První úlovky

Všeobecné dotazy na břitvy
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: První úlovky

Příspěvek od PetrS »

Z ošklivých poupat nejkrásnější růže vykvétají...
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Rocko
Příspěvky: 3
Registrován: 14 pro 2012, 10:02
Bydliště: Brno

Re: První úlovky

Příspěvek od Rocko »

Zdravím vás, kolegové a přátelé.
Dovolte mi, abych se vám pokorně představil. Jmenuji se Tomáš Nesvadba, jsem rok výroby .83, ženatý, se dvěma dětmi. K holení břitvou jsem se dostal z vícero pohnutek a ani sám vlastně nevím, která z nich byla ta nejsilnější. Od malička mě fascinovaly nože a před několika lety jsem této zálibě bezhlavě propadl. Postupem času jsem se začal zajímat i o další ostré nástroje, až jsem se dostal k břitvám. Díky nožům a dlouhým večerům během jejich broušení jsem se začal učit trpělivosti, klidu a soustředění. Postupně jsem víc a víc vnímal, jak uspěchaná a prázdná je ta dnešní doba a začal jsem si víc vážit klasických hodnot, slušného vychování a vůbec všeho, co není určeno jen pro rychlou konzumní spotřebu bez kousku "duše". Pravý opak dnešní doby jsem tušil v břitevnické kultuře. Tradici, pokoru, umění, trpělivost, řád a kulturu. Koupil jsem si tedy svou první břitvu za cca 400,-. Nicméně to byl spíš nůž ve tvaru břitvy. Bylo prakticky nemožné se s tímto nástrojem pohodlně oholit. Na nějakou dobu mě tato zkušenost odradila od holení břitvou, ale po čase jsem si dal druhou šanci. V inzerci jsem narazil na velice zachovalou břitvu, kterou se mi po pár šlápnutích vedle podařilo dát do provozuschopného stavu. Snažil jsem se teoreticky nasát co nejvíc informací z tohoto fóra, ale vlastní zkušenost je k nezaplacení a každý si musí cestu k úspěchu prošlápnout sám. Díky zdejšímu fóru byla ale tato cesta mnohonásobně kratší. Tímto bych tedy rád poděkoval všem uživatelům na tomto fóru za to, že jsem mohl čerpat z jejich zkušeností. Zároveň se omlouvám za trochu patetické a rozsáhlé povídání, ale tak nějak jsem měl potřebu se trochu představit, jakožto nový člen zde na "Břitvě".
Odteď už tedy stručněji a věcně ;)
Pro začátek bych se rád podělil o radost z mého břitevnického koutku. Zatím vše funguje k velké spokojenosti...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: První úlovky

Příspěvek od PetrS »

Ahoj Rocko,
vítám Tě mezi Břitevníky.
Teď už jenom si slastně vychutnávat vše co Tvoje krásná a romantická zátiší přinášejí.
Zdravím, Petr.
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Rocko
Příspěvky: 3
Registrován: 14 pro 2012, 10:02
Bydliště: Brno

Re: První úlovky

Příspěvek od Rocko »

Ahoj Petře,
děkuji za přivítání. Jsem somzřejmě teprve v břitevnických plenkách, ale věřím, že se časem bude vše postupně zlepšovat - cesta je ale ještě hodně dlouhá. Momentálně jsem nadšený už jen z toho, že se oholím bez větších sebepoškození a břitvu se mi daří udržovat v použitelné ostrosti :oops:
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: První úlovky

Příspěvek od PetrS »

Důležité je začít a pak už je to stále lepší a lepší... :D
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Uživatelský avatar
Vlcak
Donátor
Příspěvky: 533
Registrován: 21 pro 2011, 08:19
Bydliště: Olomouc

Re: První úlovky

Příspěvek od Vlcak »

Rocko krásné představení, vítej mezi námi. Díky za pěkné fotečky, potěšily.
Odpovědět

Zpět na „Břitvy“