Edwin Jagger DE89

...lidově bagry a kotvy.
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Edwin Jagger DE89BA11

Příspěvek od Slovak Boy »

Tá fotka hore mi nedá spávať. Chcem Edwina. Dúfam, že nebude až priveľmi jemný. Kto mi pomôže a poradí, odkiaľ ho zohnať naľahšie? Vďaka.
ggrand
Příspěvky: 125
Registrován: 05 úno 2013, 01:17

Re: Edwin Jagger DE89BA11

Příspěvek od ggrand »

Slovak Boy: zkus upravse.cz , jen teda přesný typ, co je tady na fotce je momentálně vyprodaný.
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Edwin Jagger DE89BA11

Příspěvek od Slovak Boy »

Vďaka
dedek
Příspěvky: 151
Registrován: 04 pro 2011, 16:36

Re: Edwin Jagger DE89BA11

Příspěvek od dedek »

a nebo na Googlu zadat do vyhledávače česky " holici strojky edwin jagger" a vyskočí cca asi 2 další firmy s těmito strojky
břítva, dýmka a žena se nepůjčují
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Edwin Jagger DE89BA11

Příspěvek od Slovak Boy »

Krajšiu fotku tohoto strojčeka som na internete nevidel. Môžeš ju smelo predať Jaggerovi na reklamu.
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Edwin Jagger DE89BA11

Příspěvek od Slovak Boy »

Tak mi práve dorazil Edwin Jagger DE89BA11 z Upravse.cz. Spolu s Derby žiletkami, Feather žiletkami a Proraso krémom. Voňal za ním celý balíček. Príjemná pánska vôňa. Ešte som sa s Edwinom neholil, správu podám neskôr, ale prvý dojem je vynikajúci. Skutočne bezchybná povrchová úprava. Vložil som tam žiletku Sputnik a je symetricky vycentrovaná. Vôbec sa mi nezdá malá vzduchová medzera, alebo nedostatočná agresivita, z čoho som mal obavy. Jediná výtka je skrutka. Oproti Merkurom nemá zrazenie a najprv som mal problém trafiť sa do závitu. Silou by som ho strhol. Musím vždy nájsť správnu polohu a vyhnúť sa zlému nabehnutiu na závit. Ale inak je strojček krásny. A už teraz vidím, že dĺžka rukoväte je ideálna. Ani krátka, ani dlhá, hrúbka tiež super. Teším sa na zajtra ráno.
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Edwin Jagger DE89BA11

Příspěvek od Vousáč »

Já věděl že to nevydržíš a koupíš ho. :lol:

K tomu závitu, je problém vzít malý pilník a hrany dokola srazit aby tam byl nějaký vodící náběh ?
V noci slyším i vousy růst
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Edwin Jagger DE89BA11

Příspěvek od Slovak Boy »

Tak ty si ma odhalil, že sa neudržím a pustím žilou na toho krásneho Edwina. Hovorím, že tá fotka môže ísť do reklamy a Edwin by mal JohnMetsnovi platiť.

Tá skrutka, to nie je zrazením, ako píšem, ale prvé dva tri závity na skrutke sú menšie a rukoväť na ne vyskočí a točí sa po nich akoby to bola normálna skrutka. Potom sa to zasekne. Našiel som už spôsob, ako to zaskrutkovať. Prvé tri závity krútim akoby sem a tam, naležato a kývem pritom s rukoväťou. Tým si závit sadne tam kde má a ide to už. Čiže akonáhle je výkyv s dostatočnou vôľou, viem že to sadlo a pokračujem dokonca. Proste nie je to na reklamáciu, je to len taká menšia nepríjemnosť, ktorú po zacvičení ani nezbadám. Jasné, sklamalo ma to, nemalo by to byť, no nie som perfekcionalista. Ak máte niekto podobnú skúsenosť, dajte vedieť.

Možno by som pod mikroskopom zistil niečo detailnejšie a zámočník by to spravil, ale nechcem robiť také zásahy do nového strojčeka. Uvidíme neskôr.
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Edwin Jagger DE89BA11

Příspěvek od Slovak Boy »

Dnes ráno som sa prvý krát holil Edwinom. Maximálna spokojnosť s pocitom pri holení, horšie to už bolo s výsledkom. Neoholil ma dôkladne. Ani po druhom a na kritických miestach ani treťom ťahu. Pripisujem to aj chýbajúcemu nácviku a malej agresivite strojčeka. Myslím, že som nedodržal správny sklon. Predsa je ale menej agresívny, ako niektoré Merkury, ktoré mám. Podobný, ba ešte väčší problém som mal s 34C, kde ostrie bolo až veľmi zapustené v medzere no po týždni som zvládol holenie aj s týmto nepodarkom od inak slušného Merkuru. Aj preto zatiaľ nebudem haniť a chcem absolvovať viac holení.

Chválim vyváženosť a ťažisko, chválim presnosť výroby. Obe strany sú rovnako agresívne a skutočne príjemný pocit z každého ťahu. So skrutkovaním to už zvládam. Ryhovanie na rukoväti je jemnejšie v porovnaní s Merkurom ale elegantnejšie. Na omak príjemné, problém je ho odskrutkovať mokrými rukami. Kruhové vybranie pre madlo okolo skrutky totiž bezpečne zaistí rukoväť voči pootočeniu. Takže netreba rukoväť vôbec silno doťahovať a napriek tomu drží bezpečne.

A hlavne je pekný, kontúry hlavy zapadajú do seba presne ako na tej reklamnej fotke.

Teším sa na zajtrajšie ráno a po týždni dám vedieť, ako to ide. Určite bude výsledok lepší.


PS: Mimochodom hlava je zameniteľná s trojdielnými Merkurmi, ale to by robil len barbar.
Uživatelský avatar
Pedrosjan
Příspěvky: 301
Registrován: 04 čer 2011, 22:34
Bydliště: České Budějovice

Re: Edwin Jagger DE89BA11

Příspěvek od Pedrosjan »

Zde máte minipředstavení vašeho strojku..malé videjko 8-) -http://badgerandblade.com/vb/showthread ... r-DE89BA11
MERKUR Solingen - 37 001
Odpovědět

Zpět na „Holící strojky“