Úplný začátečník prosí o radu

Všeobecné dotazy na břitvy
Odpovědět
mirat
Příspěvky: 7
Registrován: 10 led 2013, 10:34
Bydliště: Praha 6

Úplný začátečník prosí o radu

Příspěvek od mirat »

Zdravím všechny účastníky tohoto fóra. Můžete mi někdo poradit . Chtěl bych se začít holit břitvou. Zatím jsem se holil jen bagrem a někde jsem četl že je dobrý přechod k břitvě přes "břitvu" na žiletky.
Koupil jsem jí před týdnem . Poprvé jsem se pořezal ale spíš takové škrábance nic velkého . Nic méně jsem měl tváře zarudlé jak kdyby mi někdo nafackoval :( . Po druhé už to bylo o něco lepší . Chtěl bych vědět jestli se netrápím zbytečně a neměl bych přejít na klasickou břitvu? Je to asi velkej rozdíl, co ? Vybral jsem tuhle ale ještě jsem jí neobjednal ,nevím jestli je pro začátek vhodná
http://www.stylecenter.cz/product/britv ... carpe-/232

Díky za každou radu s puzdravem MiraT
Uživatelský avatar
relka
Příspěvky: 721
Registrován: 21 lis 2008, 17:28
Bydliště: Praha

Re: Úplný začátečník prosí o radu

Příspěvek od relka »

Vítej, tvému výběru se nedá mnoho vytknout. Jen počítej s nutností nechat ji nabrousit před prvním použitím. Další potřebná věc je řemen na obtažení. Mýdlo a štětku asi máš. Kamenec pravděpodobně také. Ohledně rozdílu mezi klasickou Břitvou a tou na žiletky. Je opravdu značný. Jediné plus, že se naučíš tahy ostřím po tváři. Doma také jednu mám, původně jsem ji kdysi bral jako takovou rezervu...ale už jsem jí dloouho neměl v ruce a ani to nemám v úmyslu. Pevnou ruku
Naposledy upravil(a) relka dne 19 led 2013, 08:51, celkem upraveno 1 x.
Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Úplný začátečník prosí o radu

Příspěvek od PetrS »

Ahoj mirat,
vítám Tě na zdejším foru. "Břitva" na žiletky se dá sice použít ale rozhodně nenadchne. O třídu výše jsou Břitvy na výměnné speciál čepele ale také je to pak cenově někde jinde. Až si vyzkoušíš pravou Břitvu, tak teprve poté budeš mít možnost porovnat o čem to je. Dovo Carpe diem je zde na foru hodněkrát zmiňována a to pozitivně. Velikost 5/8 je velmi dobrá a to nejen pro začátky. Až si Břitvu zakoupíš, tak ji vyzkoušej aby jsi zjistil, zda opravdu holí. Pokud nebude brát úplně zlehka, tak potřebuje nabrousit. Po nabroušení musíš před každým holením obnovit ostrost a to na obtahovacím řemenu. Na ten se podívej tady. Netrap svou tvář ani sebe žiletko-břitvovým holítkem a počkej si na kvalitní nástroj.
Zdraím, Petr.
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
mirat
Příspěvky: 7
Registrován: 10 led 2013, 10:34
Bydliště: Praha 6

Re: Úplný začátečník prosí o radu

Příspěvek od mirat »

Díky Relko a Petře za vaši radu . Břitvu zakoupím a dám vědět jak to dopadlo.
S pozdravem Míra T :)
mirat
Příspěvky: 7
Registrován: 10 led 2013, 10:34
Bydliště: Praha 6

Re: Úplný začátečník prosí o radu

Příspěvek od mirat »

Tak jsem objednal u Petrse krásnej řemen a nechal nabrousit břitvu. 8-) Dnes jsem to zase zkoušel
"břitvou" na žiletky ,no nic moc. Na bradě se mi to zasekává pod nosem ani nemluvim. Přitom napaření i pěna ok. :? Začátky jsou těžký. Pořád doufám že je to těma žiletkama . I když vlas to ufiklo krásně. ? :cry:
Odpovědět

Zpět na „Břitvy“