Jak se holit bagrem ? /holicim strojkem?/

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vlcak
Donátor
Příspěvky: 533
Registrován: 21 pro 2011, 08:19
Bydliště: Olomouc

Re: Jak se holit bagrem ? /holicim strojkem?/

Příspěvek od Vlcak »

Vítej dishtowele,
i kdyby jsi zůstal u holení tímto tvým současným Merkur Futur, Barbusem a jezevčicí z DM, tak fórum splnilo svůj účel a ukázalo ti, že kvalitní holení leží jinde, než v gelu ze spreje a pěti břitech. Gratuluji k objevení cesty a požitku z holení.
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Jak se holit bagrem ? /holicim strojkem?/

Příspěvek od PetrS »

Ahoj dishtowel,
až se naučíš vychutnávat si bagr, tak nastoupí Bacilus Břitvomilus a záhy budeš popisovat první zážitky z holení Břitvou...
Zdravím, Petr.
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
dishtowel
Příspěvky: 2
Registrován: 31 říj 2012, 20:49

Re: Jak se holit bagrem ? /holicim strojkem?/

Příspěvek od dishtowel »

Díky všem.. na břitvu nevím jestli si troufnu, pořád mám z tohoto nástroje velký respekt. :) Každopádně se nebojím, že bych skončil u Barbusu - dnes jsem našel ve schránce lístek tak pomažu na poštu pro TOBS for sensitive skin, takže večer opět oholení s Futurem. :)
Naposledy upravil(a) dishtowel dne 06 lis 2012, 16:13, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Jak se holit bagrem ? /holicim strojkem?/

Příspěvek od Wiking »

Futur je jeden z nejluxusnejsich bagru ktere se daji v SRN koupit.. (kdyz nepocitam Feather, ktery je proste jen predrazeny, protoze se dovazi z Japonska)..
Hlavne ta nastavitelnost vypnuti ziletky je jiste skvela vec..
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
ondrej22
Příspěvky: 51
Registrován: 03 lis 2012, 13:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se holit bagrem ? /holicim strojkem?/

Příspěvek od ondrej22 »

Zdravím. Mám za sebou zhruba 20 oholení bagrem. Mám starou Astru 901. Nicméně stále se mi nedaří úplně konzistentní oholení. Potom co jsem vyměnil mýdlo Klar Kabinett za krém Kappus se mi daří se nepořezat, nicméně holení proti srsti do hladka není zrovna epesní zážitek, což poznávám při projetí kamencem. Nemám nikterak tvrdé vousy a v záludnějších místech krku a brady to pro mě znamená přejet dané místo více jak 3x. Pokaždé nanesu pěnu, nicméně to podráždění se tam stejně objeví. A to se pokaždé dvě minuty napařuju a stejnou dobu nechám působit krém. Žiletky mám zelené Astry. Nevím jestli to je rukama, nebo je strojek příliš agresivní. Ještě čekám až mi dojdou břitvy od Petra, ale vzhledem k tomu, jak mi to jde zatím s bagrem se jich trochu obávám.

Nicméně ke škrabce se vracet nechci, ale zážitek z holení si chci co nejcíce zpříjemnit. Doporučili byste mi přejít na jiný strojek, nebo počkat na břitvy, nebo prostě setrvat a pilovat techniku...?
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Jak se holit bagrem ? /holicim strojkem?/

Příspěvek od Slovak Boy »

Škoda, nepoznám Astru 901, ale moje skúsenosti hovoria, že aj agresívnym strojčekom sa dá oholiť bez podráždenia. Mňa viac podráždi neagresívny strojček. Mám rád niečo stredné. Moja stará Buterfly Astra je veľmi jemná a buď ma neoholí, alebo podráždi, pretože musím robiť veľa ťahov.

Predpokladám, že prípravu ovládaš. 3 minuty voda, hustá natuho vyšľahaná pena. Opatrne s vodou, inak pena nemá účinok.

Skús si kúpiť Willkinson Clasic, a trénovať s ním. Ak si sa doteraz holil škrabkou, tak máš dva návyky, ktoré pri klasickom strojčeku robia neplechu:
- myslíš si že na prvý, alebo druhý ťah je všetko preč
- máš tendenciu tlačiť, alebo prítlak a sklon ani nekontroluješ


Zabudni, že holiaci strojček ťa oholí na prvé holenie. Po nanesení peny sa hoľ najprv po srsti, alebo krížom na srsť. Na krku môžeš hneď ísť proti srsti, ale jemne a len vtedy keď sa holíš denne. Rob jemné a kŕatke ťahy. Schválne akoby hoľ ponad pokožku pri prvom holení. Hlavne keď sa neholíš denne, ale obdeň. Tým sa pri prvom ťahu nepodráždiš. Ani pri holení po srsti netlač.
Po druhom nanesení peny sa hoľ proti srsti, nemusí to byť zdola hore. Na každom mieste máš iný smer rastu fúzov. Je to aj o cviku. Na krku je smerov viac. Bradu hoľ smerom k ústam. Líca smerom k nosu, alebo očiam. Tesne okolo ohryzka hoľ smerom k ohryzku. Aj šikmo dole.
Rob vždy krátke a jemné ťahy. 1-2cm. A maximálne ťahaj tri krát jemne na jednom mieste. Každým ťahom sa posúvaj viac dopredu a dopredu. A pomaly. Musíš cítiť žiletku, ale nesmieš tlačiť. Ono to totiž hneď nebolí a máš tendenciu opakovať tahy a tlačiť. Počúvaj rezanie. Nepúšťaj si pri holení vodu ani muziku. Aby si počul holenie. Ak počuješ rezať fúzy, tak sa holíš správne. Prvé holenia sa nesnaž za každú cenu oholiť do hladka. Hlavne na krku nie. Neskôr ti na tých miestach zhrubne koža a budeš vždy hladší a hladší. Ja sa holím každé ráno. A na dve natretia. Krížom na srsť a proti srsti. Tretí náter robím už len na miesta, kde cítim nejaký zbytky fúzov a idem len veľmi jemne proti ich rastu. Kontroluj prítlak a uhol sklonu. Je to ako keď jazdíš na aute a kontroluješ spojku. Najprv sa musíš sústrediť, neskôr je to automatické. Je dôležité, aby si sa to naučil od začiatku robiť jemne a nepodráždiť sa. Ešte jedna vec. Ak máš horúcu tvár, fúzy trčia von a tebe sa zdá, že stále nie si oholený dohladka. Po umytí, vychladnutí a osušení sa ale póry stiahnu a ty máš hladkú tvár. Daj vedieť, ako si pokročil. Krátke zhrnutie: pomaly, neponáhľať sa, jemne, vedome kontrolovať prítak a sklon, tak aby si netlačil ale aby to zaberalo, používať aj sluch a nesnažiť sa o dokonalosť na prvý krát.
Naposledy upravil(a) Slovak Boy dne 28 dub 2013, 00:03, celkem upraveno 5 x.
ondrej22
Příspěvky: 51
Registrován: 03 lis 2012, 13:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se holit bagrem ? /holicim strojkem?/

Příspěvek od ondrej22 »

Díky moc za rady! Vyzkouším a dám vědět. Zatim se mi bez podráždění podařilo oholit jednou, takže to jde. Snad to vylepším...
ggrand
Příspěvky: 125
Registrován: 05 úno 2013, 01:17

Re: Jak se holit bagrem ? /holicim strojkem?/

Příspěvek od ggrand »

Přidám pár mých poznatků : kolem horního rtu se nemůžu holit proti srsti, takže se taky může stát, že někde se proti srsti holit nemůžeš. Mě v těchto místech stačí se holit kolmo na směr růstu vousů a je to do hladka. Jediný strojek, kterým jsem se bez problémů oholil proti srsti v těchto problémových místech byl Weishi. Takže dost možná je pro tebe cesta buď holit jinak v těchto místech nebo zkusit jemnější štelovatelné strojky jako Merkur Progress či starší Gillety Adjustable(slim,super,fatboy..).
ondrej22
Příspěvky: 51
Registrován: 03 lis 2012, 13:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se holit bagrem ? /holicim strojkem?/

Příspěvek od ondrej22 »

Tak jsem koukl na video o progressu a srovnal s tím svůj strojek. A nepříjde mi, že by ta Astra byla nastavena nějak agresivně. Nicméně se zkusím holit ne proti srsti, ale jakoby diagonalě na růst. Problém u mě totiž nastane až při třetí cestě, kdy se holím proti srsti. Holím se bagrem necelý měsíc, takže je možné, že pokožka ještě není zvyklá... Je to takový stálý hledání. Zatím jsem rád, že t už zvládám bez odřezků, ale k ideálnímu oholení to má ještě daleko.
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Jak se holit bagrem ? /holicim strojkem?/

Příspěvek od Slovak Boy »

Skús sa na krku neholiť proti srsti nejakú dobu.
Odpovědět

Zpět na „Všeobecně o holících strojcích a holení jimi“