Který holící strojek je nejlepší?

...lidově bagry a kotvy.
Odpovědět
Uživatelský avatar
dovo
Příspěvky: 18
Registrován: 17 úno 2012, 14:48
Bydliště: Slovensko

Re: Který holící strojek je nejlepší?

Příspěvek od dovo »

Dakujem za rozmery. Momentalne je to kvoli zdraviu jediny sposob, ako si vybrat. Inak by som isiel do Viedne a urcite nieco kupil.
Nie je 34C kratsi? nassrasur.com uvadza len 84mm :) S tiahlom je velmi elegantny, len zvolit ten spravny - 38C alebo 39C.
Holenie britvou mi trva priblizne polhodinu, so sprchou maximalne 45 minut. Uzivam si to, nie je sa kam nahlit :)
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Který holící strojek je nejlepší?

Příspěvek od Slovak Boy »

Ja som nameral 72mm od dolnej casti hlavy. Od spodneho hrebena vlastne. 84mm bude asi celkova dlzka. Neprecital si ty moje udaje zle? A 90mm si videl v cisle 11,90mm. Tak mi dava logiku potom tvoja otazka. Pozri si to este raz. Ahoj Juraj
Uživatelský avatar
dovo
Příspěvky: 18
Registrován: 17 úno 2012, 14:48
Bydliště: Slovensko

Re: Který holící strojek je nejlepší?

Příspěvek od dovo »

Mas pravdu, ospravedlnujem sa. Viac som zvyknuty na označenie sirka/dlzka.
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Který holící strojek je nejlepší?

Příspěvek od Wiking »

Ted jsem zjistil, ze se tady prodavaji jen ty nahradni "hlavy" k tem strojkum.
Bud se zavrenou listou nebo s tou hrebenovitou.
1 ks stoji 12,50€ coz je dle meho nazoru OK.
Zavit je tam metricky, standartni, tudiz ty hlavy pasuji na mnoho rucek (napr. Merkury) ale i mnohe dalsi.
Krome toho si myslim, ze pro nekoho, kdo ma soustruh a kousek ocelove tycinky by nemel byt problem si takovou rucku proste utocit + dodelat ten vnitrni zavit aby se ty hlavy daly nasroubovat. Zrovna ja ale tuhle moznost nemam. :roll:
http://www.rasur-online.de/popup_image.php?pID=318
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
vormen
Příspěvky: 30
Registrován: 03 kvě 2012, 08:21

Re: Který holící strojek je nejlepší?

Příspěvek od vormen »

no to je skvělá zpráva, já bych potřeboval otevřenou lištu ke svýmu merkuru. už jsem uvažoval o dalším strojku, ale tohle by bylo výhodnější, pokud to půjde nějak objednat.
Uživatelský avatar
jaro
Příspěvky: 30
Registrován: 07 úno 2013, 09:57
Bydliště: Praha

Re: Který holící strojek je nejlepší?

Příspěvek od jaro »

Je v Praze nějaký kamenný obchod, kde se dají strojky Merkur koupit?
ggrand
Příspěvky: 125
Registrován: 05 úno 2013, 01:17

Re: Který holící strojek je nejlepší?

Příspěvek od ggrand »

jaro : Jestli ti můžu zavčasu vložit brouka do hlavy : Zvaž jestli opravdu Merkur. Po stránce zpracování je to odfláknutý výrobek. Jako Němec bych se za něj styděl( nemyslím modely Futur a Vision ). Zkus se podívat třeba po Mühle, Edwin Jagger atd.

Merkur jsem musel šmirglíkem začišťovat,aby žiletka dosedala na horní část hlavy a nekřivila se. Samozřejmě, že jsem tím načal chrom, tak uvidím, jak dobře bude držet.
Ukázka, vlevo Mühle, vpravo Merkur a v podobném duchu je zpracování i jinde:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Který holící strojek je nejlepší?

Příspěvek od Wiking »

Co je to za typ Merkuru na te fotce vpravo? A hlavne jak je stary? Kdy asi koupeny/vyrobeny?

Ja mam Merkur 23c a jaksi na nem nenachazim nejaky chyby. Kazdopadne bych ale na strojku sam nic smirglem nezacistoval, jestlize je/bylo tohle nutne, byl to pripad na reklamaci.
A jeste jsem neslysel, ze by Merkur delal s reklamaci problemy.
Kazda firma muze vyrobit a uvest do obehu zmetek, na to je treba myslet.
Pro me je dulezite, jak se pak k tomu postavi, kdyz ja jako zakaznik nejsem s necim spokojen!!

Fakt je, ze uz jsem na ruznych zahranicnich forech cetl, ze Edwin Jagger ma na rozdil od Merkura lepsi povrchovou upravu.
Tezko rict, o kolik je EJ lepsi nez Merkur. Je to mozna jak v beznem zivote, kazdy ma nejakou tu svoji oblibenou znacku.. at se jiz jedna o cokoliv.
Naposledy upravil(a) Wiking dne 11 bře 2013, 22:01, celkem upraveno 1 x.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
keyboo
Příspěvky: 75
Registrován: 27 zář 2012, 17:57
Bydliště: Tábor a okolí

Re: Který holící strojek je nejlepší?

Příspěvek od keyboo »

jaro: Koukal jsem, že Palas má možnost vyzvednutí v Praze, ale není to klasický kamenný obchod.

ggrand: A ta fotka je před nebo po zabroušení? Mám 37 a vypadá podobně, jako ta tvoje. Ale nepozoroval jsem, že by někde něco překáželo v ohnutí žiletce.
Uživatelský avatar
jaro
Příspěvky: 30
Registrován: 07 úno 2013, 09:57
Bydliště: Praha

Re: Který holící strojek je nejlepší?

Příspěvek od jaro »

Dík, vyzvednutí je OK.
Odpovědět

Zpět na „Holící strojky“