Wikinguv dlouhodoby TEST ZILETEK.

Vše o čepelkách
Odpovědět
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Wikinguv dlouhodoby TEST ZILETEK.

Příspěvek od Wiking »

Ja uz jsem to nekde drive napsal, ale nebot to pozaduji za velmi dulezite, napisu to jeste 1x!.

Osobne jsem toho nazoru, ze ne vsechny ziletky jsou vhodne do vsech strojku.. to myslim zcela vazne.
Je dulezite najit si zvoji oblibenou kombinaci "ziletka x strojek" a u toho zustat.
Nektere strojky maji skutecne z nepochopitelnych duvodu takovy uhel ulozeni ziletky, ze se proste rychle ztupi.
Proto je treba mit na pameti, ze to neni zadny nesmysl, kdyz ziletka v jednom strojku vydrzi jen 2 oholeni, ale v druhem treba 7 oholeni.


Ja osobne mam jen 2 strojky, ale pouzivam jen 1, Merkur 23c. Jsou zajiste jine a asi i lepsi strojky, ale ja jsem s nim zcela spokojen. Uz zhruba vim, co je to takovy ten standart, kolik by mela ziletka vydrzet, (Derby = 5-7 oholeni) a dle toho posuzuju vsechny jine.
Osobne povazuji ziletky Derby za nejlepsi v pomeru cena/vykon, a tak uz jine ziletky prakticky nekupuji, maximalne tak 1 krabicku na otestovani, a to se jeste s nekym podelim napul..
Problem je ze to testovani ziletek je silene dlouhodoba zalezitost, kdyz se clovek u toho jeste holi Britvou, je to otazka mnoha tydnu otestovat 1 ziletku.. :lol:
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
maxipes
Příspěvky: 6
Registrován: 23 kvě 2013, 12:44

Re: Wikinguv dlouhodoby TEST ZILETEK.

Příspěvek od maxipes »

Mozem potvrdit negativnu skusenost s Bolzanami. 2x a dost. Uz prve oholenie bolo neprijemne. Ziletka drhla - neklzala, ale aspon som sa oholil. Druhe holenie bolo uz dost nahrubo a krvave. Pri tretom som menil za behu ziletku, pretoze som mal pocit, ako by som sa suchal hlinikovym plieskom nabrusenym o obrubnik. Kupoval som ich asi pred mesiacom. Aj Wilkinsony z Tesca su lepsie.
Vousáč píše:
Tak na téhle adrese jsem kupoval Bolzana někdy v polovině Května.
A jestli se nemýlím v některém předešlém příspěvku Hadry tvrdí, že v tu dobu je na stejném e-shopu kupoval i on.

S jinými žiletkami, které jsem ve stejnou dobu koupil nebyly problémy, takže to beru jako docela citelnou zkušenost
pro můj obličej :oops: a možná jako náhodu, která se stává jednou za deset let ... :lol:
Uživatelský avatar
Pedrosjan
Příspěvky: 301
Registrován: 04 čer 2011, 22:34
Bydliště: České Budějovice

Re: Wikinguv dlouhodoby TEST ZILETEK.

Příspěvek od Pedrosjan »

Použiji kus citace Vousáče.. 8-) -No já nevím, žiletky Bolzano jsem si koupil nedávno a hodně mne zklamaly.
Buď špatná várka, nebo hodně tupé. Z balíčku 5 ks jsem použil 2.První žiletka dost hrozná
hned po oholení jsem jí vyhodil.
Po čtyřech oholeních Astrou jsem opět sáhl po Bolzanu a opakovalo se to samé, žiletka po vousech drhla a jako by se
zasekávala, přitom obličej napařený cca 3min., mýdlo Arco super našlehané.
Zkrátka v polovině obličeje jsem Bolzáno zahodil a po páté se oholil Astrou (modrou) i když už začínala taky tahat, ale
tu hrůzu od Bolzana překonala s obrovským nadhledem. :oops:
Můj názor:no co to je ty v..e! :evil: :o Zrovna jsem se oholil žiletko Bolzano,zřejmě ze stejné várky co zde kolegové píšete a hrozný... :x Kam se podělo staré dobré Bolzáno které jsem získal na vyzkoušení od kolegy Wikinga před časem..,toto je děs...Pro mně osobně to vystihuje rým-když napsal recenzi opět kolega Ludva Wiking tenkrát o čepelkách Bic-nikdy více radši kulku do palice,já snad přidám jen-Bolzáno,Bolzáno,holíš velmi pramálo... :cry: .Přitom si pamatuji že to tenkrát ta pravá várka byla lahoda.. 8-) Všechny co tu zpomínáte..Astry,Shark,já nevím Derby atd..,ty všem to je jak nebe a dudy.. :?
MERKUR Solingen - 37 001
Uživatelský avatar
vates321
Příspěvky: 38
Registrován: 01 srp 2010, 13:53

Re: Personna Platinum

Příspěvek od vates321 »

Wiking píše:Personna Platinum

Puvodne jsem chtel napsat "Anglicka ziletka" ale firma Personna, ac puvodne skutecne anglicka ma sidlo i v USA, a ziletky si nechava vyrabet (proslycha se) nekde na blizkem vychode.
Proto se tedy zdrzim detektivni prace a nebudu stourat do internich politickych vztahu firmy Personna Int.
Fakt je, ze v Evrope je tahle ziletka sehnatelna jen pres e-bay od anglickych popr. americkych prodejcu, v kamennych obchodech se normalne neprodava.
Tak se mi podařilo objevit žiletky Personna v lokálním supermarketu Mercadona. Původně jsem netušil, co je to zač, ale zaujal mě jejich původ - Made in Israel. Tak jsem hledal zde na fóru, až jsem narazil na tohle vlákno. Prodávají se po 10 kusech, s cenou circa 2,25 EUR. Přikládám fotky, které jsem si vypůjčil z fóra Afeitado Clásico http://www.afeitadoclasico.com/foro/-t1107.html

Osobně jsem se s nimi několikrát holil a můžu potvrdit, že to byla poměrně příjemná záležitost, která nijak nevybočovala z mých zvyků (normálně používám Astra Platinum). Každopádně počet holení si nepamatuji.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Zavři oči brouku ... a fik!
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: Feather Hi-Stainless

Příspěvek od Radgost »

Wiking píše:
K640_Feather.JPG
Feather Hi-Stainless

Ano, Gentemani, to je skutecne ona!
Prava japonska Feather ziletka, vsemi jednoznacne uznavana jako nejostrejsi ziletka sveta. To nejlepsi, co Vas ve svete ziletek muze potkat je skutecne tohle Ferrari mezi ziletkama.

Tahle ziletka se vyrabi ve 2 verzich, ktere se ale lisi jen potiskem na krabicce, jedna je ta exportni verze (viz muj obrazek nahore) a druha je ta domaci verze v bilocerne krabicce>
http://www.heldenlounge.de/out/pictures ... _1fach.jpg

Tvrzeni nekterych lidi ze tahle ziletka je nebezpecna tim jak je silene ostra a tim je nevhodna pro zacatecniky atd.. tak s tim nemuzu souhlasit. Samozrejme ze tahle ziletka je velice ostra/nejostrejsi, ale nevidim zady duvod pro by se s ni mel holit jen ten kdo se uz leta holi bagrem.

Cena: kolem 10kc za 1 ks je zcela umerna kvalite a ve srovnani a prepocitani cena/vykon je vlastne prakticky levnejsi nez bezne ziletky z ceskych kamennych obchodu! Nad tim je treba se zamyslet!

Muj nazor: Z duvodu 100% objektivity pisu tenhle test az po druhem otestovani ziletky.
20 excelentnich oholeni s touhle ziletkou neni zadny problem. Par dalsich oholeni (po tech 20) pro mene narocne muze taky nejsou nejak neprijemna, a tak povazuji i 25 oholeni za zcela realnou skutecnost, stejne tak jako ze se nekdo s jemnejsimi vousy s ni oholi i 30x. To uz je ale asi skutecne maximum.
Po debatach se znalci z oboru metalurgie atd mi bylo receno ze tahle ziletka je vyrobena z velmi kvalitniho materialu ktery se proste tak rychle netupi. Samotne naostreni je pry mene dulezite, kvalita materialu je dulezitejsi.

Vam vsem muzu tuhle ziletku co nejlepe doporucit, je opravdu fantasticka.
Dlouha staleti zkusenosti mistru ze zeme vychazejiciho slunce ted muzete vychutnat ve svem bagru i vy.
Ehm, konečně jsem se dostal k vyzkoušení této žiletky a mé pocity jsou poněkud rozporuplné.
Očekával jsem perfektní oholení a řádnou výdrž v počtu oholení.
Po oholení se postupně třemi těmito žiletkami shledávám její výdrž někde mezu modrou a zelenou Astrou. :?
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Wikinguv dlouhodoby TEST ZILETEK.

Příspěvek od Vousáč »

Přijde na to odkud ta žiletka pochází ( je pravá ?), jak dlouho a za jakých podmínek byla skladována
a v neposlední řadě jakým strojkem se holilo ?

-------------------------------------------------------------------------------------------------
Poznámka pod čarou.
Měsíc zpátky jsem si pořídil holící strojek Fatip Piccolo a dneska jsem vyhodil
žiletku Shark po 12 oholení, protože se mi zdála tupá a mám jich koupených 5 balíčků - není důvod šetřit :P
Takových oholení bych předtím s Astrou 901 nebyl schopen dosáhnout ani náhodou (Prům. cca 6x)
a s plasťákem od Wilkinsona snad 3x.
V noci slyším i vousy růst
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: Wikinguv dlouhodoby TEST ZILETEK.

Příspěvek od Radgost »

Ano, žiletka je pravá a není příliš stará. Holil jsem se strojkem ve kterém používám astry, takže je to takový můj etalon kvality.

P.S. O žiletkách téhle značky vytvořím samostatné vlákno.
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Wikinguv dlouhodoby TEST ZILETEK.

Příspěvek od Wiking »

Kolega Vousac ma 100% pravdu, jiz to bylo nekolikrate receno, jsou stovky holicich strojku, nektere novejsi, nektere starsi atd.. kazdopadne tim nechci rici ze vsechny stare stoji za houby, muj otec si v 70tych letech koupil v Tuzexu Gilette Fatboy Adjustable (Foto: http://www.bruceonshaving.com/wp-conten ... -razor.jpg )
Kdyz pominu ze mu to funguje uz temer 40 let bez poruchy, tak mu tam predevsim nektere ziletky vydrzi at neobvykle dlouho, dele nez me v Merkuru 23c :!: :!:

Mam ale pocit, ze nekteri vyrobci si s vyvojem svych strojku a s geometriii v nich ulozene ziletky nejak nedali moc prace, udelali prototyp, vyzkouseli ze to holi a slo se do vyroby.
Jini mozna udelali vice prototypu a zkouseli i trvanlivost ziletky.. co ja vim.. nechci zde psat nejake konspiracni teorie

S Kolegou Radgostem nemuzu ohledne ziletek Feather souhlasit, me vydrzi zhruba 2x dele nez Astry
Astry me vydrzi 5-6-7 oholeni (zelena o trochu vic nez modra), Feather 17-20 oholeni, to uz celkem rozdil je.
Podotknu!: Testovano dlouhodobe, ne jen na 1ks!!
Odborne bych napsal, ze POCATECNI OSTROST Feather je o trochu lepsi nez u Aster, ale mnohem rozdilnejsi je tedy mnou zminovana VYDRZ do ztupeni.

@Kolego Radgoste: Mam dotaz, v tom Tvem strojku ktery pouzivas, vydrzely tam nektere ziletky dele nez Feather? Popr. poznal jsi nejake vetsi rozdily mezi ruznymy druhy ziletek?
@Kolego Vousaci: Shark je levna egyptska ziletka, a je to moje oblibena ziletka, nebot i pres nizkou cenu je velmi SOLIDNI.
12 oholeni je uctyhodny vykon, gratuluji. Tolik jsem nezvladl ani ja.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Wikinguv dlouhodoby TEST ZILETEK.

Příspěvek od Vousáč »

Šlo o malý test, jak dlouho se vydržím s jednou žiletkou holit, ale tak aby to ještě bylo
holení a ne drhnutí.
Od 8 holení jsem musel při holení proti vousům opakovat tahy 2 i 3x aby po
nanesení kolínské a odeznění alkoholového desinfekčního stavu :oops: , byla tvář hladká.
Ale při 12 holení jsem konstatoval, že jsem na hranici jakes takes pohodlného holení
a vzhledem k tomu, že jsem musel na strojek tlačit, tak jsem si řekl, že je to tak akorát co se ještě dá snést.
Navíc přibyly dva krvavé šrámy na bradě, známka to, že žiletka má své nejlepší dny za sebou...
Teď bych se už dostával na úroveň čerstvě rozbaleného Bolzana - a to nechci znovu zažít ani náhodou. :mrgreen:
V noci slyším i vousy růst
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Treet Platinum

Příspěvek od Wiking »

K640_treet.JPG
Treet Platinum Super Stainless

Ziletka pakistanske vyroby.
Vyrobce: http://www.treetonline.com/blades.php

Cena v Evrope: od 2,50kc / ks. V Pakistanu samotnem se samozrejme bude jednat o halerove polozky ;)

Pri oznaceni "pakistanska ziletka" si jiste mnozi z nas s usklebkem predstavi nejaky hrozny produkt, ale zde konkretne u tehle ziletky musim rici, ze nepravem! Jiz jsem nejake pakistanske ziletky mel, a tahle byla skutecne ze vsech nejlepsi.

Pocatecni ostrost sice o trosku (ale opravdu ne o moc!) horsi nez u zelene Astry nebo Derby, ale zato docela solidni vydrz.
Muj nazor: Celkem solidni, dukladna ziletka. Na pakistansky produkt opravdu "velmi dobra"
S touhle zletkou jsem dosahnul 7 oholeni, snad by se jich dalo zvladnout i o 2-3 vice.

Kazdopadne doporucim alespon vyzkouset!
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Odpovědět

Zpět na „Čepelky (žiletky)“