Skupinový nákup břitev pana Austa

Zamčeno
Uživatelský avatar
hans
Příspěvky: 129
Registrován: 28 říj 2011, 17:59
Bydliště: Brno,Ostrava

Re: Skupinový nákup břitev pana Austa

Příspěvek od hans »

PetrS píše:Gratuluji Hansi ke krásné Břitvě.
Ta tečka je obvykle stopa po okuji z kování. Musel by se dost hluboko udělat výbrus aby zmizela a tím by se porušila geometrie čepele a proto tam zůstala taková malá tečka. Rozrůstat by se neměla, protože u těchto teček by měla být oxidace zastavená právě tím tepelným zpracování při kování a následně při kalení. Moc tečku nečisti aby jsi nevyňoumal tu tmavou ochranou vrstvičku. Po prvním nasáknutí olejem se zatáhne, ztmavne a měla by zůstat neměnná.
8-)

Diky Petre za uklidneni a rozbor :-)
Uživatelský avatar
Vlcak
Donátor
Příspěvky: 533
Registrován: 21 pro 2011, 08:19
Bydliště: Olomouc

Re: Skupinový nákup břitev pana Austa

Příspěvek od Vlcak »

gilhad píše:Jeste bych zauvazoval, neni-li to dulek po mereni tvrdosti, u nekterych nozu to tak byva.
Důlek po měření tvrdosti bývá u břitvy na krčku a ne v tomto místě. Navíc má tvar koule nebo čtyřbokého jehlanu. Tento je nepravidelný, je to zřejmě jak píše Petr okuje.
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Skupinový nákup břitev pana Austa

Příspěvek od PetrS »

Zvětšit - zvětšit by to chtělo... :D
Ale s tím bych nespěchal. Vliv na funkci to mít nebude (ani živočicháře) a tak - Carpe novacula quam minimum credula postero... (nebo jak to ten Hóra říkal) :ugeek:
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Skupinový nákup břitev pana Austa

Příspěvek od Wiking »

Dobre rano, Gentlemani.
konecne jsem opet doma a na PC..

Co se me tyce, vsechny Britvy jsem predal, at primo ci pres PetraS a tak doufam ze v co nejblizsi dobe si kazda z nich najde sveho majitele. Na tomhle miste tedy dekuji PetroviS a Monsovi, kteri se ujali distribuce ve meste Prazskem :P
Ja tam sluzebne zase zacnu jezdit az od dubna 2014.. Ted v zime budu spise sedet doma..

Dale dekuji Kolegum Jakubvosovi za setkani na trase a Hansovi a Grexxovi za setkani v me oblibene hospudce, kde se oba dva marne pokouseli opit moji zenu :lol: :lol: :lol: Nepodarilo se jim to, podotykam.. :mrgreen:

Ostatnim Kolegum tedy dekuji za projevenou duveru.. suma penez za ty Britvy prece jen by byla vystacujici na nekolikatydenni pobyt na Bahamach.. jak jsem zde jiz nekde drive podotkl s umyslem vas vsechny poskadlit :lol:

Na zaver bych se jeste zeptal vsech majitelu techto Britev:

:arrow: @ Jaky mate nazor na tu TOVARNI OSTROST pana Austa?
(Nemcina na to ma jedno krasne slovo: "Auslieferungsschärfe" podotknu na okraj..)

Je zde nekdo toho nazoru, ze mu "to neholi" a britvu je treba nejdrive odborne nechat nabrousit?

Ja osobne toho nazoru nejsem, ale radeji se zeptam.

:arrow: Dale bych chtel poprosit Kolegu PetraS o zverejneni fotek z mikroskopu toho ostri tech Britev, jestli se mu podarilo je vyfotit.

Vsem Vam tedy vzdy preji luxusni oholeni s kvalitnimi britvami Ralf Aust, ktere po nas doufejme jednou zdedi nasi synove.

S pranim pekneho podzimniho vikendu

L.
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
gilhad
Donátor
Příspěvky: 71
Registrován: 26 pro 2011, 00:21

Re: Skupinový nákup břitev pana Austa

Příspěvek od gilhad »

Jak uz jsem napsal ve vedlejsim vlakne:

Diky za predani, uz jsem stihnul britvu i vyzkouset :)
Holi se mi s ni dobre (ovladatelnost a tak), asi i lepe nez s 5/8, ale prece jen by chtela jeste dobrousit - jsem uz zvykly na lepsi :)
Drevene strenky vypadaji skvele, ale britva ma tendenci se pootvirat, kdyz ji zavru. Jen o kousek, ale zato vytrvale (asi tak, ze na same spici je ostri tesne na okraji strenek). Dal uz se tendenci otvirat sama nema. Je tu jeste sance, ze se to po chvili pouzivani ochodi a usadi.

Az budu mit trochu (hodne) casu, tak ji jeste nabrousim na kamenech a asi bude mou nejlepsi britvou (aspon prozatim)
Uživatelský avatar
hans
Příspěvky: 129
Registrován: 28 říj 2011, 17:59
Bydliště: Brno,Ostrava

Re: Skupinový nákup břitev pana Austa

Příspěvek od hans »

JA jsem jiz napsal ze u me s ostrosti nebyl problem. Rozhodne byla "Shave ready"
gilhad
Donátor
Příspěvky: 71
Registrován: 26 pro 2011, 00:21

Re: Skupinový nákup břitev pana Austa

Příspěvek od gilhad »

Coz o to, ta moje taky byla "shave ready", akorat nebyla "PetrS grade super-sharp" :)
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Skupinový nákup břitev pana Austa

Příspěvek od PetrS »

Fotky jsem udělal celkem ze čtyř Břitev p. Austa.
Jedna byla sice z nové Břitvy ale nebyla ze série této objednávky a její fotku jsem tady už dal a ty další tři přidávám dle Vašeho přání. Kolega Mons byl při focení jeho Krásky přítomen a tak jsme ji fotili společnými silami. Fotek jsem udělal od každé Krásky několik a tak vybírám od každé jednu nejlepší a jednu opačnou.
VŠECHNY FOTKY JSOU PŘI STEJNÉM ZVĚTŠENÍ A BROUŠENÍ JE p. AUSTA.
Rozdílné šířky fazet jsou skutečně dle broušení a tvaru čepele.
Mons:
[attachment=5]Ralf Aust 013 - Mons - 03 - 9.10.2013 11-57-36.JPG[/attachment]
[attachment=4]Ralf Aust 013 - Mons - 07 - 9.10.2013 11-57-36.JPG[/attachment]
Vlčák:
[attachment=3]Ralf Aust 02 - Vlčák - 06 - 8.10.2013 21-05-11.JPG[/attachment]
[attachment=2]Ralf Aust 02 - Vlčák - 10 - 8.10.2013 21-05-11.JPG[/attachment]
Yaron:
[attachment=1]Ralf Aust 08 - Yaron - 01 - 8.10.2013 21-33-11.JPG[/attachment]
[attachment=0]Ralf Aust 08 - Yaron - 05 - 8.10.2013 21-33-11.JPG[/attachment]

Ostatní Krásky jsem nerozbalené předal Monsovi.
Byl to velmi pěkný pocit, mít na stole tolik nových Krásek najednou, byť některé byly nedotčené v krabičkách.
Teď si teprve uvědomuji, že jsem je nevyfotil když byly všechny pohromadě... :cry:
8-)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Skupinový nákup břitev pana Austa

Příspěvek od Wiking »

No teda.. diky za dodani fotek.
Prohledl jsem si ty ruzne obrazky se smisenymi pocity, nektere nevypadaly moc skvele. Ale jedna vec je foto, a druha vec je fakt, zda to holi nebo ne :roll:
Uvidime co napisou dalsi Kolegove, jak jim to holi..
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
Uživatelský avatar
irenko
mistr brusič
Příspěvky: 523
Registrován: 29 pro 2009, 21:08
Bydliště: Strečno,Slovensko

Re: Skupinový nákup břitev pana Austa

Příspěvek od irenko »

ja by som to videl jednoducho:
holí to určite a verím tomu , že aj pohodlne, je to ,,továrenské nabrúsenie"
to čo si niektorí robíme s britvami je ešte zdvihnutie výkonu, taký ,,tuning",
nemôžeme predsa čakať, že sa pan Aust bude hrajkať s brúsením jednej britvy 2-3 hodiny,
to by nezarobil ani na slanú vodu
,,Neexistuje správne a nesprávne oholeníe."
Zamčeno

Zpět na „Skupinové nákupy“