T.F.S. - Mydla na holeni

Mýdla, krémy a vůbec prostředky ze kterých můžeme tvořiti mydlinky
Odpovědět
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

T.F.S. - Mydla na holeni

Příspěvek od Wiking »

K640_TFS.JPG
T.F.S. = Tcheon Fung Sing
http://www.tfssoap.com/

Velmi neobvykle jmeno Tcheon Fung Sing (dale jen T.F.S.) je jmenem male italske firmy vyrabejici holici mydla. T.F.S. mydla jsou velmi malo znama. Firma byla zalozeno v roce 1945.
Duvod proc ma firma takove asijske jmeno a v logu cinskeho draka mi neni znam. I na svych www. strankach o sobe tahle firma moc neprozradi, krom nejzakladnejsich udaju tam neni prakticky nic. :roll:
Firma se pysni tim, ze vyrabi holici mydla nejvyssi kvality z velmi vybranych surovin, a ze odmita jakekoliv zakazky, ktere by byly nad jeji sily, jinymy slovy ze chce zustat malou manufakturou a nema zajem expandovat. Zajimava obchodni strategie.

Na obrazku jsou zobrazena 3 mydla.
Cuore di Lavanda / Polare / Sandalo Boisé

Cuore di Lavanda v prekladu do cestiny "Levandulove srdce"

Mydlo s levanduli a olejem s liskovych orisku je urceno pro citlivou plet. Mydlo se vyznacuje velmi decentni vuni, prijemne mydlovou s podtony levandule, orisku a kapradiny. Velmi neobvykla lec prijemna kombinace.

Mydlo na polotuhou konzistenci, ktera je pro Italii vskutku typicka.
Vyslehani bohate peny je zcela jednoduche, pena se vyznacuje dobrou klouzavosti, dobrym zmekcenim vousu, nepada a je stabilni.
Pusobeni na pokozku je velmi priznive a pocit na tvari po oholeni je proste fenomenalni.
Chemicke slozeni mydla je z duvodu pouziti velmi kvalitnich surovin take zcela vynikajici, takze potesi kazdeho kdo rad pouziva prirodni kosmetiku.

Cena za 100gr = 6,50€ tedy asi necelych 165,-kc

Tohle mydlo muzu jako vysoce kvalitni a luxusni produkt bez jakychkoliv vyhrad co nejlepe doporucit!
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Uživatelský avatar
JohnMetsn
Příspěvky: 32
Registrován: 23 črc 2012, 23:14
Bydliště: Praha 4 / Nagasaki

Re: T.F.S. - Mydla na holeni

Příspěvek od JohnMetsn »

Pripojuji se se svou zkusenosti do mlyna...dnes rano jsem se oholil s timto mydlem - typ Polare, neboli polarni, tedy osvezujici varianta.

Ma prijemne jemnou mentolovou vuni a mirne chladi. Vune i pocit chladu vyprcha do peti minut po oholeni. Po nabrani trosky na prst a zaslehani jezevcem nasledoval vybuch peny, jaky jsem jeste nezazil. Pena mne prekvapila svou (az prilisnou) jemnosti. Ovsem nejvetsi prekvapeni byla schopnost zmekceni vousu. Holil jsem dvoudenni strniste po i proti rustu a bylo to, jako bych se holil hned po oholeni. Absolutne jsem necitil zadne zatahani za vousy a presto uz tam nebyly! Ted je pet hodin vecer a stale i kdyz hladim proti rustu, tak necitim nejmensi odpor. Na to opravdu nejsem zvykly.

Pro poradek dodavam, ze prozatim nemam velke srovnani s ostatnimi mydly. Avsak nepouzival jsem myslim doposavad zadna podruzna mydla - Spezial Golddachs Rasier-Seife a Truefitt&Hill.

Vrele doporucuji a dekuji Wikingovi za zpostredkovani :)
honda
Příspěvky: 41
Registrován: 09 pro 2012, 11:35

Re: T.F.S. - Mydla na holeni

Příspěvek od honda »

Taktéž přidávám hodnocení ,právě jsem se oholil Sandalo Boise-příjemná vůně,změkčení vousu perfektní a pěna opravdu bohatě šlehačkovitá,která drží i při zchladnutí hrnku.
:o :o :o
Slovi
Příspěvky: 103
Registrován: 27 bře 2012, 20:26

Re: T.F.S. - Mydla na holeni

Příspěvek od Slovi »

Dobrý den pánové.Kde jej u nás koupit?NIkde ho nemůžu najít.....
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: T.F.S. - Mydla na holeni

Příspěvek od Wiking »

Nikde, Slovi.
Tohle mydlo v CR nema zadny kamenny ani internetovy obchod.
:cry:
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Uživatelský avatar
valentin75
Donátor
Příspěvky: 437
Registrován: 04 dub 2011, 13:09

Re: T.F.S. - Mydla na holeni

Příspěvek od valentin75 »

Ak to nemusí byť z ČR tak tu je jeden odkaz:
http://www.shaving.ie/brands/Tcheon-Fung-Sing.html
Palo
vsezved
Příspěvky: 612
Registrován: 12 kvě 2014, 09:35
Bydliště: Plzeň jih

Re: T.F.S. - Mydla na holeni

Příspěvek od vsezved »

Před pár měsíci jsem zakoupil dvě mýdka T.F.S. a to v červeném kelímku mandlové a v zeleném kelímku mentolové. Obě mýdla jsou svými holícími vlastnostmi ve všech ohledech super. Vyšlehání pěny je velice jednoduché a pěna je krémová jako šlehačka. Břitva skvěle klouže, pěna nepadá.
Jediné, co by mohlo být trochu lepší je slabší vůně. Dokonce při prvním našlehání nandlového jsem vůni vůbec necítil. Mentolové je cítit o malinko více.
vsezved
Příspěvky: 612
Registrován: 12 kvě 2014, 09:35
Bydliště: Plzeň jih

Re: T.F.S. - Mydla na holeni

Příspěvek od vsezved »

Dalším mýdlem, které podle všech indicií vyrábí T.F.S je mýdlo, které uvádí na trh český prodejce, mýdlo je pod jménem "No more beard" s vůní "Bitter orange". Mýdlo má skvělé holící vlastnosti jako mýdla T.F.S., která jsem okusil, v holících vlastnostech jsem nepoznal žádný rozdíl. Co je ale jiné je vůně. Mýdlo voní po citrusech, řekl bych, že převládá grapefruit. Mám citrusové vůně velmi rád a toto mýdlo jsem si po prvním. vyzkoušení velmi zamiloval. Vůně již je cítit i při holení. Jelikož jsem obdržel pouze vzorek jako dárek, nevím ani složení. Jsem nadšen tak, že jsem po 3 holeních objednal celé balení.
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: T.F.S. - Mydla na holeni

Příspěvek od david_ul »

Dobrý den kolegyně a kolegové,

popravdě teď mám hodně času a tak testuji a užívám si mýdla, VPH a krémy na holení.

Zakoupil jsem si mýdla TFS Rasozero Spiffero a Rasozero barbacco.

Zakoupil jsem větší balení. Vyrábí se verze 100 g a 125 g.
Mýdla krásně voní.

Zelená verze TFS Rasozero Spiffero tak to chutná takhle:
Základ je tam kokosový tuk. Takže krásně klouže po obličeji a šlehačka je opravdu vydatná a krásně hladká. A čím tedy chutná: je tam vůně eukalyptu, kafru s nádechem mentolu a citrusů.
Ten mentol tam převažuje a krásně chladí. Jako druhou výraznou vůní tak cítím kafr. No a ten citrus tam je. Je to svěží a kulatá vůně.
Cenu za jakou jsem to sehnal byla docela super 100 Kč.
Ohledně složení je to asi tak: https://www.codecheck.info/kosmetik_koe ... rseife.pro
Protože není vidět na webu kvalitativní koláč na Codecheck. Tak na 99% je zelená a malý srpeček je červená. Osobně jsem s mýdlem spokojený.

S čím bych to srovnal: Asi tak Roraso zelené,Palmolive krém, ingram krém na holení. Prostě mentolová příchuť.

Vyšlehání mýdla: Šlehal jsem vše syntetikou i vepříkem a bylo to vše s teplou vodou. Testoval jsem toto mýdlo se strojkem Parker Variant a čepelkou Personna blue a Polsilver. Uznávám ostré čepelky. Ale s jinými jsem to zatím netestoval.
Šlehačka dopadla výborně. Na obličeji krásně drží. Není tam moc bublinek a šlehačka nepraská. Ve studené vodě jsem mýdlo nezkoušel.
Zanášení strojku: toto jsem nepociťoval. Vše šlo krásně ve vodě očistit. Nemusel jsem rozebírat strojek.

Ekonomika mýdla: Nákup cca 100 Kč. Objem 125 ml. Dejme tomu, že 125ml je 125g. Na jedno oholení stačí lehce štětcem zatočit na misce s mýdlem a odhadem budu počítat 3g mýdla na jedno oholení. Jak to dopadne? 3,75 za jedno oholení. Cena je jen za mýdlo.

Zakoupil jsem i další verzi mýdla a to Rasozero barbacco.
Je to mýdlo od stejné firmy TFS. Základem je také kokosový tuk. U tohoto mýdla je vůně tabáku s nádechem ylang-ylang, jasmínu a santalového dřeva.
Objem mýdla je 125 ml
Cena byla také 100 Kč.
Obsah mýdla: https://www.codecheck.info/kosmetik_koe ... RBACCO.pro
zase chemický koláč je na 99% zelený a zbytek je červený.
Vůně: dominantní vůní je zde santalové dřevo, tabák. Potom hodně cítím jasmín. Mýdlo je lehce hnědé barvy.
Jak se s mýdlem holí. Stejně jako se zelenou verzí. Šlehačka je krásně jemná. Hodně se tu ukáže vůně tabáku a santalového dřeva. Ten jasmín tu cítím, ale je to hodně z dálky.
Holil jsem se v teplé vodě po sprše. Na holení jsem použil strojek QShave s čepelkou Personna Apache, Baili platinum.
Cena holení bude stejná jako u předchozího. Tedy 3,75 Kč za jedno oholení.
Kelímek s mýdlem má závit a pevnou konstrukci. Kelímek je potom možný použít i dále.Dno je rovné a barva kelímku je mléčná perleťová.
U těchto mýdel jsem nemusel používat VPH. Obličej byl krásně hladký a promazaný kokosem.
Další mýdla od TFS jsem nezkoušel,ale není ještě konec všech dní holení.
Kdo má nějaké stejné zážitky s mýdly ať dá vědět své zážitky.

David
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
David a jeho žiletky
czuty
Příspěvky: 50
Registrován: 05 kvě 2014, 11:53
Bydliště: Třeboň

Re: T.F.S. - Mydla na holeni

Příspěvek od czuty »

Ahoj,

já mám modrý kelímek - vůně santal, citrus a pudr. Za mě vůně nic moc, ale zvyknul jsem si. Na druhou stranu - mýdlo je skvělé, jedno z nejlepších, co jsem kdy zkusil. Skvěle pění, výborný skluz čepelky, absolutně žádné stahování kůže nebo nějaké podráždění a cítím se po něm velice čistě a osvěženě (vím, že to asi zní podivně, ale je to tak). Určitě ho do budoucna zkusím znovu, jinou vůni.

Honza
Něco si přej, padá pěna.
Odpovědět

Zpět na „Mýdla a krémy na holení“