Kamenec

O veškeré další pánské kosmetice
Odpovědět
Uživatelský avatar
valentin75
Donátor
Příspěvky: 437
Registrován: 04 dub 2011, 13:09

Re: Kamenec

Příspěvek od valentin75 »

Slovi píše:Osmu už jsem měl je moc malý a já bych chtěl ten velký Schave ale je to pálka ta doprava,škoda že jej nemají někde v ČR
http://connaughtshaving.com/alumblocks.html
Tu je kamenec 100 aj 120g.
Poštovné ukáže pri vložení do košíka.
Inak on predáva aj na Ebay,tam je cena kamenca vyššia,ale zase menšie poštovné.
Palo
Uživatelský avatar
vates321
Příspěvky: 38
Registrován: 01 srp 2010, 13:53

Re: Kamenec

Příspěvek od vates321 »

Chtěl jsem se s vámi poradit ohledně jedné věci související s kamencem.

Dlouhodobě používám Nivea balsam sensitive after-shave k mé plné spokojenosti (děkuji za doporučení od ostatních zde na fóru), a kamenec normálně nepoužívám. Po aplikaci je tento balzám hutný, mazlavý a ideální na pleť. Nicméně když se mi občas povede říznout, aplikuji klasický kamenec ze SR. Když se pak chci napatlat tou Niveou, tak se naprosto změní její konzistence :shock: a z balzámu se na tváři stane bílá vodička, která stéká po tváři jako kapky potu, místo toho aby tam zůstala jako dříve. Nejsem chemik, ale jsem si jistý, že kamenec nějakým způsobem reaguje se složením toho balzámu.

Chtěl bych se proto zeptat, jestli někdo z vás pozoroval podobný efekt, a jestli nějaký místní chemik by mohl poradit, jak tato změna ovlivní funkčnost a zdravotní nezávadnost obou. Děkuji.
Zavři oči brouku ... a fik!
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Kamenec

Příspěvek od Wiking »

Ano, tohle tema se zde jiz probiralo.
Po oholeni pouzit soucasne kamenec i balzam je nevhodne.
Myslel jsem si ze trochu rozumim chemii, ale reakci kamence s balzamem po holeni, to jsem asi ve skole zrovna chybel :lol:
Kamenec a voda po holeni, to jeste jde, ale s balzamem se to fakt nesnese.
I kdyz s kamencem to je takove.. no.. jeden to ma rad a pouziva to denne a neda na to dopustit ,a druhy to zase nemusi..
Ja osobne kamenec pouzivam jen KDYZ se riznu, tak na to mistecko. Takze jen velmi zridka ;)
Druzi to zase pouzivaji celoplosne po celem obliceji i kdyz se neriznou.. je proste treba vyzkouset co komu pasuje. Jiste kazdemu pasuje neco jineho, coz je zajiste vporadku.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Kamenec

Příspěvek od Vousáč »

Moje rada.
Když se říznu, nanesu kamenec na poraněné místo a nechám působit.
Počkám až kamenec zaschne, opráším ho s obličeje a použiji kolínskou/vodu po holení/balzám,
prostě co je zrovna po ruce.

Použití kamence a kolínské apod. najednou se jaksi vylučuje. :roll:
V noci slyším i vousy růst
Martin1001110
Donátor
Příspěvky: 23
Registrován: 05 zář 2012, 20:56
Bydliště: Praha

Re: Kamenec

Příspěvek od Martin1001110 »

Já postupuji zhruba následovně. Po oholení se opláchnu teplou a hned po té studenou vodou. Napatlám celou tvář kamencem a nechám účinkovat, mezitím očistím náčiní. Po té opět opláchnu studenou vodou a po usušení aplikuji balzám nebo vodu po holení (podle nálady).
Uživatelský avatar
relka
Příspěvky: 721
Registrován: 21 lis 2008, 17:28
Bydliště: Praha

Re: Kamenec

Příspěvek od relka »

Ke kamenci ještě malá poznámka. Důrazně doporučuji při aplikaci v koupelně před zrcadlem učinit krok vzad. Důležitým doplňkem koupelny by měla být tlustá měkká předložka u umývadla! Asi už tušíte co se mi stalo. Namísto jednoho, jsem se stal nehrdým majitelem několika kamenců.
Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Kamenec

Příspěvek od Vousáč »

To znám.
Taky jsem před 3 měsíci chytal Osmu v letu.
Až mě oblil smrtelný pot, protože mi tehdy týden předtím přišla poštou a co si budeme povídat,
on ten blok kamence taky něco stojí... :mrgreen:
V noci slyším i vousy růst
Hadry
Příspěvky: 20
Registrován: 30 kvě 2013, 13:44

Re: Kamenec

Příspěvek od Hadry »

Mám kostku kamence z Druchemy, a žádné rozpadání se teda nekoná, ani nevypadá, že by sa volačo chystalo.
Nicméně mi to ale tu krev nějak pořádně nezastavuje. Kamenec namočím, přiložím, chvíli potírám, nějakou dobu je to dobrý a pak se krev objeví znova. Tak nevím, jestli jsem levý, nebo ten kamenec stojí za 3,14159 :?
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Kamenec

Příspěvek od Wiking »

No, to je dobry dotaz.
Uprime reknu ze kamence mam sice doma 2, ale prakticky je nepouzivam.
Mam ten maly "Zastavovac" co vypada jak rtenka a ten velky co popisujes, tu kostku z Druchemy.
(oba 2 tyhle typy jsou zde jiz popsany a vyfoceny, par stranek zpet.)
Fakt je ten, ze ten maly se pouziva bodove na porezani a ten velky celoplosne na cely oblicej jako desinfekce.
Dalsi fakt je ten, ze cheimcke slozeni techto 2 produktu neni stejne.
Proto se domnivam, ze ten velky kamenec neni vlastne urcen k tomu aby zastavoval krev. On to sice trochu dela, ale neni to primarni ucel k cemu se pouziva.
Ten maly zastavuje krev pomerne dobre, pokud se zrovna nejedna o secnou ranu savli :lol:
Ten pouzivam kdyz se rano narychlo holim a pokud bych lehce krvacel nekde na krku tak abych si nezaspinil limecek kosile.
Zatim me nikdy nezklamal.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Kamenec

Příspěvek od Vousáč »

Tak tak, ten zastavovač krve je malá tyčinka, která po zaschnutí zanechává na pokožce bílý prášek
ale zastavuje suprovně krev.
Kdežto kamencový blok nezanechává žádnou stopu, desinfikuje a uzavře póry, ale spíše po kosmetické stránce.

Já ho vyzkoušel i na čelo, proti zvýšenému pocení a asi po týdnu jdou opravdu vidět výsledky :)
V noci slyším i vousy růst
Odpovědět

Zpět na „Ostatní kosmetika“