Edwin Jagger DE89

...lidově bagry a kotvy.
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Edwin Jagger DE89BA11

Příspěvek od Slovak Boy »

Dnešné druhé holenie mojím novým Edwinom už bolo omnoho lepšie. Čo mi však vadí je tá skrutka. Úplne zosivela a akoby skorodovala ale nie klasickou červenou hrdzou, ale nejakým iným oxidom. Pri skrutkovaní piští. Nechcem to zatiaľ olejovať, ale u Merkurov skrutky idú hladko. Má niekto takú skúsenosť?
ggrand
Příspěvky: 125
Registrován: 05 úno 2013, 01:17

Re: Edwin Jagger DE89BA11

Příspěvek od ggrand »

Slovak Boy: Ona slitina zinku nebude oxidovat stejně jako železo. Ale rozhodně tam oxidace vzniká. Uvidíš, jestli se to bude šířit dál nebo ne. Když ano, tak reklamace.
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Edwin Jagger DE89BA11

Příspěvek od Slovak Boy »

Tak to si ma nepotešil. Ono to vyzerá tak, že tie povrchovo upravené plochy, tam sa nemusím báť, ale tá skrutka, tá je na tom dosť zle. Ak to neošetrím do dvoch rokov sa závit rozpadne.
Presne to sa mi stalo na plechovej Youme kúpenej za 1,5€. Ale to nechápem, ako sa to môže stať na takomto kvalitnom výrobku.
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Edwin Jagger DE89BA11

Příspěvek od Slovak Boy »

Dnes bolo holenie s Edwinom super excelentne. Dohladka na dva ťahy. Aj podráždenie minimálne. Krása. Len tá korózia na závite ma riadne štve. Kazí to celý dojem, hoci v zmontovanom stave je úžasný ten strojček. Nikto sa s tou oxidáciou nestretol? Hrozne to piští pri skrutkovaní. Poraďte prosím.
Uživatelský avatar
tomas_
Příspěvky: 20
Registrován: 17 črc 2013, 07:40

Re: Edwin Jagger DE89BA11

Příspěvek od tomas_ »

Já bych na nic nečekal a reklamoval bych ho.
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Edwin Jagger DE89BA11

Příspěvek od Slovak Boy »

Ono holenie s ním je super. Nechce sa mi ani vybavovať reklamáciu hoci viem, že by som možno pochodil. Nevydržal som a naolejoval som ten závit. Ide to teraz dobre. A ten zasekujúci sa závit som nasilu prerezal, takže už by som s reklamáciou asi nepochodil. Zaujímavé že keď použijem hocijaké iné rukoväte z Merkuru na tú skrutku, alebo Edwin rukoväť na Merkur skrutky, tak všetko ide bez problémov. Teraz len prvé tri závity sú malé a rukoväť sa v nich drží len silou vôle. Proste funguje to, dá sa to zmontovať, len som z toho sklamaný, že to nie je excelent kvalita čo by som očakával.
No ako hovorím, hlava a povrchová úprava rukoväte aj hlavy je super. Presnosť rozmerov u hlavy je bezchybná. Holenie úžasné, lepšie ako u Merkurov. Keby nie tej skrutky, len by som chválil. Dúfam, že aj tu to nie je tak, že nižšiu kvalitu proste pošlú na východ. Skúsim ešte pomerať veľkosť závitov posuvkou a očakávam, že závity sú mimo tolerancie.
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Edwin Jagger DE89BA11

Příspěvek od Slovak Boy »

To s tým závitom sa zhoršuje. Je stále viac vyvyklanejší. Neviete niekto, ako by sa dal renovovať závit na skrutke? V diere viem, ako by sa to dalo. Dá sa tam vložiť vložka.
Ale tu je hlavný problém so skrutkou.
Tom19
Příspěvky: 27
Registrován: 14 lis 2012, 16:58
Bydliště: Čadca - SR

Re: Edwin Jagger DE89BA11

Příspěvek od Tom19 »

Reklamuj. Vážne, ak je to tak zlé musí to byť chyba výrobku. Na poctivom kuse železa sa nemá čo pokaziť. Pokazili to páni v Sheffielde.
Uživatelský avatar
Slovak Boy
Příspěvky: 311
Registrován: 01 led 2011, 09:11
Bydliště: Humenné Slovensko

Re: Edwin Jagger DE89BA11

Příspěvek od Slovak Boy »

Možno som urobil chybu, že som nereklamoval hneď na začiatku. Bolo by to už nefér. Tú druhú časť závitu som znásilnil keď som to nervózne doťahoval. A už som to predajcovi aj povedal, že som to urobil. Ďalšie strojčeky mi dôkladne skontroloval. A holiť sa tým dá. Viem, nemal by som sa sťažovať potom, no nepáči sa mi, že sa to zhoršuje. Asi tým, ako tam chýba povrchová úprava. Práve tu v sekcii pre Mühle píšeme, že je to nejakým ledabolo nastavením stroja.
Tom19
Příspěvky: 27
Registrován: 14 lis 2012, 16:58
Bydliště: Čadca - SR

Re: Edwin Jagger DE89BA11

Příspěvek od Tom19 »

Tak potom skús kúpiť novú rúčku iba. Možno že aj samotný Edwin niečo také predáva, ako náhradný diel, keď chce niekto striedať ako cestovnú nejakú krátku a na doma mať kus rohoviny. Ale to nehovorím z vlastnej skúsenosti lebo sa holím starým motýlikom s bielou plastovou rúčkou. :) Skúsil by som to riešiť takto ak si si svojej chyby vedomý. Tieto veci treba riešiť hneď na začiatku, lebo ako som povedal tam musí byť chyba vo výrobe.

Ešte tu máme zákon, u nás v SR(aj keď tu si ho asi nekupoval) platí 6 mesačná lehota na prejavené vady. Ak sa vada prejaví do 6 mesiacov od prevzatia tak sa považuje za vadu existujúcu už v deň prevzatia. Čiže ak sa nepreukáže opak tak už tá vada existovala. V ČR bude možno podobné ustanovenie. To som parafrázoval §508 ods. 2 Občianskeho zákonníka. Právnik ešte nie som, ale spotrebiteľ áno, takže na toto sa snažím dávať dosť pozor. :)
Odpovědět

Zpět na „Holící strojky“