Muhle R41 2013 ?

...lidově bagry a kotvy.
Odpovědět
tritrek
Příspěvky: 46
Registrován: 12 zář 2011, 09:33
Bydliště: Slovensko

Re: Muhle R41 2013 ?

Příspěvek od tritrek »

Úplne absurde by som odporúčal začiatočníkom, lebo pri R89 sa nenaučíš, čo to je "nepritlačiť" :D R41-ka ťa vráti do reality ceľkom rýchlo :D
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Muhle R41 2013 ?

Příspěvek od Slovak Boy »

Dnes ráno som po dlhej dobe holil dvojdňové strnisko s R41. Úžasné. Pár ťahov som urobil aj R89, ale hneď som sa vrátil k R41. Je to vynikajúci strojček na viac ako jednodňové fúzy.
Oveľa lepšie ich berie, ako R89. Dokonca si myslím, že je na strnisko lepšia ako 37C. No pre každodenné ranné holenie je R89 pohodlnejšia.
Uživatelský avatar
Uton
Příspěvky: 417
Registrován: 17 pro 2011, 01:50
Bydliště: Přerov

Re: Muhle R41 2013 ?

Příspěvek od Uton »

Dnes bylo na Upravse.cz dáno nově ke koupi : Samotné hlavy (R89 a R41) k rukojetím holících strojků Mühle. Cenově to asi pro nikoho moc zajímavé nebude. :roll:
http://www.upravse.cz/zbozi/holici-strojky-a-britvy
Břitvu ber s respektem a čistou hlavou!
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Muhle R41 2013 ?

Příspěvek od Slovak Boy »

Po dvoch mesiacoch som sa znovu vrátil k R41 čke. Testoval som Fatip, s ktorým som veľmi spokojný, len som taký rozmaznaný, že mi vadí jeho nie veľmi luxusné prevedenie a holil som sa aj EJ a R89, s ktorými sa asi budem holiť už len výnimočne keď sa budem ponáhľať. Jednoznačne mi viac vyhovujú agresívne strojčeky od 37C vyššie. Možno tú Rapiru by som rád niekedy skúsil.

Ako som sa ale posledne radoval, že mi to ide s R41, teraz som už druhý krát po sebe riadne podráždený. Akosi neviem nájsť pevnú ruku. A po srsti mi na brade dnes nič nevzalo. Proti srsti všetko. Oholený som dohladka, ale nie som spokojný. Podobne, ako prvé oholenia s Fatipom, čo som prvý krát tak podráždil. No R41 je pre mňa výzva a chcel by som to zvládnuť na každodenné holenie. Niektorí to nové prevedenie 2013 hania, že je nevydarené, ale tuším, že tvorca schválne urobil tú úpravu, ktorú urobil. Len tomu prísť na kĺb.

Dnes ráno, keď už bolo všetko podráždené som potreboval ešte doholiť najchúlostivejšie miesta na úplnom boku na krku. V zrkadle tam aj tak pod tým uhlom nevidím, tak som zatvoril oči a sústredil sa len na to nebezpečné ostrie. Buď sa dorežem, alebo to zvládnem. Bol som síce neskoro, ale predsa príjemne prekvapený. Pri holení R41 treba zabudnúť na strojček a vnímať len ostrie. Strojček je len držiak na to ostrie.
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Muhle R41 2013 ?

Příspěvek od Slovak Boy »

Dnes bolo oholenie R41 tkou oveľa lepšie, ako včera, no ešte stále na ľavej strane podráždenie. Pravá strana už super, ani neštípal alkohol na tvári. A krásne dohladka. No ten ostrý drapľavý pocit pri holení asi neodstránim ani veľmi dobrým nácvikom. Pri holení každý druhý deň by som však bral do ruky len R41. Holí sa tu niekto R41 čkou denne?
petkon
Příspěvky: 71
Registrován: 27 srp 2012, 12:11

Re: Muhle R41 2013 ?

Příspěvek od petkon »

Myslím, že tento stojek není zrovna na denní holení jak už se psalo výše néjvíce mu vyhovuje několika denní strniště a ten škrabavý pocit je daný geometrií strojku oproti jiným je žiletka jen minimálně ohnutá do oblouku díky tomu žiletka při holení více vibruje což způsobuje ten nepřijemný pocit. Proto je lehce tupá žiletka v tomto strojku krajně nepřijemná kdežto v jiném může být docela dobře použitelná.
tritrek
Příspěvky: 46
Registrován: 12 zář 2011, 09:33
Bydliště: Slovensko

Re: Muhle R41 2013 ?

Příspěvek od tritrek »

Používam často a nepocítil som ešte žiadne vibrácie...ale k druhej myšlienke tvrdo pridám, že s tupou žiletkou by sa nemalo holiť v žiadnom strojčeku, a tiež, že stredná trieda žiletiek v tom vydrží (mne) 4-5 holení, taký Feather aj 7-8, bez pocitu trhania, škrabania či iných nepríjemných pocitov.

@Slovak Boy
Trvá to, kým si človek zvykne, že nepritlačiť strojček, nechať pracovať len váhu strojčeka - pri tomto strojčeku platná na 1000% :) Prvých zopár holení som sa skoro oškubal, na kraji čelustí pri prechode z tváre smerom pod bradu som sa oskalpoval veľakrát. Potom som sa dlho holil výlučne s britvami a keď som sa vrátil k R41 som bol zvyknutý vôbec nepritláčať a voila! Môžem sa s ním holiť aj denne a mám nulovú podráždenosť. Skús.
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Muhle R41 2013 ?

Příspěvek od Slovak Boy »

Ďakujem, toto som potreboval počuť. Tuším, že to nie je náhoda, že ten strojček je taký agresívny a je proste skupina ľudí, ako sú britevníci napríklad, čo ich odhalené ostrie nijako neprekvapí. Je to pre mňa výzva to skúšať ďalej a pomáha mi vedieť, že sa to dá.

Inak to tupenie žiletiek som tu nepozoroval ani ja.
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Muhle R41 2013 ?

Příspěvek od Slovak Boy »

Je toto normálne? Bez namočenia sa tento chlapík holí R41 čkou troma ťahmi a hlavne ten tretí kožu vôbec nešetrí. Žiadne podráždenie, žiadne porezanie. Ako je toto možné?
Nech sa ohlási niekto, ktor sa takto dokáže holiť takým agresívnym strojčekom.

https://www.youtube.com/watch?v=t7mpBXFmlAc
Vousáč
Příspěvky: 800
Registrován: 06 dub 2013, 14:40

Re: Muhle R41 2013 ?

Příspěvek od Vousáč »

Jo PaulH to je zkušený matador holení a jeden z největších testerů holících strojků, žiletek a mýdel na Youbetoube :P
Až budeš mít za sebou to co on, tak tě žádný agresívní strojek nerozhází.

Co se týče holení, jako bych viděl sám sebe ale já používám Fatip Picollo-sice trvalo 1/2 roku než jsem vychytal
bezvadně techniku, ale dám to za 12 minut a kamenec jsem nepoužil, bratru 4 měsíce.Dneska je to pro mne každodenní brnkačka :mrgreen:

Jinak nevím jak sleduješ video, ale v 2:25 minutě si namáčí vousy, těsně před tím než začíná vytvářet holící pěnu.

Rád sleduji jeho jeho snímky už cca 2 roky a vždycky je na co se dívat.
Mrkni na jeho holení s Barbusem :P
V noci slyším i vousy růst
Odpovědět

Zpět na „Holící strojky“