Kamene pre zaciatocníka

Všeobecné dotazy na řemeny, brusné kameny a...
Zamčeno
mons
Příspěvky: 942
Registrován: 13 led 2011, 21:30
Bydliště: Praha

Re: Kamene pre zaciatocníka

Příspěvek od mons »

Souhlasím, že je nejlepší si nechat prvné břitvu nabrousit u někoho kdo s tím má zkušenosti. Po opotřebení lze
uvažovat o zaleštění na kamenech s vyšším gritem. Podotýkám, že jsme opustili možnost použití různých
brusných past na obnovu ostří. Pochopitelně dojde k tomu, že za čas bude nutno břitvu od základu nabrousit
a to vyžaduje větší počet kamenů.
Uživatelský avatar
jaro
Příspěvky: 30
Registrován: 07 úno 2013, 09:57
Bydliště: Praha

Re: Kamene pre zaciatocníka

Příspěvek od jaro »

Objevil jsem nabídku kamene označeného jako japonský kámen k broušení břitev pod názvem "Kajima". Žádné další údaje v popisu uvedeny nejsou. Na googlu jsem taky neobjevil žádné odpovídající údaje. Může k němu někdo poskytnout nějaké info, případně komentář?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
adrspach
mentor
Příspěvky: 1772
Registrován: 05 pro 2008, 21:44

Re: Kamene pre zaciatocníka

Příspěvek od adrspach »

Pokud je tento dotaz ve spravnem vlakne tak bych doporucil tento kamen nechat byt do doby az clovek bude vedet co chce.
Jinak u tohodle prodejce ceny normalne chodi az nakonec pres snipery takze to co ted vypada zajimave nakonec vypada uplne jinak.
Uživatelský avatar
jaro
Příspěvky: 30
Registrován: 07 úno 2013, 09:57
Bydliště: Praha

Re: Kamene pre zaciatocníka

Příspěvek od jaro »

Dík za odpověď. Je to ve správném vlákně, takže to chápu, že z tohohle výhodná koupě pro zelenáče nebude....
ater
mistr brusič
Příspěvky: 832
Registrován: 10 lis 2011, 22:39

Re: Kamene pre zaciatocníka

Příspěvek od ater »

Ten prodejce má nový káme za 15 GBP, mam ho doma, krabička ale k přírodnímu kameni moc nesedí. Vzhledově je to C12k (číňan), nový je relativně křivý a je třeba ho srovnat. Je i dost tvrdý (teď ho rovnám). Až ho zkusím tak uvidím jestli je to fakt číňan prodávaný jako japončík v krabičce co evokuje syntetický kámen. :-) Pro začátečníka jsou nejlepší asi syntetiky a né toto. Navíc je to dost malý kámen (ale je fakt, že i levný).
ater
mistr brusič
Příspěvky: 832
Registrován: 10 lis 2011, 22:39

Re: Kamene pre zaciatocníka

Příspěvek od ater »

Kajima je podle mě číňan. Stejně pomalý, kaše se tvoří pomalu a za chvilku se jednotlivá zrna kaše shluknou k sobě jak je vidět na poslední fotce.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Mirino
Příspěvky: 6
Registrován: 14 dub 2013, 22:16

Re: Kamene pre zaciatocníka

Příspěvek od Mirino »

Dobrý den vespolek. Vzhledem k tomu, že s břitevnictvím začínám, ale mám ambice nabrousit si sám, tak zvažuji nějaké ty kameny. To, že potřebuju 1000/3000 je asi bez debaty. Zajímalo by mě ale proč je mezi těmito dvěma takový cenový rozdíl? A taky na který by ste si klikli vy? Fórum jsem si prošel řekl bych poctivě, ale odpověď jsem tak úplně nenašel.
adrspach
mentor
Příspěvky: 1772
Registrován: 05 pro 2008, 21:44

Re: Kamene pre zaciatocníka

Příspěvek od adrspach »

Hure se shani whodne jemne brusivo dostatecne cistoty. Na ktery bych si klikl? Osobne Norton.
ater
mistr brusič
Příspěvky: 832
Registrován: 10 lis 2011, 22:39

Re: Kamene pre zaciatocníka

Příspěvek od ater »

Na cenu má vliv víc faktorů. A mimo již zmíněného brusiva má dost vliv i výrobní technologie. Spékané kameny jsou levnější, epoxidové dražší a nejdražší jsou kameny, kde je pojivo mezi brusnými částicemi oxid hořečnatý (MgO).

Já bych si koupil:

1. Pokud bych šetřil tak Cerax kombinovaný 1k / 3k nebo Naniwa 1k/3k (je ale dost malý)
2. Pokud bych nešetřil tak Naniwa Chosera 1k a Naniwa Super Stone 3k


Jinak se dá žít i bez 3k kamene.
Mirino
Příspěvky: 6
Registrován: 14 dub 2013, 22:16

Re: Kamene pre zaciatocníka

Příspěvek od Mirino »

Takže vyvozuji správně, že rozdíl v ceně mezi Ceraxem a Nanivou je dán technologií? A velikost ceraxu je malá?
Zamčeno

Zpět na „Obtahování a broušení“