Představení

Dotazy na vše co se holení týče.
Odpovědět
Juri
Příspěvky: 9
Registrován: 01 pro 2012, 18:27
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Představení

Příspěvek od Juri »

Zdravím Vás všechny,

na zdejší fóru jsem registrován již nějaký čas a tak považuji za povinnost se v krátkosti představit. Po nastudování základní problematiky zde na fóru jsem si před koncem minulého roku pořídil svoji první výbavičku v podobě břitvy Thiers-Issard Spartacus, jezevčice Mühle a sady vynikajících obtahovacích řemenů od PetraS.

Břitvou se holím řádově od poloviny ledna letošního roku ob den. Ze začátku, jako asi u každého, značné potíže, ovšem s každým dalším holením se to zlepšuje a poslední cca. 4 holení jen samotná břitva bez doholení brady bagrem. Bagr jsem si pořídil v mezičase, kdy jsem měl břitvu u mistra PetraS na úpravě ostří. Koupil jsem si bagr Merkur, žiletky Derby a byl jsem doslova fascinován kvalitou oholení, to jsem ovšem ještě nepoznal pocit a kvalitu oholení pomocí břitvy :shock: . Pozoruji velký pokrok, holt to chce cvik :-) Každopádně jsem velmi překvapen tím, že vždy jsem měl problémy s podrážděnou pokožkou (zejména krk) po holení (Mach3, Fusion apod...). U bagru podráždění také, ale ne tak razantní, ovšem po holení břitvou absolutně nic, jen občas drobná ranka. Zarudlý, velmi podrážděný krk je již, věřím, nevratnou minulostí. Používám kosmetiku Proraso a jsem s ní velmi spokojen, ovšem pokoukávám neustále po jiných mýdlech, pročítám různé recenze, apod. a velmi mě láká je vyzkoušet (asociace z trochu jiné oblasti - neustálé ochutnávání nových tabáků u kuřáků dýmek - jelikož jsem dlouholetý vyznavač tohoto krásného „životního stylu“, tak vím, o čem hovořím ;) ).

To je tak v rychlosti pro začátek vše. Tímto bych chtěl ještě jednou velmi poděkovat PetroviS za jeho cenné rady, výrobu bezkonkurenčních obtahovacích řemenů a excelentní nabroušení břitvy. Samozřejmě také děkuji všem ostatním členům zdejšího fóra za rady, pomoc a možnost rozšířit Vaše řady a stát se, jak se říká, „břitevníkem“.

S pozdravem a přáním všeho dobrého
Juri.
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Představení

Příspěvek od PetrS »

Dobrá dýmka, voňavý tabák, ostrá Břitva a voňavé mýdlo, nebo jemná a voňavá Whisky stejně jako krásná zbraň a vůně střelného prachu...
Všechno jsou to atributy pravého Gentlemana který si umí vychutnávat to krásné co život přináší.
Přeji Ti stále dobré ostří a vždy pevnou ruku.
Zdravím, Petr.
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
georgio
Příspěvky: 13
Registrován: 29 led 2013, 20:44
Bydliště: Partizánske

Re: Představení

Příspěvek od georgio »

Zdravim Majstra PetraS. Som tu zaciatocnik, tak sa rozhliadam a zistujem, ako sa to tu pise :shock:
serfik
Příspěvky: 44
Registrován: 16 pro 2012, 11:21

Re: Představení

Příspěvek od serfik »

Záramovat a pověsit nad postel :lol:
PetrS píše:Dobrá dýmka, voňavý tabák, ostrá Břitva a voňavé mýdlo, nebo jemná a voňavá Whisky stejně jako krásná zbraň a vůně střelného prachu...
Všechno jsou to atributy pravého Gentlemana který si umí vychutnávat to krásné co život přináší.
Přeji Ti stále dobré ostří a vždy pevnou ruku.
Zdravím, Petr.
8-)
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Představení

Příspěvek od PetrS »

to Serfik - :D život je báječný a stojí zato jej vychutnávat...
Dobře to ocení ti, co nahlédli na druhou stranu.

to georgio
Vítej mezi Gentlemany.
Slušnost, decentnost vyjadřování, pochopení a laskavost, Tě budou provázet celým forem.
Zdravím, Petr.
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
georgio
Příspěvky: 13
Registrován: 29 led 2013, 20:44
Bydliště: Partizánske

Re: Představení

Příspěvek od georgio »

Dakujem za privitanie..Slušnost, decentnost vyjadřování, pochopení a laskavost...to dnes clovek hned tak nenajde a preto som tu..
Juraj.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní dotazy“