Wikinguv dlouhodoby TEST ZILETEK.

Vše o čepelkách
Odpovědět
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Wikinguv dlouhodoby TEST ZILETEK.

Příspěvek od david_ul »

Zdravím Tě Vousáči,

to jsi mi tedy dal klín do hlavy. Já jsem si je chtěl objednat na vyzkoušení. Už jen proto, že dle Wikinga jsou dobré a líbí se mi jejich obal. Asi jsem blázen, ale i obal u mě prodává.

Je jasné, že se asi jednalo o nějaký zmetek, který se neměl dostal mezi slušný lidi.

Tak to radši ještě tak 2 měsíce zůstanu u Aster a pak prubnu jednu krabičku. Chystám se do Prahy tak snad najdu nějakou lepší drogerku, kde najdu něco zajímavého. Neříkám, že tam koupím Bolzano žiletky....Ale na podívání. Uvažuji buď o Praze nebo do Drážďan.

To se uvidí dle počasí.

David
Naposledy upravil(a) david_ul dne 21 srp 2014, 07:22, celkem upraveno 1 x.
David a jeho žiletky
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Wikinguv dlouhodoby TEST ZILETEK.

Příspěvek od Vousáč »

Taky jsem kupoval podle recenze přečtené tady a taky podle obalu ( obal se opravdu prodal, výrobek v něm už ne ) :lol:
V témže obchodě jsem si koupil žiletky Elios, které vyrábí stejná firma co Bolzano a jsem s nimi velice spokojený.

Ale to už je popsáno o pár stránek dříve.
Nevylučuji, že tak za 4 měsíce Bolzano zkusmo koupím, třeba do té doby přijde nová várka...
V noci slyším i vousy růst
MS61
Příspěvky: 18
Registrován: 19 úno 2013, 20:34

Re: Wikinguv dlouhodoby TEST ZILETEK.

Příspěvek od MS61 »

Před pár týdny jsem koupil Bolzano, Inox a další čepelky pro testovací účely. Stejný zdroj, vy víte kde. :-) Zatím mohu potvrdit, že poslední várka Permasharp naplnila má očekávání beze zbytku. Životnost oproti Derby či Astrám minimálně dvojnásobná - a subjektivní pocit stejný jako Astry při prvním nasazení. Zatím nejlepší, co jsem měl v ruce. Ale ještě zbývá Feather, takže je kam vzhlížet. ;)

Michal

P.S. Příští kus bude asi Inox - ale zatím "turek" drží jak bejk, takže si asi počkám.
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Lord Super Stainless

Příspěvek od Wiking »

K800_IMGP6748.JPG
Lord Super Stainless

Ziletka egyptske vyroby. Baleno po 10ks v papirove krabicce.

Cena: kolem 4,-kc za 1 ks

Firma Lord vyrabi tak nepreberne mnozstvi ruznych ziletek, az si sam obcas musim polozit otazku, zda je to vubec zapotrebi aby jedna firma delala 20 druhu ziletek.... Nevim.
Kazdopadne tahle ziletka se radi mezi ty kvalitnejsi.

Muj nazor: S tohle ziletkou jsem dosahnul 7 vynikajicich oholeni, coz je pri tehle cene vskutku dobry vykon.
Tuhle ziletku muzu doporucit jako solidni.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Hadry
Příspěvky: 20
Registrován: 30 kvě 2013, 13:44

Re: Wikinguv dlouhodoby TEST ZILETEK.

Příspěvek od Hadry »

To koukám kolik lidí, stejně jako já, kupovali Bolzano kvůli pěkné krabičce :D No co, mám to v koupelně na očích, přece se nebudu dívat na něco nepěkného. No ni? No.
MS61
Příspěvky: 18
Registrován: 19 úno 2013, 20:34

Re: Wikinguv dlouhodoby TEST ZILETEK.

Příspěvek od MS61 »

Elios Inox - první žiletka z balení. Nic moc, jako by už byla tupá. Srovnal bych to se zelenou Astrou. De to, ale pokud bude slabá i výdrž, tak ji ze svého repertoáru stáhnu. :( Samozřejmě uvidíme, jak se projeví druhý/třetí kus z balení.

Už se skoro bojím otevřít další testovací kousky (Bolzano aj.).

M.
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Wikinguv dlouhodoby TEST ZILETEK.

Příspěvek od Vousáč »

Na ELIOS Inox nedám dopustit.
Tak jak jsem byl z Bolzano vyloženě otrávený a trochu nejistě jsem otevíral balíček ELIOS a ty mně mile překvapily.
Zrovna teď jednu používám, zatím 7 super oholení a nevypadá, že hned tak odejde. ;)

Zjistil jsem ale, že při používání strojku od Wilkinsona ( ten plast-kov za cca 75Kč) bylo třetí oholení už takové mírně nedostatečné,
nebo spíše něco tam už nebylo to pravé. Odjížděl jsem na chatu a tak jsem žiletku Elios přendal do motýlkového holícího strojku
Astra 901( který už mám roky ale díky těmto stránkám jsem se sním naučil teprve teď dobře holit) protože je v krabičce kam se vleze spousta
propriet k holení na cesty.
Byl jsem v šoku :o jak čtvrté holení ELIOSEM bylo zase suprovní - nevím čím to je, jestli lepším holícím strojkem, nebo jiným úhlem žiletky v něm, ale s Astrou 901 jsem dokončil dneska 7-mé oholení. :)

Ale jak píšeš, že hned první oholení nic moc, mám strach aby se neopakovala historie s Bolzánem ( špatná série a pod ...)
V noci slyším i vousy růst
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Wikinguv dlouhodoby TEST ZILETEK.

Příspěvek od Vousáč »

Takže s ELIOS Inox celkově 12 suprovních oholení. :P

Další dvě, tedy 14 a 15-nácté už nemají tu ostrost a musel jsem trochu přitlačit a více krát se vrátit na jedno místo.
Tuhle žiletku definitivně odkládám k věčnému odpočinku ...


Tomu, kdo se holí co dva dny, balíček 10 ks Elios Inox vydrží na 10 měsíců a při troše snahy i na celý rok !
No nekupte to... :P
V noci slyším i vousy růst
MS61
Příspěvky: 18
Registrován: 19 úno 2013, 20:34

Re: Wikinguv dlouhodoby TEST ZILETEK.

Příspěvek od MS61 »

U mě bohužel ne... Elios Inox - 2,3 nepříjemného oholení. Na začátku třetího holení letěla do koše. :evil: Po ruce byla Derby a všechno bylo v pořádku. Uznávám, že musím vyzkoušet i další kousky z balení. K mé (ne)cti nutno poznamenat, že:
a) používám strojek vhodný spíš pro ostřejší žiletky a s rychlým "opotřebením" čepelek (Mühle R107)
b) nemám pořád ještě vypilovanou techniku a bojuji se zlozvyky vícebřitů
c) preferuju precizní výsledek i za cenu podráždění a "přeholování"
Ovšem to nic nemění na tristním výsledku. Derby či zelená Astra vydržely déle a nebyly tupé od samého začátku. Těším se na další testovací kousky, nejspíš dám ještě jednou šanci Inoxu. Na řadě je pak Bolzano. :mrgreen:

M.

P.S. I když mám stěží poloviční životnost žiletek oproti Wikingovi, pořád to stojí za to. Dokonce i finančně. ;) A navíc je to docela zábava, že?
ggrand
Příspěvky: 125
Registrován: 05 úno 2013, 01:17

Re: Wikinguv dlouhodoby TEST ZILETEK.

Příspěvek od ggrand »

MS61 : Mně teda Mühle R89(107 s jinou ručkou) veme naprosto jakoukoliv žiletku, ale za v R41 tupější žiletky skutečně nefungují ani nové.
Odpovědět

Zpět na „Čepelky (žiletky)“