Shavetta

...lidově bagry a kotvy.
Zajic
Příspěvky: 2
Registrován: 22 říj 2013, 08:20
Bydliště: Praha

Shavetta

Příspěvek od Zajic »

Zdravím všechny příznivce kulturního holení!
Začal jsem se více zajímat o holení a postupně zahodil pěnu ve spreji a potom i mach3 a pořídil si štětku z jezevce, mýdlo a bagr, časem to hodlám dotáhnout k břitvě, ale na ni jsem jednak ještě nenašetřil a jednak se trochu obávám obtahování na řemenu, abych ostří spíš neotupil než naostřil......ale k jádru dotazu, chci se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti se shavettou, tedy nástrojem s vkládanou polovinou žiletky, který se mi zdá jako dobrý přechod od bagru k břitvě, holí se tam odkrytým ostřím a nemusí se pro začátek obtahovat ani jinak udržovat, časem se prostě žiletka vyhodí a dá nová.
Máte k tomu nějaké názory, zkušenosti, nápady, rady, předsudky či odsudky?? ;)
ggrand
Příspěvky: 125
Registrován: 05 úno 2013, 01:17

Re: Shavetta

Příspěvek od ggrand »

Sice břitvu nemám, ale všechny, co břitvu mají a občas vezmou do ruky bagr, překvapí kousavost žiletky oproti ostří břitvy. A teď si vem, že tohle chyby neodpouštějící a kousavé ostří si chceš přikládat bez ničeho samotné na obličej...
Jestli se naučíš holit s shavettou, tak pak břitva bude procházka růžovým sadem. Sám mám shavettu za pár dolarů. Můj názor je, že ti to o holení břitvou kromě úchopu neřekne nic. Ostří je jiné, váha taky a výsledek je taky jiný.
Uživatelský avatar
Wiking
Příspěvky: 1548
Registrován: 13 úno 2011, 17:24
Bydliště: Česko-saské Švýcarsko

Re: Shavetta

Příspěvek od Wiking »

Neco k Tvym dotazum uz je sepsano tady: viewtopic.php?f=2&t=1541&hilit=shavetta#p22559
Celkem 3 stranky..
Zopakuji jen 2 vety:
BRITVA je nastroj, jimz si Gentleman holi vousy na obliceji.
SHAVETTA je nastroj, jimz Holic holi chlupy zezadu na krku


Ze se nekdo dokaze oholit shavettou, ano verim mu kdyz to rika a je fakt sikovnej. To ja nedokazu.
Normalni lide si zamichaji cukr v caji lzickou. Jde to ale i obycejnym prstem, proc ne..

Takze asi tak..
"Byt zarostly je zvireci. Oholeni je znakem vyssi civilizace." Orig.: "Alles Behaartsein ist tierisch. Die Rasur ist das Abzeichen höherer Zivilisation."Arthur Schopenhauer, nemecky filosof, (* 22.2.1788 - † 21.9. 1860)
ater
mistr brusič
Příspěvky: 832
Registrován: 10 lis 2011, 22:39

Re: Shavetta

Příspěvek od ater »

@Zajic: V Turecku hodně profi holičů používá shavette a na SRP jsem četl o hodně lidech co jí používají na holení. Najdeš i videa na youtube. Takže podle mě by jsi to mohl zkusit a třeba tak po měsíci holení sem napsat jaké to je.
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Shavetta

Příspěvek od Vousáč »

Jo jo, každý kdo začíná s holením např. jako já začne nejdříve s bagrem, což je celkem logický přechod
ze všech těch Machů a Šebestových :lol: s vícebřity.
A pak se pomaloučku začne pokukovat po břitvě ale odvaha a odhodlání ( no možná i pud sebezáchovy ) mu
nedovolí jen tak přejít na ono náčiní. A pak se objeví mezičlánek shavetta :P
Srdíčko zaplesá, je tady něco mnohem bezpečnějšího než břitva a vkládají se do toho obyčejné žiletky jako do bagru.
Jenomže pořád je to jenom žiletka vyčuhující z plechové rukojeti se 2 mm obnaženého ostří, které se musí umět setsakra dobře vést,
protože jak bagr dokáže občas sklouznout tupým břitem žiletky po vousu a hryznout, tak tady se to projeví s 2x větší intenzitou.
Jak poznáme že čerstvě rozbalená žiletka není krapánek tupá už z výroby ?
Jedině tím že ji nasadíme do bagru a začneme se holit. V případě shavetty poznání špatné žiletky asi bolí víc ! :oops:

Samozřejmě za pokus to stojí, je spousta lidí na Youbetoube, kteří dokazují že to funguje.
Já sám jsem o shavettě ještě nedávno taky uvažoval, jak dokládají mé příspěvky na Vikingově odkazu, ale po zralé úvaze,
porovnání pro a proti jsem na to rezignoval.
Až jednou dozraje čas, sáhnu po břitvě ...
V noci slyším i vousy růst
Uživatelský avatar
Radgost
admin
Příspěvky: 3418
Registrován: 13 lis 2008, 15:29

Re: Shavetta

Příspěvek od Radgost »

Znám člověka, který se šavetou holí už více než 15 let a s oholením je více než spokojen. 8-) Šavetu zvolil, protože má po oholení jiným způsobem (vícebřit ale i klasická žiletka) obrovské potíže s pletí a zarůstáním vousů.

Mimo to bych rád připomenul, že primárním cílem holení je odstranění vousů, nikoliv odstraňování jako takové (i když si je můžeme všelijak zpříjemnit) nebo čím je odstraním. Nedělejme prosím z holení břitvou bezhlavý kult v němž každý kdo se holí jinak než břitvou patří na hranici. ;)
Zajic
Příspěvky: 2
Registrován: 22 říj 2013, 08:20
Bydliště: Praha

Re: Shavetta

Příspěvek od Zajic »

Děkuji za postřehy a rady, viděl jsem právě několik prezentací na youtubu a že se s tímhle nástrojem holí i zákazníci dosud jediného pražského holičství...
Nicméně, po zvážení rizik a nevýhod asi nebudu prolévat krev na mezistupni a rovnou z bagru přejdu na onen posvátný nástroj :D
Uživatelský avatar
relka
Příspěvky: 721
Registrován: 21 lis 2008, 17:28
Bydliště: Praha

Re: Shavetta

Příspěvek od relka »

Zajic píše: rovnou z bagru přejdu na onen posvátný nástro
Doporučuji. Ne že by to Shavettou nešlo. Jde to, ale pocitově je to od Břitvy někde jinde. Není holt ostří jako ostří. Jako by se tam podepsala ta pomíjivost.......... ;)
Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.
Uživatelský avatar
irenko
mistr brusič
Příspěvky: 523
Registrován: 29 pro 2009, 21:08
Bydliště: Strečno,Slovensko

Re: Shavetta

Příspěvek od irenko »

Radgost píše: primárním cílem holení je odstranění vousů, nikoliv odstraňování jako takové (i když si je můžeme všelijak zpříjemnit) nebo čím je odstraním. Nedělejme prosím z holení břitvou bezhlavý kult v němž každý kdo se holí jinak než břitvou patří na hranici. ;)
Radgost, úplný súhlas 8-)
presne toto...... ako by si mi čítal z hlavy
,,Neexistuje správne a nesprávne oholeníe."
Zipíno
Příspěvky: 1005
Registrován: 23 bře 2009, 08:09
Bydliště: Velim

Re: Shavetta

Příspěvek od Zipíno »

pokud by měl někdo zájem, tak Shavetty od Dovo i s čepelkami se dají pořídit třeba tady: http://www.noze-nuz.com/dovo/dovo.php
671 grains of diplomacy-.50 BMG
Odpovědět

Zpět na „Holící strojky“