Který holící strojek je nejlepší?

...lidově bagry a kotvy.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Který holící strojek je nejlepší?

Příspěvek od Wiking »

Pokud vim, kamenne obchody s temito vecmi v Praze jsou. Snad nekdo mistni poradi a doda konkretni adresu.
Merkur 23C mam a nemuzu na nej rict pul spatneho slova.
Holim se denne, takze v tom je optimalni. Jednou jsem byl nemocny a 4 dny se neholil, a i potom to bral uplne v pohode.
Ty strojky s otevrenou, hrebenovou listou jsou pro muze, kteri se holi opravdu jen 1x tydne. Myslim ze 25 C je ten priklad.
to je tenhle: http://www.rasierwerk.de/out/pictures/m ... /13941.jpg
Ale samozrejme se s tim da holit i obden, vse je o zvyku.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
ggrand
Příspěvky: 125
Registrován: 05 úno 2013, 01:17

Re: Který holící strojek je nejlepší?

Příspěvek od ggrand »

Kdepak, zrovna 25c je přikladem jednoho z nejméně agresivních strojků s hraběma, čili je určen i na každý den. Rozhodně je těžší se s ním říznout než s Mühle R89,což je o něco jemnější konkurent 23/34C. Je to dáno jeho konstrukcí, kdy pod žiletkou není žádné volné místo a celkově žiletka ze strojku moc netrčí. Stačí si srovnat přiložené foto a je hned jasné, který umí pokousat(vpravo 25C, vlevo R89).
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Který holící strojek je nejlepší?

Příspěvek od Vousáč »

Holících strojků není nikdy dost a tak se i já začínám dívat po nějakém novém ;)

Co říkáte na Japonský holící strojek Feather Popular ?

Má sním někdo zkušenosti ?
V noci slyším i vousy růst
tritrek
Příspěvky: 46
Registrován: 12 zář 2011, 09:33
Bydliště: Slovensko

Re: Který holící strojek je nejlepší?

Příspěvek od tritrek »

Vousáč píše:Holících strojků není nikdy dost a tak se i já začínám dívat po nějakém novém ;)
Co říkáte na Japonský holící strojek Feather Popular ?
Má sním někdo zkušenosti ?
Pokiaľ viem, nie je to nič výnimočné. Ak by som šiel do Feather-u, tak do All Stainless. Ak ale potrebuješ DE strojček na cestovanie a chceš nový, tak je to +- novodobá kopia Gillette Slim Twist-u.

ggrand to tu testoval
dedek
Příspěvky: 151
Registrován: 04 pro 2011, 16:36

Re: Který holící strojek je nejlepší?

Příspěvek od dedek »

Cenový rozdíl mezi nerezovým Feather a Feather Popular je v řádu korun 1000.
Pokud Vás zajímá Feather-Popular, pak odkazuji na vynikající uživatelskou recenzi kolegy "ggrand",ze dne 9.srpna
tohoto roku - Levné strojky........
břítva, dýmka a žena se nepůjčují
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Který holící strojek je nejlepší?

Příspěvek od Vousáč »

Recenzi jsem četl, jenom jsem na ní pozapomněl ... :roll:

Ale i tak, pokud by se našel někdo další kdo má zkušenost - tak sem s ní.
V noci slyším i vousy růst
ggrand
Příspěvky: 125
Registrován: 05 úno 2013, 01:17

Re: Který holící strojek je nejlepší?

Příspěvek od ggrand »

dedek : Kéžby. Feather Popular se dá koupit kolem 400 Kč. Nerez Feather kolem 4500 Kč či spíš víc.
dedek
Příspěvky: 151
Registrován: 04 pro 2011, 16:36

Re: Který holící strojek je nejlepší?

Příspěvek od dedek »

pro kolegu ggranda,
asi jsme si nerozuměli. Psal jsem o číselném řádu, nikoli o konkrétní ceně. Feather s podstavcem jsem viděl i za cenu 220 éček.
V té souvislosti mě napadá a to je k diskuzi pro širokou věřejnost slovutných kolegů, zda by nebylo užitečné vytvořit samostatné téma " Uživatelská recenze holících strojků". Na napsanou recenzi pro přehlednost by nebylo dobré odpovídat souhlasnou, či nesouhlasnou diskuzí, ale např. recenzí svojí.
O strojcích Merkur bylo napsáno již dost, ale co jiné známé, či neznámé značky? Určitě by to pomohlo leckterým z nás anebo začínájícím kolegům.
Mně by například zajímala recenze z delšího užívání právě nerezového Featheru, popřípadě Edwina Jaggera.
břítva, dýmka a žena se nepůjčují
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: Který holící strojek je nejlepší?

Příspěvek od Radgost »

Tak jsem dnes ráno po několika letech vytáhl bagr a jal se holit. Úplně jsem zapomněl jak je žiletka v bagru oproti břitvě agresivní. Žiletka řeže vše co jí přijde do cesty.
adrspach
mentor
Příspěvky: 1772
Registrován: 05 pro 2008, 21:44

Re: Který holící strojek je nejlepší?

Příspěvek od adrspach »

Takze uz ses zase bez nohy?
Odpovědět

Zpět na „Holící strojky“