Soluna - český holící strojek

...lidově bagry a kotvy.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Soluna - český holící strojek

Příspěvek od Radgost »

Na Aukru jsem narazil na staré balení holícího strojku Soluna, který vyrábělo, ještě před listopadovým převratem, pražské výrobní družstvo.
Vzhledem k tomu, že se jednou solunou po dědečkovi holím od svých 14. let, rád tuto nabídku zveřejňuji. :-)

(již nefukční link)

Doma mám už několik různých balení tohoto strojku. Nafotím a vložím. :D
keyboo
Příspěvky: 75
Registrován: 27 zář 2012, 17:57
Bydliště: Tábor a okolí

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od keyboo »

Tenhle strojek má i můj otec co si pamatuju. Nikdy jsem se s ním neholil, ale mám stále chuť to vyzkoušet. Ale nějak jsem se k tomu stále ještě nedostal. Ale určitě to holí a pravděpodobně i kvalitně, jen ta váha bude asi pro mě nezvyk. Díky za tip.
bagr
Příspěvky: 17
Registrován: 31 srp 2013, 22:01

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od bagr »

ahoooj , mam doma solunu , ale mam problem pravdepodobne je pretoceny zavit , da sa to nejako opravit ? nemozem to dotiahnut :(
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od Radgost »

Zdarec,
vzhledem k tomu, že se soluny vyráběly z hliníku moc šancí na opravu nedávám.
Nicméně, můžeš vyzkoušet závit poopravit závitníkem příslušného průměru a stoupání.

Nebo si koupit funglovou z vyřazených armádních zásob. :-)
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od Wiking »

Taktez jsem majitelen vyse popsaneho strojku vyrobeneho jeste v CSSR.
V letech 1988-1989 jsem se s nim 730 dni holil ve VU 1113 v Janovicich nad Uhlavou, za pomoci nejake praseci stetky a barbusu ktery mi tehda daroval pracujici lid :lol:
Kvalitu oholeni zde nebudu komentovat :roll: :roll: :roll:

Uvedeny strojek pouzivam dodnes.............. ale uz vyhradne jen pro "nelidske" holeni...
?? ze nevite co to je?? :lol:
OK. Obcas dostanu chut na sulc, tlacenku atd. a ty praseci kuze a nozicky maji vzdycky takovy ty stetiny, ktery kulinarsky zrovna nemusim. Takze tenhle strojek pouzivam k holeni techto veci...

Mam k nemu citovou vazbu, to ano, nedokazal bych ho vyhodit, ale vousy si prece jen holim radeji necim jinym... (Merkur 23c, kdyz tedy strojkem, jinak Britvou..)
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od Radgost »

Kolego, kolego, já solunu používám rád a s chutí. ;)
A na kvalitu oholení si nemohu stěžovat.
Postupně jsem vyzkoušel několik strojků a vždy se pokorně navrátil k sladké hliníkové soluně. :lol:
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od Wiking »

Ja netvrdim ze se s tim oholit neda.
Ale asi jsem si zvyknul na "jakysi komfort" ktery mi Soluna nabidnout nemuze.. :lol:
Nejsem nejaky maniak do holicich strojku (bagru), mel jsem vsehovsudy 3, ze Solunou 4.
Ted pouzivam vyhradne jeden, a nemam duvod zkouset dalsi. Proste mi vyhovuje, a to je preci to co kazdy z nas pozaduje.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od david_ul »

Dobré ráno Radgoste,

také jsem koukal na strojky soluna. Při hledání jsem také viděl plno obrázků a psaní co ten strojek umí.

Našel jsem také nabídku od jednoho prodávajícího na hyperinzerci (naštěstí již ten inzerát stáhl). Že mi sežene solunu úplně novou a množství kolik budu chtít.

Ptal jsem se tedy odkud jsou. Poslal mi odkaz....

Předem upozorňuji, že je to kopie a pozor na prodávající co je prodávají bez krabičky....

Kód: Vybrat vše

http://www.alibaba.com/product-gs/604267969/Double_edge_safety_shaving_razors_F107.html
Jaký je tam rozdíl zatím nevím, neviděl jsem kopii naživo nebo na větší fotografii.


Přeji Ti pěkný den

David
David a jeho žiletky
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od Radgost »

To nebude "pravá" československá Soluna. :-D
david_ul
Příspěvky: 908
Registrován: 27 bře 2013, 12:51

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od david_ul »

Radgoste,

to máš pravdu to nebude. Je problém dnes na bazarech holt něco kupovat.

David
David a jeho žiletky
Odpovědět

Zpět na „Holící strojky“