Edwin Jagger DE89

...lidově bagry a kotvy.
Uživatelský avatar
JohnMetsn
Příspěvky: 32
Registrován: 23 črc 2012, 23:14
Bydliště: Praha 4 / Nagasaki

Edwin Jagger DE89

Příspěvek od JohnMetsn »

Ahoj :)

Je mi jasne, ze vetsinu britevniku zde pravdepodobne DE strojky prilis nezajimaji. Ja se se svou britvou tez snazim, ale stale je to pro mne spise ritual, nez kazdodenni potreba. Casto cestuji, holim se v ruznych podminkach (i v letadle :)) a tudiz ne vzdy je britva idealni nastroj pro me potreby. Elektricky strojek mi nevyhovuje, protoze mne neoholi tak, jak bych si predstavoval. A proto hledam ruzne alternativy.

Vsiml jsem si, ze mnoho lidi zde preferuje Merkur Solingen 34C, pro jeho kvalitu a pravdepodobne i misto puvodu. Ja se po kratsim uvazovani rozhodl pro znacku Edwin Jagger - jelikoz mam rad britske vyrobky a svym zpracovanim mne presvedcil vice jak strojky od Merkuru. Jedna se o inovovany typ DE89 s hrubsi a malinko tezsi rukojeti a s oblym zakoncenim.

Pred chvili mi ho predala postacka, tak jsem se chtel podelit o jeho realny obrazek. Zpracovani je opravdu excelentni, chromovani bezchybne. Prekvapilo mne, jak je maly a tezky. Hmotnost je urcite plus, s velikosti se budu muset trochu ucit. Kazdopadne se tesim na prvni oholeni :D

Obrázek
MartinC
Příspěvky: 33
Registrován: 22 zář 2012, 11:38

Re: Edwin Jagger DE89BA11

Příspěvek od MartinC »

JohnMetsn, gratuľujem ku skvelej kúpe. Parádny kúsok. Želám príjemné holenie a daj vedieť svoje z jeho použitia.
MartinC
Příspěvky: 33
Registrován: 22 zář 2012, 11:38

Re: Edwin Jagger DE89BA11

Příspěvek od MartinC »

Sorry za lapsus, posledná veta mala znieť: Želám príjemné holenie a daj vedieť svoje skúsenosti z jeho použitia.
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Edwin Jagger DE89BA11

Příspěvek od Wiking »

Ahoj Kolego.
Prekrasny strojek, opravdu nadhera.
Zrovna ja patrim mezi britevniky ktere bagry zajimaji, presne jak rikas, cestovani nizkonakladovymy leteckymi spolecnostmi jen s kabinovym zavazadlem, dovolene, pobyty v nemocnici atd. tam nemam v umyslu brat Britvu.
I kdyz v 99% pripadu je to ranni casova tisen ktera mi neumoznuje holeni Britvou :oops:

Na zahranicnich forech jsem cetl ze pry kvalitou je jeste o neco dal nez nemecke Merkury.
Ja mam Merkur 23C a jsem zatim velice spokojen, ale aby nebyl porad tam sam, uvazuji o koupeni nejakeho dalsiho.

Jinak ve spojeni s tou japonskou Feather to bude jiste lahodne oholeni. Nejostrejsi ziletka sveta(!!) to se jiste vsichni shodneme a v tak krasnem bagru, to se muzes tesit na 20 a vice excelentnich oholeni.

Pak popis svoje zazitky jak to holi..

L.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Uživatelský avatar
Vlcak
Donátor
Příspěvky: 533
Registrován: 21 pro 2011, 08:19
Bydliště: Olomouc

Re: Edwin Jagger DE89BA11

Příspěvek od Vlcak »

Opravdu krásný strojek, perfektní zpracování, téměř umělecké dílo. Také pěkná fotka, což oceňuji. Přeji fajn holení.
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Edwin Jagger DE89BA11

Příspěvek od Slovak Boy »

Ja preferujem Merkur len preto, že som sa k nemu ako k prvému dostal a nič iné som nepoznal. Ale nedávno som videl videjko s týmto krásnym Edwinom. Merkur mu môže závidieť. Hlavne to chemické poniklovanie. Alebo je to taký lesklý chrom? Veľmi uvažujem o jeho kúpe. Hneď ako našetrím peniažky. Ešte keby mi niekto poradil lacný zdroj, bol by som vďačný.
ggrand
Příspěvky: 125
Registrován: 05 úno 2013, 01:17

Re: Edwin Jagger DE89BA11

Příspěvek od ggrand »

Slovak Boy: Mám Mühle R89, což je stejná hlava, jiná ručka, zpracování stejné a mám ho z upravse.cz. To lesklé je chrom(na nikl je dost lidí alergických). Merkury se tak moc nelesknou, protože podklad není řádně dokončený.
Uživatelský avatar
JohnMetsn
Příspěvky: 32
Registrován: 23 črc 2012, 23:14
Bydliště: Praha 4 / Nagasaki

Re: Edwin Jagger DE89BA11

Příspěvek od JohnMetsn »

Laciny zdroj asi neznam. Casto je spise vsude vyprodany. Ja ho koupil z Anglie i s postovnym do CR za £32.45...se ziletkami Derby zdarma! :D

Z hlediska holeni se z toho stal muj kazdodenni nastroj :) Trochu nechapu to, ze na forech se tento strojek ozacuje casto za stredne agresivni, nikdy netlacit a holit po smeru vousu. No ja abych bych s oholenim spokojen, tak vypnu kuzi, pritlacim na strojek a jedu proti srsti :mrgreen:
ggrand
Příspěvky: 125
Registrován: 05 úno 2013, 01:17

Re: Edwin Jagger DE89BA11

Příspěvek od ggrand »

JohnMetsn : To je právě dost zajímavé. I na stránkách Mühle píšou u R89, že máš trošičku tlačit, kdežto u R41 naopak žádný tlak.
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Edwin Jagger DE89BA11

Příspěvek od Slovak Boy »

S tou agresivitou strojčekov je to asi kus od kusu iné. Ja mám také skúsenosti s 34C a 38C. Dve rovnaké hlavy a nie sú rovnaké. Už som to tu spomínal. Mám radšej mierne agresívny strojček a hoci Progress nastavujem len na 1,5 stupňa, najlpeší je aj tak 37C. Oproti progressu má ostrie menší uhol sklonu k pokožke, čo si myslím je výhodou.
Nechcel by som Edwina, keby mal byt velmi jemny. To potom treba vela tahov a to drazdi pokozku.
Odpovědět

Zpět na „Holící strojky“