Ohlasy na broušení a renovace Břitev - PetrS

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ivánek
Příspěvky: 268
Registrován: 08 bře 2012, 19:45

Re: Ohlasy ohledně broušení a renovace Břitev - PetrS

Příspěvek od Ivánek »

Víte co dělají PetremS nabroušené Břitvy? Při holení vydávají krásný škrábavý zvuk. Proč? Zamyslel jsem se nad fyzikálními zákonitostmi a dospěl jsem k tomu, že ostří je tak jemné, že se vlastně rozezní díky pružnosti oceli. Břit se opře o vous, ocel se napruží a prohne, napětím odetne (neodřízne) vous, který klade odpor. Jakmile vous odlétne, napětí v čepeli povolí a čepel zakmitá a tím vydá onen slastný zvuk. Na ten má také vliv tvar výbrusu, nejlépe zní plnodutý výbrus i šířka čepele. Nejlíp zní 7/8" a jsem zvědavý na 15/16". Ale krásně zní z Petrových rukou i 5/8" i méně. Kamisori, kterou jsem se neholil, musí vydávat úplně jiný zvuk. Zaposlouchejte se do zvuku Mistrem naostřené Břitvy a porovnejte zvuk se zvukem Břitvy unavené, která opět touží po Petrových tlapkách. Možná za dlouhých zimních večerů udělám animovaný gif na demonstraci mé hypotézy... :)
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Ohlasy ohledně broušení a renovace Břitev - PetrS

Příspěvek od PetrS »

Při mém "máloslyšení" ten zvuk sám neuslyším, ale Jituš a mnohý kolega při předvádění jak Břitva krájí vlas, zvedli obočí a příjemně udivení řekli "cink?! - cink" Zvuk který vydává vlas držený v prstech a položený na břit při odpadnutí. Tak se domnívám, že ta teorie má velmi silné opodstatnění.
Ovšem už jsem slyšel jak zní, když se nově nabroušenou, dutou Břitvou holí "drátěný kartáč" pardon - tvrdý vous.
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
svatekr
Příspěvky: 4
Registrován: 11 říj 2013, 23:15

Re: Ohlasy ohledně broušení a renovace Břitev - PetrS

Příspěvek od svatekr »

Petře, díky moc. Lidí jako ty je dnes pomálu - odborník, poctivý, ochotný poradit.
Břitva krásně bere a řemen je fakt nádherný.
Díky moc a mnoho zdaru.
Co tě neposílí, to tě zabije.
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Ohlasy ohledně broušení a renovace Břitev - PetrS

Příspěvek od PetrS »

Díky SvatekR.
Naštěstí jsem měl řemen připravený a tak prodleva v mé práci při broušení bylo jen jedno "večerní několika hodinové" prodloužení směny.
Jsem moc rád, že jsi spokojený a přeji Ti pohodové holení a obtahování.
Zdravím, Petr.
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Libor
Příspěvky: 130
Registrován: 28 srp 2013, 13:02
Bydliště: Netolice

Re: Ohlasy ohledně broušení a renovace Břitev - PetrS

Příspěvek od Libor »

Ahoj
tak mi včera došla zpráva, že moje břitva je nabroušena. Nějakým nedopatřením se dostala do skupinky zrenovovaných břitev a byla nabroušena za neuvěřitelně krátkou dobu, nechápu :-), nejde mi to do hlavy. Snad nedošlo k žádnému zdržení objednávek jiných kolegů přede mnou ;-).
Břitva sice ještě musí absolvovat cestu ke mně domů, ale už podle fotek je jasné, že vousy holit nebude, neboť ty samy budou odskakovat jen díky pohledu na jemný, excelentně ostrý břit. Snad neodskočí i kus kůže, jako panu Špachtovi.
Ale na druhou stranu se začínám bát okamžiku, kdy se břitva otupí natolik, že bude muset znovu na broušení a já se nebudu mít čím holit, takže si budu muset zajistit nějakou záložní, druhou břitvu nebo alespoň bagřík. Protože nemůžu počítat, že budu mít takové štěstí a dostanu se na řadu tak brzo. Možná že je jen rozdíl v nabroušení nové nebo opečovávané břitvy a staré břitvy ke komletní renovaci.
Každopádně děkuju mnohokrát, těším se na ni a určitě ještě poděkuju, až se poprvé oholím břitvou.

PS: Jen mě zajímá, Petře, jaké používáš zvětšení mikroskopu na focení břitů?

Libor
Začneš-li se holit břitvou, jako bys překročil Rubikon. Není cesty zpět...
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Ohlasy ohledně broušení a renovace Břitev - PetrS

Příspěvek od PetrS »

Tvoje Břitva Libore, byla přidaná ke skupině zrenovovaných Břitev které šly na broušení a jsou tu už od 7/2012 jenom proto, že byla nová a potřebovala "pouze" nabrousit a nešla na renovaci. Jinak by tu čekala hezky v řadě s ostatními. Když mám kompletně hotovou serii zrenovovaných a nabroušených Krásek, tak ještě sem tam po večerech přiberu kousek broušení navíc. Teď jsem uklidil drahé kamení a bude zase cca tři týdny renovací a teprve poté ty zrenovované budu brousit. Nemajíce dostatek místa, tak mám pracovnu buď jako renovační nebo brousící. Obojí naráz se tam nevejde a ruce mám jen dvě. V současnosti spíše jen jednu plus čtvrt :cry: Zánět šlach je prevít bolestivý a už víc jak tři měsíce se nechce pustit. Co Jituš vyléčí, to stihnu zase poškodit...
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
Uživatelský avatar
Obelix 64
Příspěvky: 27
Registrován: 15 úno 2013, 19:38
Bydliště: Most

Re: Ohlasy ohledně broušení a renovace Břitev - PetrS

Příspěvek od Obelix 64 »

Ahoj břitevníci. Vím ,že zde není to pravé místo.Ale objednal jsem si u Mistra Petra natažený obtahovací řemen. Do týdne ho mám
doma. A mohu Vás ujistit , není nadsázka říkat tvůrci tohoto výrobku Mistr(Petr).Řemeslné a estetické provedení je na vysoké úrovni.
Oko každého,nejen břitevníka,rádo spočine na takovém dokonalém výrobku. A i naše Krásky "pookřejou" při dotyku s takovou kvalitou.
Jen víc takových výrobků mezi námi.Díky Mistře. Obelix 64
Uživatelský avatar
PetrS
mentor
Příspěvky: 4418
Registrován: 14 lis 2008, 19:29
Bydliště: Česká Lípa

Re: Ohlasy ohledně broušení a renovace Břitev - PetrS

Příspěvek od PetrS »

Děkuji Obelixi za milou pochvalu.
Rychlost dodávky byla daná výrobou na sklad z jaro-letních měsíců...
Přeji Ti pohodové obtahování a dlouhá léta užívání.
Zdravím, Petr.
8-)
Břitva je jako život - dokud máš pevnou ruku, nemusíš mít obavy.
ivanmaly
Příspěvky: 2
Registrován: 13 lis 2013, 10:13

Re: Ohlasy ohledně broušení a renovace Břitev - PetrS

Příspěvek od ivanmaly »

Zdravím, má prosím někdo z fora informace o Petrovi S. Poslal jsem mu v listopadu min. roku k nabroušení 2 břitvy, chvíli jsme si psali, pak přestal na e-maily reagovat... telefon na něj nemám.
Doufám jen, že je živ a zdráv... prosím, napište, kdo víte, děkuji.
Libor
Příspěvky: 130
Registrován: 28 srp 2013, 13:02
Bydliště: Netolice

Re: Ohlasy ohledně broušení a renovace Břitev - PetrS

Příspěvek od Libor »

Ahoj,
dle mého soudu je "jen" tak zaneprázdněný. Má tolik práce, že pokud jsi mu břitvy poslal tenhle listopad, tak se možná ještě nedostaly na řadu. já sám mám u Petra dvě břitvy na renovaci a nepočítám s tím, že by už byly v renovačním procesu, asi čekají ve frontě, až se na ně dostane.
Začneš-li se holit břitvou, jako bys překročil Rubikon. Není cesty zpět...
Odpovědět

Zpět na „Služby PetraS“