Obchody s britvami v praze

Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Obchody s britvami v praze

Příspěvek od PetrS »

Nejmladší co se tu holí a ještě nemá vousy ale Břitvou už vládne a má cca 6 roků a jsou tu i mladší Břitevníčci. Jinak je tu rozsah v celé škále věku a přesto jsme všichni gentlemani co si umí krásně hrát.....
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
gilhad
Donátor
Příspěvky: 71
Registrován: 26 pro 2011, 00:21

Re: Obchody s britvami v praze

Příspěvek od gilhad »

Jinak vážně můžu doporučit ty řemeny od PetraS, koupil jsem si ty na dřevě a jedním slovem paráda.

(Jinak teď jsem nakoupil pár Břitev z druhé ruky velni levně a věřím, že také časem budou pěkně sloužit - viewtopic.php?p=15781#p15781
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Obchody s britvami v praze

Příspěvek od PetrS »

Jsem rád, že Ti řemeny slouží k plné spokojenosti.
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
ater
mistr brusič
Příspěvky: 832
Registrován: 10 lis 2011, 22:39

Re: Obchody s britvami v praze

Příspěvek od ater »

Ahoj,

Kamui: jestli jsi břitvu ještě nedržel v ruce tak si určitě zajdi někam osobně vybrat nebo alespoň se kouknout na to co jsi si vybral. Získáš představu o velikosti, uvidíš barvy z první ruky, šáhneš si. Je to skoro jako s bota - ideální zkusit. :-)

Základní terminologii načteš zde: http://britva.cz/zakladni_nazvoslovi.html

------------------------------------------------------------------------------

relka: Pokud jde o nové Pumy tak mi za poslední dva měsíce prošly rukama 3 ze současné produkce (ani jedna speciál, 2ks 5/8 střenky dřevo, 1ks 6/8 střenky paroží) a byl jsem zklamaný až smutný, protože mam staré Pumy rád (i když jejich nabroušení trvá dlouho). Když pominu mírné nepřesnosti ve výbrusu (liší se kus od kusu) tak nemají vroubkovaný krček a materiál není "BEST PUMA-STEEL". Hrozně mi připomínají levnější DOVO. Nejsou špatné, ale do výšin bych je nevyzdvyhoval. Možná máš jinou zkušenost ... rád si přečtu.
Uživatelský avatar
relka
Příspěvky: 721
Registrován: 21 lis 2008, 17:28
Bydliště: Praha

Re: Obchody s britvami v praze

Příspěvek od relka »

ater píše:do výšin
..Nemyslel jsem vyzdvihovat PUMU do výšin ani jí doporučovat...jen je to konstatování cen mezi Břitvami na trhu a nastínění toho co v daném obchodě nabízejí. Také doporučuju začít s levnější a rozhlížet kam dál až po zvládnutí základů....Osobně mám Pumu jednu, z druhé ruky, ale novou. Ani v mém případě se nadšení nekonalo. Řadím jí mezi pohledově velmi hezkou..užitnými vlastnostmi ale mírně pod základní DOVO INOX za cenu poloviční...asi tak.
Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.
Kamui
Příspěvky: 6
Registrován: 13 úno 2012, 18:26
Bydliště: praha

Re: Obchody s britvami v praze

Příspěvek od Kamui »

[quote="ater"]Ahoj,

...: jestli jsi břitvu ještě nedržel v ruce tak si určitě zajdi někam osobně vybrat nebo alespoň se kouknout na to co jsi si vybral. Získáš představu o velikosti, uvidíš barvy z první ruky, šáhneš si. Je to skoro jako s bota - ideální zkusit. :-)

Diki moc Ater za tu strankuprohledl jsem si ji je vazne zaujmava a ohladom toho co si napsal verim tomu ze mas pravdu ale zial bohu co mam vybrate tie dve znacky od tych britiev tak ich nejak nemozem najt nikde abych si je skusil anebo pozrel celkovo jak vypadaji v plny krase nebo i ve vaze ale ja si verim ze to bude dobry vyber jak si jich nevydel tak ich najdes na zaciatku tejto temy.
JInak dekuji i druhemu kolegovi britevnikovi ktory tu hodil odkaz na tie britvy vo vetesnictve ale zial neviem kde to je :D ale v praze asi tazko hhe i tak dekuji
gilhad
Donátor
Příspěvky: 71
Registrován: 26 pro 2011, 00:21

Re: Obchody s britvami v praze

Příspěvek od gilhad »

Pokud tim druhym kolegou myslis me, tak na te navstivence to je psano:
Podolska 33/158
(byvale kino Zdar)
147 00 Praha 4

Dostanes se tam z cenra libovolnou travaji jedouci do Branika (3, 17, 21 tusim), zastavka je to Podolska vodarna (prvni za vysehradskym tunelem) a vetesnictvi je primo naproti te zastavce - prejdes po prechodu na svetlech a stojis u nej.

Ostatne na te navstivence mas i telefon, webovky a email -proto jsem ji tam daval :)
ater
mistr brusič
Příspěvky: 832
Registrován: 10 lis 2011, 22:39

Re: Obchody s britvami v praze

Příspěvek od ater »

Bohužel nevím o obchodě kdyby jsi kousky co jsi si vybral mohl prohlídnout a ani jednu z nich sám nemam abych ukázal, ale možná by jsi na tomto fóru někoho našel.
Uživatelský avatar
gotreg
Příspěvky: 51
Registrován: 28 kvě 2010, 22:09
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Obchody s britvami v praze

Příspěvek od gotreg »

Přátelé, 
sice jsem se tu dlouho neobjevil, ale na břitvy jsem rozhodně nezanevřel.
Kdo bude mít cestu do Prahy, tak na Andělu je antik Smíchov (nádražní ulice, naproti autobusáku).
mají tam +35 břitev k prodeji (vykoupili sbírku), víc než 20 je v perfektním stavu, zbytek na větší či menší renovaci.
Břitvy všech možnýh velikostí (řekl bych od 1/8 po 5/8), rozličných výrobců i tvarů.
Nejdražší je velmi zachovalá Puma, 4/8 za 350 Kč, zbytek se pohybuje v rozmezí 200 - 250 káčées.

http://www.antiksmichov.cz/index.htm

Petr

PS: tu Pumu jsem tam nechal  :cry: 
God Shave the Queen
Zipíno
Příspěvky: 1005
Registrován: 23 bře 2009, 08:09
Bydliště: Velim

Re: Obchody s britvami v praze

Příspěvek od Zipíno »

Novou Pumu uvidíš např. v železářství Rennaissance ve Vršovicích na Moskevské nad Vršovickým náměstím, další nové Břitvy pak i ve Vinohradském Nožířství na Vinohradské ulici od Flory směrem na Jiřího z Poděbrad po pravé straně.
671 grains of diplomacy-.50 BMG
Odpovědět

Zpět na „Debata o věcech obchodních“