Muhle R41 2013 ?

...lidově bagry a kotvy.
Odpovědět
ggrand
Příspěvky: 125
Registrován: 05 úno 2013, 01:17

Re: Muhle R41 2013 ?

Příspěvek od ggrand »

Je to tak. Právě u 2011 se dalo nadměrně rychlému odcházení žiletek předejít menším úhlem při holení(rukojeť rovnoběžněji se zemí), takže žiletka šla víc kolmo na vousy. Je to zkrátka dané tím, že žiletka má méně kolmý úhel vůči vousům než většina strojků. Celkově žiletky v R41 víc tahají i když použiju Feather.
Uživatelský avatar
Vlcak
Donátor
Příspěvky: 533
Registrován: 21 pro 2011, 08:19
Bydliště: Olomouc

Re: Muhle R41 2013 ?

Příspěvek od Vlcak »

ggrand píše:Je to tak. Právě u 2011 se dalo nadměrně rychlému odcházení žiletek předejít menším úhlem při holení(rukojeť rovnoběžněji se zemí), takže žiletka šla víc kolmo na vousy. Je to zkrátka dané tím, že žiletka má méně kolmý úhel vůči vousům než většina strojků. Celkově žiletky v R41 víc tahají i když použiju Feather.
Musel jsem tvůj příspěvek číst 3x, než jsem zřejmě pochopil, co jsi chtěl napsat těmi více a méně kolmo a rukojeť rovnoběžněji se zemí :)
R41 2011 měla ostřejší úhel žiletky k pokožce než modifikovaná R41 2013, která jej má tupější. Pak samozřejmě více tahá a žiletka se rychleji tupí. Z tohoto důvodu bych nový R41 2013 nekupoval.
ggrand
Příspěvky: 125
Registrován: 05 úno 2013, 01:17

Re: Muhle R41 2013 ?

Příspěvek od ggrand »

Vlcak : Ne, to jsem tím nechtěl říct. Chtěl jsem říct, že díky měnšímu hornímu dílu hlavy a tím pádem více trčící žiletce je možné se s 2011 holit nepřirozeným úhlem, kdy je rukojeť téměř kolmá k obličeji. To je ale obtížnější a podle mého i z nouze ctnost, protože se potom vůbec nezapojuje spodní díl hlavy a takle to výrobce určitě nezamýšlel. U nového modelu díky většímu podložení žiletky ze shora pomocí většího horního dílu hlavy nedochází při klasické poloze/úhlu holení k takovému prohýbání žiletky, takže je klasická a výrobcem vymyšlená poloha méně dráždivá než u předchůdce.
Stačí se podívat na porovnávací obrázek, který jsem upravil. Kdyby se použil stejný úhel při holení u obou strojků, tak žiletka 2011 bude víc tlačit na pokožku, takže lze očekávat i díky tomu větší podráždění. Další postřeh je, že 2013 má větší spodní díl hlavy. To všechno má za následek ještě o něco důkladnější holení u 2011 modelu,ale taky neúměrně větší kousavost a podráždění(alespoň podle zkušeností lidí, kteří mají oba modely pohromadě).
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Muhle R41 2013 ?

Příspěvek od Slovak Boy »

Neberie ta R41 v konečnom dôsledku fúzy pod tupším uhlom, ako 34C ?
ggrand
Příspěvky: 125
Registrován: 05 úno 2013, 01:17

Re: Muhle R41 2013 ?

Příspěvek od ggrand »

Slovak Boy: Nemám 34C, ale mám R89, což nebude zas až tak vzdálené a R41 bere pod tupějším úhlem než R89.
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Muhle R41 2013 ?

Příspěvek od Slovak Boy »

Možno to je dôvod, prečo sa rýchlo tupia žiletky na R41.
Ja mam na svojej 34C podobne schovanú žiletku, ako je vidieť na tvojom pravom obrázku. Nedokážem sa s tým poriadne oholiť. Na Nemeckom fóre sa tvária strašne urazene, keď som im tam slušným spôsobom, ale predsa pohanil 34C. Vidím, že kus od kusa sú strojčeky rôzne a to sa mi nepáči. Má niekto skúsenosti s holením s takto zapusteným ostrím? Ja sa pri tom hrozne podráždim.
ggrand
Příspěvky: 125
Registrován: 05 úno 2013, 01:17

Re: Muhle R41 2013 ?

Příspěvek od ggrand »

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
Vlcak
Donátor
Příspěvky: 533
Registrován: 21 pro 2011, 08:19
Bydliště: Olomouc

Re: Muhle R41 2013 ?

Příspěvek od Vlcak »

Tak nevím jestli je inovace tvaru u modelu 2013 krokem vpřed. Ta úprava mi přijde spíš pro lidi, co jsou zvyklí holit se vícebřity různých značek, při holení používají více kratších pohybů a při holení strojek tlačí proti pokožce. Ale jelikož to je většina mužské populace, tak jdou vstříc běžným zákazníkům. Já bych si jej nekoupil. Když už se neholím břitvou ale žiletkou, tak chci více volit úhel břitu k pokožce postavením strojku, tedy břit ne tak schovaný ale více obnažený a vystrčený. Jsem spokojen s Merkur 37C.
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Muhle R41 2013 ?

Příspěvek od Slovak Boy »

Ráno som sa prvý krát holil R41 kou. Určite je to verzia 2013. Musím povedať, že skutočne je to agresívny strojček a holenie mi pripomínalo holenie bakelitovým strojčekom. Musel som sakramentsky dávať pozor, aby som nepritlačil a neťahal aj kožu.
No opatrnosť sa oplatila. Tak hladko a na dva ťahy som už dávno nebol oholený. Dokonca na oblúku brady, kde mi vždy niečo ostane tam mám ešte teraz podvečer hladkú kožu. A skúška správnosti alkoholovou Alpou dopadla bezbolestne. Podráždenie len minimálne. Oproti 37C je to aspoň zatiaľ bez zácviku náročnejší strojček. R41 je určite agresívnejšia ako 37C. Čo sa spotreby žiletiek týka, neviem ešte posúdiť. Určite ju odporúčam na dvojdňové strnisko, hoci ja sa holím denne.

A netlačiť na pílu prosím. Proti srsti vezme všetko aj s jemným dotykom. Možno je to dobrá príprava na britvu.
Vlčák má však pravdu v tom, že dlhé ťahy, ako robím s 37C som nemal odvahu zatiaľ urobiť.
petkon
Příspěvky: 71
Registrován: 27 srp 2012, 12:11

Re: Muhle R41 2013 ?

Příspěvek od petkon »

V tom je netlačit pomaloučku polehoučku potom je to strojek kterému se málo co vyrovná. Jediná jeho slabina je menší životnost žiletky.
Odpovědět

Zpět na „Holící strojky“