Soluna - český holící strojek

...lidově bagry a kotvy.
Odpovědět
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od Vousáč »

Když už je tohle vlákno o české Soluně - nemá někdo foto a možnost k němu připsat pár
řádek, pro nás kteří s tímhle holícím strojkem " nepracovali " ?
V noci slyším i vousy růst
Martin1001110
Donátor
Příspěvky: 23
Registrován: 05 zář 2012, 20:56
Bydliště: Praha

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od Martin1001110 »

Solunu jsem si nedávno ze zvědavosti pořídil na Aukru. Nejsem žádný znalec jiných strojků, mám akorát plast od Wilkinsona (to už vlastně ani nepoužívám) a starý Gillette Parat. Soluna mi proti Paratu přijde agresivnější a je hodně lehká. Mě osobně to vyhovuje, a beru jí jako přestupní můstek k nějakému novému agresivnějšímu strojku. Se Solunou jsem se snad konečně naučil při holení netlačit, jinak potvůrka kouše :twisted:

A pár obrázků, je to foceno mobilem, tak žádná extra kvalita...
Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od Radgost »

Ano, Soluna vyžaduje pouze velmi, velmi lehký přítlak.
vormen
Příspěvky: 30
Registrován: 03 kvě 2012, 08:21

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od vormen »

já mám doma po dědovi uplně novou nepoužitou sadu se solunou, je to z roku kolem 1967 nebo tak nějak :-)

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Vlcak
Donátor
Příspěvky: 533
Registrován: 21 pro 2011, 08:19
Bydliště: Olomouc

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od Vlcak »

No je tedy paráda. Co je ještě součástí balení?
maculak
Příspěvky: 95
Registrován: 06 kvě 2012, 22:23
Bydliště: Dlouhá Třebová

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od maculak »

parádní, něco podobného ale ze žluté kůže jsem měl než mě o to nějaký nedobrák připravil :( . Stále čekám jestli se taková nějaká sada ještě objeví na aukru nebo někde v antiku. Upřímně závidím ale i přeju, zvláště když je z rodiny ;) . A ještě je parádní, že to jsou hrabičky. Pavel
Uživatelský avatar
Becherman
Příspěvky: 16
Registrován: 26 zář 2013, 08:52

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od Becherman »

Příspěvek přesunut sem: viewtopic.php?p=23532#p23532
to že jsi paranoidní ještě neznamená že po tobě nejdou ...
vormen
Příspěvky: 30
Registrován: 03 kvě 2012, 08:21

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od vormen »

soucasti te sady je jeste hrebinek. dve plechovy krabicky na ziletky a ostatni dozicky jsou prazdny. cela ta kazeta je jeste v originalni papirove krabici s cenou a datem prodeje, cely roky peclive ulozeno v suchu a temnu. dale mam pouzivanou solunu v drevene krabicce se skladacim zrcatkem. tak krabicka je udajne z druhe sv. valky, holeni pro nem. oficiry, byla na ni orlice, ale ta musela po valce dolu v ramci denacifikace.
MartinC
Příspěvky: 33
Registrován: 22 zář 2012, 11:38

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od MartinC »

Vormen, to je veru parádna sada, až srdce zaplesá :)
fil
Příspěvky: 50
Registrován: 29 led 2010, 12:53
Bydliště: jižní Čechy

Re: Soluna - český holící strojek

Příspěvek od fil »

Dávám plně zapravdu kolegovi Radgostovi. Sám se řadím k příznivcům Soluny. V minulosti jsem vyzkoušel dva Merkury, ale nakonec jsem se vrátil zpět k Soluně. Abych byl konkrétnější - Merkurem se mi povedlo pořezat jen při skutečně těžkopádné a nechtěné manipulaci, u Soluny tekla krev mnohem snáz. Merkurem jsem se oholil dobře, ale ne tak, jak mi dopřála právě Soluna. Na fóru již zmiňovaný e-shop přidal před nedávnem do svého sortimentu italský Fatip. Nedalo mi to a zakoupil jsem model Piccolo. Troufám si tvrdit, že tento strojek je (v mém případě) alternativou k čs. Soluně. Je to nezvyk, Fatip je dobře dvakrát těžší, což se přirozeně projeví i na síle přítlaku a citu. Nějakou dobu mi trvalo, než jsem našel správnou kombinaci úhlu a přítlaku, ale dneska už mi to problémy nečiní. Italovým kladem je bezesporu materiálové zpracování, z čehož by teoreticky měla plynout i vyšší životnost (to ukáže čas). Břitevník věnuje svému arzenálu špičkovou péči, tedy si náčiní poškodí jen opravdu nešťastnou náhodou.
Odpovědět

Zpět na „Holící strojky“