Čepelky ASTRA

Vše o čepelkách
Odpovědět
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Čepelky ASTRA

Příspěvek od david_ul »

Wiking píše:Ahoj Kolego..
zhlednul jsem ty vsechny videa na youtube..
Jsou nadherny.. ale.....
Nemuzu se ubranit pojmum jako "trhlina v casoprostoru", "cervi dira" atd..
Veskere videa ktere jsem shlednul prezentuji domu davno minulou.. ac vsechny ziletky v nich prezentovane vypadaji jako kdyby teprve vcera sjely z vyrobni linky, jsem toho nazoru ze se jedna o vyrobky ktere jsou stare alespon CTVRT STOLETI....... NEJMENE!!!

Je neuveritelne jak vypadaji.. kde jsi tyhle ziletky sehnal?? Jsou v 1A stavu, jsou jako nove.. ale jsou to sberatelske rarity, ktere se jiz davno nevyrabi..
To je muj nazor..
Mylim-li se, prosim, opravte me!

Dobré ráno Wikingu,

sehnal jsem je tak, že jsem rozhlásil ve svém okolí, že sháním kvalitní žiletky, ať mi někdo pošle typ. Od kamaráda se mi ozval jeho kolega z práce. Že prý má doma několik balení starých žiletek a, že mi je rád odprodá. Tak jsem se tam zastavil. Nejprve jsme se domlouvali, jestli je můžu nafotit a natočit. Pán se moc netvářil. No řekl mi, že tedy jo,ale že je musím nejprve spočítat. Snad abych mu je neodcizil:( Tak jsem si v duchu řekl pozor. Pán je škudla. A taky, že jo. Nejprve mi řekl, že cena jednoho balení žiletek (krabička o 5x kusech žiletek) bude 50 Kč. Tak jsem mu řekl, že za tolik to nekoupím. Po dlouhém licitování jsem usmlouval cenu za krabičku 20 Kč. Takže teď doma mám:

Volně ložené. Jen plastové krabičky
Astra Superior Platinum zelené 35 kusů
Astra Superior stainless bez ceny na obalu 20 ks
Astra Superior stainless s cenou na obalu 20 ks
Excelsior Stainless Blades 16 kusů.

Tyto jsou v papírovém obalu nabo krabičce po 20 kusech.
2 x Astra Superior stainless modré 20 ks (je to papírové plato na zavěšení)
1 x Astra Superior Platinum zelené ( je to papírová krabička, kde je 20 krabiček. Tedy 100 ks žiletek).
2 x Astra Superior stainless modré 20 ks ( je to papírová krabička, kde je 20 krabiček. Tedy 100 ks žiletek).
1 x Astra Superior stainless modré 20 ks ( je to papírová krabička, kde je 20 krabiček. Tedy 100 ks žiletek). U téhle krabičky tiskárna netrefila správnou modrou. Takže se liší od ostatních. Jinak žiletky i krabička jsou stejné.

Všechny žiletky jsou originál zabalené do fólie. Na některých již povoluje lepidlo,ale stále se ještě drží. Až budu mít to srdce, tak jedno balení žiletek otevřu a nafotím.

Přidím fotky z Onedrive.
Excelsior Stainless Blades https://1drv.ms/f/s!AuxzsTO-430Bnx6_lCE0-Y2gjs_E
Astra Superior stainless modré https://1drv.ms/f/s!AuxzsTO-430BnwBTijZ1gMExM6HJ
Astra Superior Platinum https://1drv.ms/f/s!AuxzsTO-430BjgOeHHrfbw5dMIWH

No zkrátím to. Doma nadšením nikdo nejásal. Jen já:).

Měj se pěkně

David
Naposledy upravil(a) david_ul dne 30 čer 2016, 07:54, celkem upraveno 1 x.
David a jeho žiletky
Uživatelský avatar
Vlcak
Donátor
Příspěvky: 533
Registrován: 21 pro 2011, 08:19
Bydliště: Olomouc

Re: Čepelky ASTRA

Příspěvek od Vlcak »

Opravdu krásný úlovek. Balení vypadají jako by nedávno sjely z linky. Měl jsi štěstí, gratuluji.
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Čepelky ASTRA

Příspěvek od Vousáč »

Zajímalo by mne, jak to bude s funkčností.
Tedy na kolik zub času otupil ostří ? ( do zní docela dobře :lol: )
V noci slyším i vousy růst
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Čepelky ASTRA

Příspěvek od david_ul »

Vousáč píše:Zajímalo by mne, jak to bude s funkčností.
Tedy na kolik zub času otupil ostří ? ( do zní docela dobře :lol: )

Zdravím Tě Vousáči,


tak dramaticky bych to neviděl. Viděl jsem tyhle čepelky u dědy, když ještě žil a bylo tam dost lepidla. Takže čepelka se nemá kam hnout. Pokud na žiletce bude bordel tak se okorkuje. Od kamarádky jsem dostal žiletky Astra super platinum. Koupila je na Aukru. Stáří dle paragonu u holícího strojku dvacet let... a žiletky ostré a bez flíčku (dostal jsem jednu na vyzkoušení). Tedy, až na to lepidlo. Ale Já jsem to zakoupil jako spíš vzpomínku než věc na užívání. Taky tak k tomu přistupuji.


přeji Ti pěkný večer

David
David a jeho žiletky
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Čepelky ASTRA

Příspěvek od Vousáč »

Jo jo , nostalgie ta mrška jedna. Nutí nás sbírat upomínkové předměty až toho máme po půdu :lol:

Ale podle snímků mooooooc krásná vzpomínka.

Jinak díky za odpověď, kvalita se holt pozná i po létech
V noci slyším i vousy růst
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Čepelky ASTRA

Příspěvek od david_ul »

Vousáč píše:Jo jo , nostalgie ta mrška jedna. Nutí nás sbírat upomínkové předměty až toho máme po půdu :lol:

Ale podle snímků mooooooc krásná vzpomínka.

Jinak díky za odpověď, kvalita se holt pozná i po létech

Abych nebyl skrblík tak nabídnu několik balení do Vašich sbírek. Neviděl bych tyto žiletky jako běžnou věc k použití. Spíše založení do šuplíku.

Nehodlám na tom vydělávat. Za co jsem pořídil za to to přenechám dále. Udělám nějakou rozumnou nabídku.

PS: snad udělám někomu radost.



Přeji Vám všem slunečný den a ani kapku vody navíc.

David


Edit 19.3 2014

Tak jsem vyzkoušel druhou čepelku Diu Jevíčko Astra Super Stainless Excelsior (červená).
No můžu říci, že i když je jen stainless ne Platinum tak drží dobře 6 oholení a další dvě jsou již pro odvážné kluky:) Takže 8 oholení.
Dneska jsem založil novou a zkusím otáčet žiletku po každém oholení, aby se ostří tupilo stejně. Uvidíme jak to dopadne. Ale zatím jsem spokojený.

Vyzkoušel jsem Astru Superior zelenou a ta mi vydržela na dobrých 10 oholení a další asi 2-3 bylo dostatečné.
Astra Stainless modrá tak mi vydržela na dobrých 6 oholení pak jsem ji odložil.
Tyto dvě jsem neobracel.
Kolik jich je v balíčku již otupených nevím, zatím jsem rozbalil 3 balíčky a můžu říci, že zatím co jsem vytáhl tak bylo ostré. Ano voskový papír byl již vybledlý,ale pořád zalepený. Lepidlo zatím všude drží.
Dávám odkaz na dnešní fotečky z oholení. Založil jsem novou čepelku Excelsior...odkaz zde:
http://www.edisk.cz/stahni/64886/excels ... .48MB.html Soubor je bez hesla.

Při holení používám mýdlo Figaro a mýdlo Barbus v misce. Štětku mám jezevce a vepřovici ze Spokaru. Následky po holení nejsou žádné. Teď myslím jako bakterie z čepelek. Takže spokojenost.
Nakonec jen informace, že se mi zdá (nemám to proměřené), že čepelka Excelsior je pružnější a tím pádem slabší než modrá Astra. Čepelka Excelsior byla vývozní kvalita. Vozila se prý směr západ a východ. Zde byla k mání pouze jako nenávratná zápůjčka od lidí z Diu Jevíčka....
Naposledy upravil(a) david_ul dne 12 dub 2015, 09:09, celkem upraveno 1 x.
David a jeho žiletky
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Čepelky ASTRA

Příspěvek od david_ul »

Zdravím Vás přátelé ostrého řezu :)

našel jsem něco opravdu hnusného.

Čínská firma :Guangzou Jifa Enterprise

Domnívám se, že vyrábí kopie čepelek Astra Superior Stainless. Jsou balené v papírové krabičce po 20 kusech plastových krabičkách.

Přidávám odkaz na web:
http://www.ecvv.com/product/2986848.html
http://upload.ecvv.com/upload/Product/2 ... 708160.jpg

náhodou, kdyby nešel odkaz tak jsem si vyfotil stránku webu pro osobní potřebu.
http://1drv.ms/1BzqBmU
https://onedrive.live.com/redir?resid=1 ... hoto%2cpng


Podle fotek vyrábí i možné kopie čepelek Tiger.

Přátelé pozor na krabičku Astry Superior na inzertních prodejních webech přavděpodobně jsou to kopie z tého firmy.
Bohužel jsem kopie viděl i u žiletek Astra Superior platinum. Ty mají zelenou krabičku s arabským písmem.

Je to škoda, někdo nezná a koupí. Bude to špatné a už si žiletky Astra zařadí do kolonky "šmejd".

David

EDIT: 29.3. 2015
předělány odkazy.
Naposledy upravil(a) david_ul dne 29 bře 2015, 11:24, celkem upraveno 4 x.
David a jeho žiletky
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Čepelky ASTRA

Příspěvek od Wiking »

Ahoj Davide.
Diky za ty prispevky. (Skoda jen ze se nedaji primo nakliknout, ale musi se tak komplikovane stahovat.. prod je nevkladas do prispevku tak "normalne" aby to slo primo nakliknout? Je to zcela jednoduche, myslim si, a to se povazuji za pocitacoveho zacatecnika)
Je dobre, ze i nekdo jiny, (ne jen ja sam) zacina na tento palcivy problem poukazovat.

V posledni dobe zacinam pozorovat ze falsovani ziletek zacina nabirat az zrudnych rozmeru..
Problem je v tom, ze zatimco do zfalsovane kabelky Louis Vuitton dokaze zenska narvat stejne mnozstvi rtenek, sminek a jinych damskych nesmyslu jako do te originalni :lol: :lol: :lol: , v pripade zfalsovanych ziletek je oholeni s temito prakticky temer nemozne, v lepsim pripade velmi neprijemne.

Co na to poradit?
Kupovat pouze u prodejcu, kterym se da duverovat.
Popripade po domluve s nasimi moderatory se zeptat, zda by bylo vhodne zalozit tzv. "Cernou listinu" kam by Kolegove psali kde a kdy jim byly prodany padelky ziletek atd.. Tohle tvrzeni pak dolozit fotografiemi atd.. dukazy musi byt, to je jasne.
Ziletky jsou velmi citive tema.. jde o to ze nejaky novacek da do bakelitaku solidni, ziletku, poreze se, a vsem napise ze ziletka byl padelek.. coz neni pravda..
Dalsi problem takove cerne listiny je ten, ze jej muze propagandisticky obratit naruby nejaka nastrcena osoba, ktera aby poskodila konkurenci uvede lzive udaje.. konkurencni boj je silny a odehrava se kdekoliv.
Je to tezke.. co si mysli ostatni?
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Čepelky ASTRA

Příspěvek od david_ul »

Dobré ráno Wikingu,

díky za Tvůj příspěvek.
Hned Ti odpovím. Proč nedávám přímé odkazy: Protože jsem se tu hned jak jsem začal psát ptal jak je to s příspěvky. Tak mi bylo řečeno, že se musí dávat do Code. Ale také jsem uvažoval o přímém odkazu. Předělám to tedy.

Založit novou sekci na padělky:

S tím souhlasím a uvažoval jsem o tom. Psalo se to už u kopií žiletek od Czech Blades. Také bych uvělal sekci nákupů v regionech a městech. Jde mi pouze o žiletky a doplňky k holení. Myslím, že je to dobrý nápad.

Kabelka vs. žiletky:

V tom máš naprostou pravdu. Ženy jsou schopny do kabelky o velikosti 20x20 cm narvat věci jako do lodního kufru. Ale vrátím se k čepelkám. Udělat téma padělky a dávat tam jak žiletky tak i holící strojky nebo mýdla na holení. To je dobrý nápad. Je pravda, že bych tuto sekci uvítal. Alespoň člověk nenaletí na padělek. A když ano tak se může podívat na fotky jaký je originál a jak vypadá padělek. Problém je v tom, že většinou padělek je vydáván jako cizí verze žiletek. Třeba na ebay jsou Astry Platinum v papírové krabičce vydávány jako nákup Egyptské verze. Ale taková momentálně není. Natož, když je to vyráběné v Číně.
Ne, že bych chtěl být hnusný na výrobce, ale zajímalo by mě také strovnání kopie a originálu co do kvality holení a výroby. Tím neříkám, že přejdu na kopie výborné značky a kvality.

David
David a jeho žiletky
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Čepelky ASTRA

Příspěvek od Vousáč »

Davide to co tady píšeš je pravda pravdoucí, jenom by to chtělo mít i objektivní a hlavně přesné informace
přímo od výrobce.
Kde všude má výrobu, komu povolil licenční výrobu, verze obalů,autorizovaní prodejci pro daný kontinent a pod...

No nevím jestli se nám tohle podaří sehnat a teprve pak porovnávat s padělky, nebo výrobky o kterých jsme skálopevně přesvědčení, že to jsou padělky, ale pak se může ukázat na špatně zpracovaný tisk obalu, legálně
povolené výroby tchajvanské LTD s fabrikou kdesi v Grónsku :mrgreen:
V noci slyším i vousy růst
Odpovědět

Zpět na „Čepelky (žiletky)“