5193.JPG
Elios Inox

Celkem nenapadna ziletka nemecke vyroby , pomerne malo znama, sehnatelna jen pres internet.
Vyrobce je (snad) Feintechnik GmbH Eisfeld, i kdyz na jeho www. strankach jsem nic o tehle ziletce nenasel.
Balene jsou v krabickach po 10 kusech.

Cena: zhruba 6,-kc/kus (+ postovne)

Muj nazor: Ac nenapadna a velmi malo znama, tak velmi dobra ziletka.
Celkem jsem s ni dosahl 14 solidnich oholeni, coz je dle meho nazoru velmi dobry vysledek.
Pozoruhodne bylo to, ze pri prvnim oholeni byla ziletka tak neuveritelne ostra, ze brala vousy bez jakehokoliv odporu, takze jsem si myslel ze ve strojku zadna ziletka neni!! Samozrejme tam byla :lol:
Dalsi oholeni uz byla normalni, ale jak rikam, 14 oholeni neni problem.

Tuhle ziletku muzu co nejlepe doporucit, nebot 14 oholeni je na ziletku za 6,-kc vskutku vynikajici vykon!
V pomeru cena/vykon kazdopadne v mem "TOP 10" deseti nejlepsich mnou testovanych ziletek!
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Astor Stainless

Příspěvek od Wiking »

K800_Astor.JPG
Astor Stainless

Mene rozsirena ziletka recke vyroby, pravdepodobne od vyrobce BIC.
Na rozdil od te zlute BIC, se kterou jsem se nedokazal oholit ma tahle podstatne "lepsi" kvalitu.

Cena: ?? (dostal jsem ji jako darek)

Muj nazor: Prumerna ziletka, se kterou jsem dosahl 5 oholeni. Posledni uz ale nebylo prijemne, ziletka se rychle ztupi.
Vsechny oholeni byly ale jen prumerne nebo spise lehce podprumerne, ziletka nebrala tak dukladne jak bych to ocekaval.
Kdo chce, muze ji vyzkouset, ale opravdova kvalita vypada jinak. V nouzi pouzitelna, jinak ale nemusi byt.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Isana Men

Příspěvek od Wiking »

K800_Isana men.JPG
Isana Men

Tato ziletka nemecke vyroby se prodava v drogeriich Rossmann v baleni po 10 kusu. Drive, asi pred 2 (a vice) lety se tyhle ziletky jmenovaly "CERRUS" ale tenhle nazev byl zmenen na soucasne jmeno Isana Men.
Jinak "kvalita" zustala stejna.. nezmenila se, hmm.. Zmenil se jen obal a potisk na ziletce.
(kdysi davno jsem ty Cerrus mel a sel jsem je reklamovat, nebot se tim nedalo holit. Reklamaci mi tehdy uznali ;) )

Cena: 1 ks asi 3,80kc

Muj nazor: Horsi ziletku nemecke vyroby jsem jeste nemel. Zezadu je skutecne napsano "Made in Germany" ale kvalitou je mnohem horsi nez nejake pakistanske ziletky za 1kc/kus! To neni zert, ale hola pravda.

S touhle hroznou ziletkou jsem provedl 2 (!!) oholeni. Prvni bylo velmi neprijemne, nedukladne, ziletka tahala za vousy, a druhe oholeni bylo temer stejne, jen snad o neco horsi. Proti srsti nebrala vousy vubec!

Tak takhle by to opravdu neslo. Nejaky masochista by jiste zvladl i dalsi oholeni, ale ja jsem se proste po 2 oholenich rozhodl pro ukonceni testu teto ziletky. Neco takoveho nemam zapotrebi!

Tahle ziletka je zadarmo draha a ja ji nemuzu v zadnem pripade doporucit, ani v nouzi se nehodi s ni oholit.
Pokud by nekdo prece jen chtel si zakoupit balicek 10 kusu (po mene se neprodava), tak mu doporucim ty penize radeji vyhodit z okna, aby si usetril ten hrozny pocit drasajici tvare.

PS: Produkty (kosmeticke) z Rossmanna pouzivam rad a s jejich kvalitou jsem nadmiru spokojen. Jen ty jejich ziletky by meli jeste vylepsit...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Uživatelský avatar
Pedrosjan
Příspěvky: 301
Registrován: 04 čer 2011, 22:34
Bydliště: České Budějovice

Re: Wikinguv dlouhodoby TEST ZILETEK.

Příspěvek od Pedrosjan »

takže Ludvo pravíš,že žiletky BIC na které někde na začátku topicu také máš recenzi jsou proti tomu"ostré jako břitva" :lol: :mrgreen:
MERKUR Solingen - 37 001
Odpovědět

Zpět na „Čepelky (žiletky)“