Seznam mydel a kremu se SILIKONEM!

Mýdla, krémy a vůbec prostředky ze kterých můžeme tvořiti mydlinky
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Seznam mydel a kremu se SILIKONEM!

Příspěvek od Vousáč »

Obelix 64 má pravdu.
Seznam těch "hodných" :lol: krémů a mýdel na holení by se hodil.
V noci slyším i vousy růst
mons
Příspěvky: 942
Registrován: 13 led 2011, 21:30
Bydliště: Praha

Re: Seznam mydel a kremu se SILIKONEM!

Příspěvek od mons »

Někde jsem zaregistroval, že roztok vodního skla se dá použít k renovaci starších krabiček na břitvy. Je tomu tak ?
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Seznam mydel a kremu se SILIKONEM!

Příspěvek od PetrS »

Ano je.
v dobách dávných když jsem byl ještě dítko školou povinné, tak jsme v pracovní výchově vyráběli papírové misky, tácky, krabičky a figurky a ty se po dohotovení impregnovaly vodním sklem. Vodní sklo bylo běžnou součástí "chemického" vybavení domácnosti.
Na2SiO3 – vodní sklo (křemičitan sodný). Patří mezi látky dráždící kůži a při zasažení oka hrozí jeho vážné poškození ovšem tehdejší přístup k ochraně zdraví byl poněkud jiný než zažívají dnešní školáci. Učitel se dětem věnoval detailně a navíc když dítěti někdo řekl, že to bolí tak mu bylo jasné, že to bolí. Vodní sklo bylo dříve používáno např. k uskladňování vajec přes zimu, jako lepidlo porcelánu, dodnes se používá ve stavebnictví (např. silikátové barvy) Dostupnost by měla být v drogerii.
8-)

to Vousáči:
vítám Tě na zdejším foru.
Noční zvuky růstu vousů a kornatění tepen musí být hrozné...
Zdravím, Petr.


Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Uživatelský avatar
relka
Příspěvky: 721
Registrován: 21 lis 2008, 17:28
Bydliště: Praha

Re: Seznam mydel a kremu se SILIKONEM!

Příspěvek od relka »

ggrand píše:silikon prostě vymýt
...Dá se, ale mě to nešlo nijak lehce. A minimálně pětkrát očistná koupel v mýdle s jelenem pomohla. Jaké to bylo trápení předtím. když na štětce padala pěna dříve nežli jsem jí pořádně stačil našlehat na tváři...toho vzteku na novou štětku...Jinak já si jí naimpregnoval vlastním přičiněním, když jsem před uvedením do provozu promýval manželčiným šamponem. Asi tak...
Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.
Odpovědět

Zpět na „Mýdla a krémy na holení“