závěrečné zkoušky

Uživatelský avatar
meliss2a
Příspěvky: 35
Registrován: 24 bře 2009, 12:09
Kontaktovat uživatele:

závěrečné zkoušky

Příspěvek od meliss2a »

Zdravím,
nedá mi to a podělím se. Dnes jsem dělala modelku kamarádce, která zakončovala rekvalifikační kurz kadeřnictví-holičství. Co se týče úpravy vlasů, nelze nic vytknout, možná snad více samostatnosti by to chtělo, ale účes udělala skvělý. Zato když se pustila do holení bratra-modelu, jímala mne hrůza. S ostřím toho moc nadělat nemohla - bylo tupé už od začátku, takže jí zůstávaly ostrůvky neoholené. Navíc tahy, které visely na stěně jako vzorové a jak je tam nejspíš učí, se ukázaly být úplně nanic. Milého bratra trochu opižlala a když odešla mistrová do vedlejší místnosti, doholovala jsem ho nakonec sama. Krvácení jsme zastavovaly pudrem, protože tam nic jiného nebylo. Chudák se styděl vyjít na ulici jak byl dořezaný...
Jestli ty závěrečky nakonec udělala, to nevím :roll:
šimlhodiny: pondělí ráno, čtvrtek večer
ostatní na instantním komunikátoru ruského vydavatele
Mushroom
Příspěvky: 277
Registrován: 13 led 2009, 14:31

Re: závěrečné zkoušky

Příspěvek od Mushroom »

Počkej, ono se fakt ještě dnes učí holit břitvou? A "nedejbůch" se z tohoto umění skládají i zkoušky? Pokud ano, je na místě otázka, proč se tedy břitvou ksakru neholí i v kadeřnictví/holičství? Vím, hygienické důvody. Beru. Ale pak je zbytečné to ta děcka i vyučovat, páč to stejně nikdo z nich nepoužije..
adrspach
mentor
Příspěvky: 1772
Registrován: 05 pro 2008, 21:44

Re: závěrečné zkoušky

Příspěvek od adrspach »

Neni to britvou, ale Shavetkou (podobny britve akorat se do toho davaji pulziletky) a jinak je to dobra vymluva pro ty co nechteji holit ono popravde pokud se britvou neholi sami tak toho cviku mit moc nebudou a pak je asi vusledek s tim od Melisine kamaradky.
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: závěrečné zkoušky

Příspěvek od Radgost »

Tu shavetku mám, dostal jsem ji před časem od mé Drahé. Oholil jsem se s tím dvakrát a vždy se řízl. Holení s tímhle udělátkem je takové neobratné.
POGO
Příspěvky: 18
Registrován: 02 dub 2009, 10:19

Re: závěrečné zkoušky

Příspěvek od POGO »

adrspach píše:Neni to britvou, ale Shavetkou (podobny britve akorat se do toho davaji pulziletky) a jinak je to dobra vymluva pro ty co nechteji holit ono popravde pokud se britvou neholi sami tak toho cviku mit moc nebudou a pak je asi vusledek s tim od Melisine kamaradky.
Tak tohle mohu potvrdit,před 14 dny jsem se bavil s kamarádkou holičkou a je pouze zakázáno používat klasickou břitvu z hygienických důvodů.
Zipíno
Příspěvky: 1005
Registrován: 23 bře 2009, 08:09
Bydliště: Velim

Re: závěrečné zkoušky

Příspěvek od Zipíno »

A co když si přinesu vlastní?
671 grains of diplomacy-.50 BMG
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: závěrečné zkoušky

Příspěvek od Radgost »

Řekl bych, že to záleží na odvaze holičky.
Ale vzhledem k tomu, že už dnes holičky nejsou navyklé na holení břitvou by to bylo spíš o tvé odvaze. :lol:
Uživatelský avatar
meliss2a
Příspěvky: 35
Registrován: 24 bře 2009, 12:09
Kontaktovat uživatele:

Re: závěrečné zkoušky

Příspěvek od meliss2a »

Ano, přesně jak tu upozornili, není to klasická břitva ale ta, do které se dávají výměnné půlžiletky. Správně se i nově nasazená půlžiletka má před zákazníkem vydezinfikovat (ostříknutím a opláchnutím pod vodou). Navíc onu břitvu drží jiným způsobem než (hádám) všichni zde na fóru - viz obrázek. (Prosím nekamenovat za kvalitu, je ilustrativní, sama jsem ho myší (!) nakreslila...)
Možná je toto držení jen o zvyku, ale tímhle způsobem jsem s břitvou téměř nemohla manipulovat.

Jak by to bylo, kdyby si pán přinesl vlastní, to nevím. Logickým uvažováním jsem dospěla k názoru, že by to mohlo projít, když je to klientova osobní břitva a nebude se tedy používat na dalšího zákazníka. Jiná otázka je, jak by to pak dopadlo - aby pánové neodcházeli na ulici nařezaní jako špekáčky, jen napíchnout a opékat :!:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
šimlhodiny: pondělí ráno, čtvrtek večer
ostatní na instantním komunikátoru ruského vydavatele
adrspach
mentor
Příspěvky: 1772
Registrován: 05 pro 2008, 21:44

Re: závěrečné zkoušky

Příspěvek od adrspach »

Nedrzi se takhle skrabka na brambory?
Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 468
Registrován: 21 lis 2008, 16:38

Re: závěrečné zkoušky

Příspěvek od Artifex »

Přesně tak, od toho asi vzniklo "oškrabat tvář"...
Odpovědět

Zpět na „Pokec o všem co za to stojí“