Začátečnické otázky a pomoc při výběru břitev

Všeobecné dotazy na břitvy
Odpovědět
jimirek
Donátor
Příspěvky: 105
Registrován: 21 črc 2013, 21:14
Bydliště: Ostrava

Re: Začátečnické otázky a pomoc při výběru břitev

Příspěvek od jimirek »

Tretten píše:Ahoj všichni,
tak jsem se také rozhodl zkusit holení břitvou. Rád bych do začátku něco levného, kdyby to nebylo nic pro mě, však to znáte.. :)
Co říkáte na tuto břitvu? Snad je z těch fotek něco poznat. Počítám s tím, že bych si ji nechal nabrousit, atd..
http://aukro.cz/1245-327-britva-s-pouzd ... 93541.html
Díky za rady!
Tak Panicka skoncila za vyvolavaci cenu u mne, jsem tuze zvedav co dorazi v realu. Uvidime.
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Začátečnické otázky a pomoc při výběru břitev

Příspěvek od Wiking »

Neni-li o nejaky produkt zajem, muze to mit obvykle svoje duvody.
Obvykle se Britvy vydrazuji mezi nekolika zajemci a par sekund pred koncem aukce je to mnohdy velmi zajimave.
Jsi-li vsak jediny kdo nakupoval, tak je na tom neco divneho.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
jimirek
Donátor
Příspěvky: 105
Registrován: 21 črc 2013, 21:14
Bydliště: Ostrava

Re: Začátečnické otázky a pomoc při výběru břitev

Příspěvek od jimirek »

Je mi to jasny, ale o tech 117,- i s postovnym nezchudnu a jako pripadny bonus na bebicko je tam ten pamatecni futralek, za 14 dni jak dorazim z toulek tak ji zkouknu laickym okem, pak sem dam fotky a uvidime co na to povi zdejsi Britevnici. Nechci spekulovat, ale ty fotky jsou dost chude a jestli prodejce nedodal pripadnym zajemcum jine navic tak i to muze byt duvod k nezajmu. 8-)
jimirek
Donátor
Příspěvky: 105
Registrován: 21 črc 2013, 21:14
Bydliště: Ostrava

Re: Začátečnické otázky a pomoc při výběru břitev

Příspěvek od jimirek »

Tak po konzultaci s Mistrem skoncila Dama zatim doma na pokusy se zacatecnickym brousenim a na odbornou kuru sla jina, nu coz, ne vse se vzdy podari.

Stejne by me ale zajimalo, zda se da u Britvy laicky poznat, ze byla urcena k holeni jine osoby, pri toulkach po vetesnictvich by se mi to mohlo docela hodit
a odpoved na tuto otazku hledam zatim na foru marne.

Jeste bych mel jeden dotaz, objednal jsem u Jana keramicke kameny a docetl jsem se na foru, ze nejsou vhodne pro zacatecnika, samo si je necham,
protoze kdyz nic, tak budu mit doma alespon ostre noze, ale nasel jsem na Amazone kameny od Nortona

Norton-Waterstone-Starter-Kit-flattening ,
Norton-39868-Oil-Stone-Starter a
Norton-Japanese-Style-Combination-Waterstone-8-Inch
a ted babo rad. Vedel by pls nekdo, co vzit a doporucil ? Ja bych to videl na tu prvni volbu.

Dik za odpovedi
Uživatelský avatar
Ivánek
Příspěvky: 268
Registrován: 08 bře 2012, 19:45

Re: Začátečnické otázky a pomoc při výběru břitev

Příspěvek od Ivánek »

Já bych nad Aukrovkou nelámal hůl. U krčku je už trochu více ubroušená, ale zkusit si na ni postavit nový břit a nabrousit ji, proč ne. První oholení asi nebude stát za moc, ale jednak se člověk oholí nástrojem, který si připravil sám, jednak, až se oholí Kráskou od Mistra, pak teprve pozná ten rozdíl a bude si Mistrovy práce o to víc vážit.
Zipíno
Příspěvky: 1005
Registrován: 23 bře 2009, 08:09
Bydliště: Velim

Re: Začátečnické otázky a pomoc při výběru břitev

Příspěvek od Zipíno »

To jimirek:
Ta první sestava je sice hezká, ale sám prodejce píše, že není ůplně rovný ten rovnací kámen. Navíc kombi kameny nejdou postavit na bok, aby jsi mohl nabrousit slušně i ohnuté nebo zkroucené Břitvy!
Olejová sada je nezajímavá tím, že je olejová a navíc tam nejsou zrovna nejvhodnější kameny. Ta by byla tak na dláta, hoblíky a pod.
Ten třetí kámen je dobrý, ale poze na dokonale rovné čepele, jinak bude dělat nerovnoměrnou fazetku, viz první komentář.
671 grains of diplomacy-.50 BMG
adrspach
mentor
Příspěvky: 1772
Registrován: 05 pro 2008, 21:44

Re: Začátečnické otázky a pomoc při výběru břitev

Příspěvek od adrspach »

Ta vodni sada (prvni) je to nejlepsi pro zactecnika. Ale nevim jestli ti ji poslou mimo USA. Jinak vim ze jeden z kolegu si to nechal poslat zalevno ne letecky/express a jelikoz mu to poslali ze skladu v Belgii tak to sice trvalo o par dnu dyl ale celnici meli smulu.
adrspach
mentor
Příspěvky: 1772
Registrován: 05 pro 2008, 21:44

Re: Začátečnické otázky a pomoc při výběru břitev

Příspěvek od adrspach »

Zipíno píše:To jimirek:
Ta první sestava je sice hezká, ale sám prodejce píše, že není ůplně rovný ten rovnací kámen. Navíc kombi kameny nejdou postavit na bok, aby jsi mohl nabrousit slušně i ohnuté nebo zkroucené Břitvy!
Olejová sada je nezajímavá tím, že je olejová a navíc tam nejsou zrovna nejvhodnější kameny. Ta by byla tak na dláta, hoblíky a pod.
Ten třetí kámen je dobrý, ale poze na dokonale rovné čepele, jinak bude dělat nerovnoměrnou fazetku, viz první komentář.
Sice ten orovnavaci kamen stoji za backoru, ale cena za ten zbytek je spickova. Ty kameny se daji orovnat na desce pod vodou se smirglem anebo sypanym gritem aby to bylo rovny. Jinak pro zacatecnika co neumi jeste tahnout ani na sirokym kamenu bych nedoporucil zacinat na hrane. Az se nauci zaklad tak uz si muze usoudit sam jestli se budto nauci brousit vysmaty britvy na plose anebo si poridi specializovane kameny na tento ucel.
jimirek
Donátor
Příspěvky: 105
Registrován: 21 črc 2013, 21:14
Bydliště: Ostrava

Re: Začátečnické otázky a pomoc při výběru břitev

Příspěvek od jimirek »

díky moc všem za názory, mám zase o čem přemýšlet, nechám si to projít hlavou a uvidíme .. :lol:
BJBailey
Příspěvky: 3
Registrován: 18 srp 2013, 14:44

Re: Začátečnické otázky a pomoc při výběru břitev

Příspěvek od BJBailey »

Zdravím opravdové muže,
rád bych začal s břivou a jako mnoho lidí předemnou, nemohu si dovolit ihned investovat velké peníze. Zajímalo by mne, co říkáte na "břitvy" na vkládací žiletky?
A jestli by bylo vhodnější koupit například Gold Dollar na ebay a nechat si ho zde, nějakým profesionálem naostřit, seřídit, uvést do použitelného stavu či toto samé zkusit s nějakým "starým kouskem" z aukra? Vaše zkušenosti? Fórum pročítám, ale je zde toho mraky, za otázky co byly tisíckrát položeny se omlouvám, postupně snad vše dohledám, čas je neuprosný.
Odpovědět

Zpět na „Břitvy“